Adófórum

Adózási és számviteli információk

kamara -jelentés

Adatszolgáltatás

kamara -jelentés

HozzászólásSzerző: nagyeva1980 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

szerintetek akkor is be kell adni a regisztrációs lapot, ha nem végzem a tevékenységet, csak még benne van a tevékenységiem között ? ( jobban járok ha kiveszem a gipszkarton szerelést)

Vic 

nagyeva1980
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

kamara -jelentés

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » pén. jan. 22, 2010 3:54 pm

Szia Vic!

Ha valóban ez lesz, mint amivel riogatnak,

"Az október elseje után létrejött cégek csak akkor kapnak regisztrációs számot, ha megfelelnek a jogszabályban előírtaknak, azaz rendelkeznek szakemberrel, felelős műszaki vezetővel, és alkalmas telephellyel. ",

akkor szerintem nagyon sokan jobban járnak, ha most regisztrálnak, mint utána minden herce-hurcát végigjárnak, és lehet, hogy nem is kapnak reg.számot.

Nem olvastam el a tv-t, így nem tudom mi az arra alkalmas telephely? Pl jelen esetben egy gipszkartonszerelőnek miért kell erre telephely? Vagy még sok más tevékenységet is sorolhatnék, pl aki nyílászárók beszerelésével foglalkozik, annak szükséges néhány kéziszerszám, az anyagot lehet épp a megrendelő biztosítja, tehát ha nem rendelkezik külön erre a céllal telephellyel eleve ki van zárva?

Hátha erre is tudja valaki a választ!

Üdv:Nelly

tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

kamara -jelentés

HozzászólásSzerző: Budainé » szomb. jan. 23, 2010 1:20 pm

Sziasztok!

Nekem is van olyan ügyfelem, akinek a tevékenységi körei között szerepel a víz-, gáz-, központi fűtés és egyéb épületgépészeti szerelés, ők is kaptak az iparkamarától tájékoztatást, hogy a építési kivitelezési tevékenységet végzőknek regisztráltatnia kell magát. Nem tudom, jól gondolom-e (mindenesetre én azt mondtam nekik), hogy ha nem egy új építkezésen dolgozik, nem ő a kivitelező, hanem csak a már beépített dolgok javítását, karbantartását végzi, akkor nem kell regisztrálni.

Üdv.: Budainé

Budainé
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

kamara -jelentés

HozzászólásSzerző: Budainé » szer. jan. 27, 2010 12:06 pm

Sziasztok!

Bár a kérdés már lezárt, szeretném elmondani, hogy felhívtam a kamara call centerét, és megkérdeztem, hogy kell-e regisztrálni a fentebb leírt esetben. Azt a választ kaptam, hogy, ha szerepel a tev. körben, regisztrálni kell akkor is, ha csak javítást, v. karbantartást végez. Megcsináltam az internetes regisztrációt, de nem vagyok meggyőződve róla, hogy valóban kellett volna. A regisztrációs lap kitöltése során be kellett írni a váll. tev. körében szereplő építési, kivitelezői tevékenységet, ezen kívül be kellett írni a váll. által TÉNYLEGESEN VÉGZETT -BEJELENTETT- ÉÍTÉSI KIVITELEZŐI tevékenységet is. Ha ezt a részt nem töltöttem ki, hibás volt az adatlapom, tehát legalább egy tevékenységet meg kellett jelölni itt is.

Ha pedig nem regisztálok, és mégis kellett volna, akkor meg 200 eFt bünti!

Üdv.: Budainé

Budainé
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

kamara -jelentés

HozzászólásSzerző: nagyeva1980 » szer. jan. 27, 2010 12:26 pm

Azok a vállalkozók, akik kivitelezői tevékenységüket 2009. október 1-je után kezdik meg, azok bejelentésüket a kivitelezői tevékenység megkezdését követő, legkésőbb 5 munkanapon belül kötelesek megtenni. Azoknak, akik már eddig is gyakorolták e tevékenységet,  2010. január 31-ig kell megtenni a bejelentést. " - ez idézet a kamara oldaláról, és én ezt úgy értelmezem, ha nem végzi a tevékenységet, akkor a tevékenység megkezdését követő 5 napon belül kell regisztráltatni. szerintem.....nem fogok 5000-et kidobálni az ablakon....írták volna le pontosan.... lehet inkább kiveszem a tev-ek közül, mert az ingyen van....az egyéniknek
Vic
nagyeva1980
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am


Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég

cron