Adófórum

Adózási és számviteli információk

Fizetési felszólítás . . .

Adatszolgáltatás

Fizetési felszólítás . . .

HozzászólásSzerző: nyár » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

A segítégeteket kérem. Az ügyfelemnek nem fizetnek  aug. végétől, csak ígérgetik a fizetést, s több kifizetlen  számlája van kb. 900.000.- Ft összegben. Fizetési felszólítást kellene küldeni, de ebben nincs gyakorlatom.

Köszönettel: Ica

nyár
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Fizetési felszólítás . . .

HozzászólásSzerző: hvanna » pén. dec. 11, 2009 4:34 pm

 Szia !

Bemásolok egy mintát !

 Elkészitheted ugy is hogy ebben a szövegbe behelytesites a ki nem egynlitett összeget és egy mellékletben felsorolod a számlátat és csatolod  afelszólitás mellé.

  Fzs.       Számla száma   Szla összege   kibocsátás napja  Fizetési határidő.  Késett napok

 1.         012333                 588.000       200o.07.13.            2009.08.14.          x nap

 2.            és igy tovább

 

Összesen: 

 és a végén még késedelmi kamatot számolsz. mert igy lenne  szabályos és korrekt ha  az igérgető azt is megfizetné. 

 

 

FIZETÉSI FELSZÓLÍTÁS


………………………………. (címzett neve)                    
részére            

………………………. (cím)

Tárgy: Fizetési felszólítás

Tisztelt ………!

Alulírott                                                       Cégnév ezúton felszólítom Önt, hogy ……… Ft, azaz ……… forint ………. tartozását a jelen felszólítás kézhezvételét követő …… napon belül fizesse meg oly módon, hogy azt az iroda ……………….. banknál vezetett ……………….……… számú bankszámlájára vagy irodánkban befizeti.

A jelen felszólítás megküldését az indokolja, hogy Ön 20… ……… hó ….. napján aláírt …………szerződése (a továbbiakban: ………. szerződés) …….. pontjában foglaltak értelmében az ott megállapított………….összegű  (azaz ……… Ft) …………… megfizetésére vállalt kötelezettséget. A ………… megfizetésére előírt határidő 20... ……… hó …… napján lejárt. Miután Ön a ………. szerződésben vállalt kötelezettségének a mai napig nem tett eleget, így a jelen felszólítás megküldése a……………………tv. és a ………… szerződés alapján kötelezettségem.

Egyidejűleg tájékoztatom Önt arról is, hogy amennyiben vállalt kötelezettségét a jelen felszólításban szabott …… napos határidőben nem teljesíti, úgy kénytelen leszek igényemet bírósági úton érvényesíteni, valamint kezdeményezem a ……… szerződés felmondását.

Amennyiben teljesítése időközben már megtörtént, kérem jelen levelem figyelmen kívül hagyását.

Kérem a fentiek szíves tudomásulvételét.


Budapest, 20... ……… hó ……. nap


                    Üdvözlettel


                    ……………………………………. (aláírás)
                        cégszerü aláirás
hvanna
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Fizetési felszólítás . . .

HozzászólásSzerző: madora100 » pén. dec. 11, 2009 9:28 pm

Késedelmi kamatot csak a kintlevőség megtérülése után lehet számlázni a késett napok figyelembevétele alapján.
madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Fizetési felszólítás . . .

HozzászólásSzerző: nyár » pén. dec. 11, 2009 10:54 pm

Köszönöm a mintát Hvanna, neked meg a figyelmeztető tanácsot Madora, de örülne a cég, ha a tőke tartozást megkapná.

Köszönettel: Ica

nyár
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Fizetési felszólítás . . .

HozzászólásSzerző: hvanna » szomb. dec. 12, 2009 4:51 am

 Szia !

A késedelmi kamat számlázására nem gondoltam csak a felszólitás napjáig késett napok számának kimutatására.

Tudom hogy csak akkor lehet konkrét összeget számizani amikor pontos  esedéesség és  a  kiegynelités közötti eltelt idő, azaz mennyi a késett nap.

Üdv:hvanna 

hvanna
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Fizetési felszólítás . . .

HozzászólásSzerző: zspotorke » szomb. dec. 12, 2009 10:32 am

Véleményem szerint a késedelmi kamatot nem kell számlázni, általában értesítőt küldünk. (ÁFA tv.)

Elterjedt gyakorlat, hogy a  "nagyok" , áramszolgáltató, telefontársaságok, stb. a havonta kiszámlázott szolgáltatásaik mellett a késedelmi kamat összegét is feltüntetik a számlán.

P,Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Fizetési felszólítás . . .

HozzászólásSzerző: hvanna » szomb. dec. 12, 2009 11:25 am

 Szia Zsuzsa !

 Veled értek egyet és eredetileg én is igy gondoltam , nagy vevőinkkel  és a nagy beszállitókkal  ( 500 mill.évenet) x több cég ) igy is állitották ki a számlákat.. de  ebben  az esetben én arra gondoltam  mivel egyáltalán a fiz. teljesités realizálása is kérdéses , mint figyelmeztetés lett volna  a kés. kamat kérdés , számoljon vele ha sokat késik egyre  nagyöbb a követelés összege. Persze a Tv. az tv. és aszerint kell eljárni.

Üdv: hvanna 

hvanna
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Fizetési felszólítás . . .

HozzászólásSzerző: Nyerkiné » vas. dec. 13, 2009 11:56 am

Szia Ica!

Átküldtem a megbeszéltek szerint, remélem tudod használni.

Györgyi

Nyerkiné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am


Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég