Adófórum

Adózási és számviteli információk

egyszerűsített végelszámolás

Adatszolgáltatás

egyszerűsített végelszámolás

HozzászólásSzerző: validitas » kedd jan. 19, 2010 4:47 pm

Szia Zsuzsi!

Rúgják ki az ügyvédet, ha ezt nem tudja, (ez is csak a pénzt kéri, de nem tud semmit?) mert a jó részét neki kell bonyolítania a cégbíróság felé. Elektronikusan, tehát úgyis szükség van egy jó ügyvédre. A végelszámolással kapcsolatos szabályokat a 2006.évi V. törvény, és főleg ennek VIII. fejezete tartalmazza. Ebből egy pici részlet:

101. § (1) A végelszámoló a végelszámolás megindítását változásbejegyzési kérelemben köteles bejelenteni a cégbíróságnak, amelyben fel kell tüntetni
a) a végelszámolás megindítását elrendelő határozat keltét,
b) a végelszámolás kezdő időpontját,
c) a végelszámoló nevét (cégét) és lakóhelyét (székhelyét), ha a végelszámoló nem természetes személy, akkor a cégjegyzékszámát és a megbízásából eljáró természetes személy nevét és lakóhelyét is,
d) a korábbi vezető tisztségvisel(ők) jogviszonyának megszűnését.


102. § (1) A cégbíróság a végelszámolás megindításáról végzést hoz, amelyet a Cégközlönyben közzétesz.


No, innen tudják a hitelezők a végelszámolást, meg onnan, hogy a cég nevénél fel kell tüntetni a "v.a." jelölést (végelszámolás alatt). Az APEH-ot pedig a cégbíróság értesíti.

Javaslom a fenti törvény alapos tanulmányozását.


Üdv: Böbe

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

egyszerűsített végelszámolás

HozzászólásSzerző: validitas » kedd jan. 19, 2010 4:48 pm

Ja, és amíg a taggyűlési határozat alapján a végelszámolás megkezdésének változásbejelentése be nincs nyújtva a cégbírósághoz, addig nem tudsz beadni semmit az APEH-nak.

 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

egyszerűsített végelszámolás

HozzászólásSzerző: Szirony1 » kedd jan. 19, 2010 4:53 pm

Szia!

Próbálok valamit elindítani egy évvel ezelött volt egy cégem akit végelszámoltam habár nem volt egyszerűsített de szerintem nem sokban különbözik.

1. Ügyvéd által kezdeményezni a végelszámolást megbeszélni egy időpontot hogy mettől ezt jelenteni a 10T201T B03 lapon 11 rovatot kitölteni.

2. Végelszámolás időpontját megelőző napi dátummal elkészíteni V1 es kóddal az aktuális bevallásokat + cégbírósághoz beadni a fórdulónapi mérleget eredménykimutatást kieg mellékletet taggyüllési határozatot

3. Végelszámolás bejelentési dátumátol jelenteni V2 kóddal az aktuális bevallásokat amig meg nincs a végelszámolás záró dátuma

4. Végelszámolás befejezése egy időpont amikor a társaság megfizetett minden adót és nincs olyan tétele a mérlegében amit az apeh kifogásolhatna (pl: tárgyi eszköz, követelések, ki nem fizetett járandóság. stb.) beszerezni az igazolásokat hogy nincs tartozásod és a záró bevallásokat evvel a időpontal V3 as kóddal zárni. Evvel az időpontal is kéne szerintem küldeni mérleget eredménykimutatást

a végelszámolás zárót 1071 essel kezdeményezheted ide irod be a végelszámolás záró dátumát

(mivel egyszerűsítetről beszélsz akkor talán nem lesz 1 évnél hosszabb mert az egy kicsit másabb)

 Remélem hozzátesznek még biztos van

üdv Zsolt

Szirony1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

egyszerűsített végelszámolás

HozzászólásSzerző: Szirony1 » kedd jan. 19, 2010 4:56 pm

Még egy kiegészítés lehet hogy rosszul tudom de nekem Ny est nem lehetett beadni valmi miatt 0 an kellet az 0908 A-st beadni V2 koddal

Szirony1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

egyszerűsített végelszámolás

HozzászólásSzerző: nagyzsuzsi » kedd jan. 19, 2010 7:19 pm

Sziasztok!Nagyon köszönöm a segítséget, de volna kérdésem:

Mivel 2010.01.31-el akarják zárni a céget. a 2009.12.31-i beszámolót is be kell adni a cégbírósághoz? és mikor?    Utána kell adni egyet 2010.01.31-i dátummal mint végelszámolás kezdete?   És kell egyet adni a végelszámolás befelyezésekor is? Ezeket mind 8 napon belül? vagy a 30 nap alatt? Mivel sosem működött a cég, a mérlegben csak a közzétételi díj és a könyvelési díj szerepelt mindig,meg a hozzá tartozó tagi hitel, tehát "nullások" voltak a bevallások így a 1071-st kétszer kell beadni, vagy háromszor?

Sajnos még az is gondom, hogy elektronikusan nem adtam be beszámolót és azt is át kell néznem.

Remélem érthető voltam.

Üdv nagyzsuzsi

nagyzsuzsi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

egyszerűsített végelszámolás

HozzászólásSzerző: Szirony1 » szer. jan. 20, 2010 1:48 pm

Szia!

Ha a végelszámolás kezdete 2010.01.31

A beszámolók 2009.12.31. és 2010. jan.30-al és a végelszámolás végével
1071 est csak kettőt kell 2010.01.01-2010.01.30 időszakra és a végelszámolás végső dátumával 2010.01.31-?????
Napokat nem merek mondani én mindet 10 napon belül adtam le a biztonság kedvéért.

1008 as időszaka ha nem változik semmi a dátumban:
2010.01.01-2010.01.30 V1 kóddal
2010.01.31-2010.01.31 V2 kóddal

a többi bevallást mind a megfelelő határidőre kell teljesíteni

 üdv Zsolt

 

 

Szirony1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

egyszerűsített végelszámolás

HozzászólásSzerző: SZESZE » szer. jan. 20, 2010 7:30 pm

Szia Zsuzsi!

 

A tagi kölcsönnel is kell valamit csinálni, hiszen az is kötelezettség! Ha a kölcsönnyújtó lemond róla, illetékfizetési kötelezettsége keletkezik!

DE azt is lekell rendezni a végelszámolás megkezdése előtt! Szerintem!

üdv. SZESZE

 

 

 

SZESZE
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 24 vendég

cron