Adófórum

Adózási és számviteli információk

Utólag kapott igazolás...

Adatszolgáltatás

Utólag kapott igazolás...

HozzászólásSzerző: validitas » csüt. dec. 10, 2009 9:46 pm

Akkor már csak azt kell átgondolni, hogy a járulék önellenőrzésének megvan a kockázata, ellenőrzés formájában. Nem azt akarom ezzel mondani, hogy hibát találnak, csak az is idő, munka, lefoglal egy időre, és egy kis idegeskedés is azért.

Nyugdíj miatt nyilván nem fontos, hogy mi a járulékalap - esetleg külföldi, hogy alig beszél magyarul?  De végül is az ügyféllel közösen kell döntenetek. Jó szórakozás lesz így év végén :-)))

Üdv:Böbe

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Utólag kapott igazolás...

HozzászólásSzerző: nagy.andrea2 » csüt. dec. 10, 2009 9:46 pm

Megbízási díjként igazolták a jövedelmet, de mivel a minimálbér 30%-át bőven meghaladta, ezért biztosítási jogviszony jött létre.

nagy.andrea2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Utólag kapott igazolás...

HozzászólásSzerző: nagy.andrea2 » csüt. dec. 10, 2009 9:51 pm

Az ellenőrzést még vállalom is, hiszen a kezemben van a bizonyíték arról, hogy késve kaptuk meg az igazolásokat. :)

Igen, külföldi, aki évek óta Mo-n él. Mo-ról van jövedelme is.

A probléma inkább az, hogy nehogy kötözködjenek az utólagos biztosítási jogviszony törlése miatt (mert máshol megszerezte a jogosultságot - ld. HM). Szja-t is vontunk tőle, hogy legyen legális jövedelme. ami így utólag felelslegesnek bizonyult.

 

nagy.andrea2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Utólag kapott igazolás...

HozzászólásSzerző: validitas » csüt. dec. 10, 2009 9:54 pm

Szia Andi!

Társas vállalkozóként jelentettétek - azért mert személyesen közreműködött? Nyilván, hiszen akkor minősül társas vállalkozónak, ha van személyes közreműködés. Azt most nehéz lesz visszavonni, hogy bocsi, de most vettük észre, hogy mégsem csinált semmit. Ráadásul jövedelemként ki is fizettétek -az SZJA-ból gondolom, amit még nehezebb megmagyarázni egy ellenőrzés kapcsán.

A másik: a társas vállalkozónak csak akkor nem kell legalább a min.bér után járulékot fizetnie, ha van heti 36 órát elérő munkaviszonya. A megbízási díj - hiába keletkeztet biztosítási jogviszonyt - nem számít. Vagy rosszul tudom?

Minél több részlet jön elő, annál kevésbé tartom jó ötletnek az önellenőrzést.

Üdv:Böbe

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Utólag kapott igazolás...

HozzászólásSzerző: nagy.andrea2 » csüt. dec. 10, 2009 10:03 pm

Szia Böbe!

Igen, jól gondolod. Pont ezt a problémát érzem én is.

Személyesen ő nem működött közre, ráadásul több alkalmazott is be volt jelentve. Tehát alapesetben én azt mondtam volna, hogy neki nem kell fizetnie semmit. De a tartózkodási engedély (vagy más) miatt kellett a legális jövedelem.:(

nagy.andrea2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Utólag kapott igazolás...

HozzászólásSzerző: Napraforgó » csüt. dec. 10, 2009 10:04 pm

Szia!

Én úgy gondolom, hogy a BT-ben megfizetettétek a járulékot a beltag után, ahogyan kellett (ami később kiderült hogy bőven, ami nem baj...)

Az más kérdés, hogy a "személyes" SZJA-ját önellenőrizni kell, ami az "Ő" dolga lenne, és nem a Te feladatod! (legalábbis nem ingyen).

Én a társaságot nem vonnám be az önell-be. Üdv.

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Előző

Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 16 vendég