Adófórum

Adózási és számviteli információk

üzleti ajándék partnereinknek

Adatszolgáltatás

üzleti ajándék partnereinknek

HozzászólásSzerző: gyorkosolga » pén. dec. 04, 2009 1:01 pm

Szia!

Igen elszámolható, csak mellékelni kell az üzleti partnerek névsorát hogy kik kapták. Ezzel kerül igazolásra, hogy nem saját célra került vásárlásra, hanem ténylegesen az üzleti partnerek kapták meg.

Az APEH ellenőrizheti, hogy üzleti partnereknek került vásárlásra, de az egyes csomagok összetételét- főleg utólag- nem lehet ellenőrizni.

Üdv. Olga

gyorkosolga
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

üzleti ajándék partnereinknek

HozzászólásSzerző: validitas » pén. dec. 04, 2009 1:17 pm

Ha ajándékcsomagot adsz üzleti partnernereknek, az nem reprezentáció, hanem üzleti ajándék. Ha te állítod össze a csomagot, akkor az értékét is meg kell adnod, nemcsak az üzleti partnerek listáját, mert nagyon nem mindegy, hogy 10.000 Ft alatti, vagy feletti az ajándék.

Ha 10.000  feletti, akkor a juttatás hónapjáról szóló 08-as bevallásban be kell vallani az SZJA-t, EHO-t, és köv.hó 12-én meg is kell fizetni. 

A határérték alattinak az adózását Olga már bemásolta, meg én is írtam róla.

Reprezentációként (ahogyan a bemásolt SZJA-tv. vonatkozó szakaszában is olvashatod) üzleti eseményen felszolgált, kínált étel-ital számolható el. Ha üzleti eseményhez (üzleti tárgyalás, vagy termékismertető vagy egyéb esemény)  tudod kötni, akkor elszámolhatod repiként, és ha belefér a bevétel 1%-ába (legfeljebb 25 mill.Ft), akkor oké.

De ha ilyen eseményhez nem tudod kapcsolni, nem tudod azt írni a számlára, hogy üzleti esemény alkalmával felszolgált étel-ital, akkor csak üzleti ajándékként számolható el.

Üdv: Böbe 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

üzleti ajándék partnereinknek

HozzászólásSzerző: tevike » hétf. dec. 14, 2009 8:10 pm

Ha külön-külön veszi meg, akkor nem kell bevallania, hogy ajándéka adta. A repi átvételét, megevését/ívását nem kell aláíratni.
tevike
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Előző

Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 17 vendég

cron