Adófórum

Adózási és számviteli információk

MKI bejelentésm kivitelezői tevékenységről

Adatszolgáltatás

MKI bejelentésm kivitelezői tevékenységről

HozzászólásSzerző: gizuzmo » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Az 1997.évi építési törvény szerinti kivitelezői tevékenységről kérdezném : cégünk kivitelező, de álatlánosan nem építési engedélyhez kötötten. Kérdésem az lenne, ha alvállakozóként működünk közre építési engedélyhez kötött kivitelezés során akkor kell-e nekünk fel. műszaki vezetőt külön alkalmazni, és emiatt kell-e bejelentést tenni a MKI-hoz, vagy elég ha ez a megrendelő-vállalkozó részéről teljesül, illetve ezt nekünk kell-e és ha igen hogyan ellenőrizni. Teáor számokat ami építőipari kivitelezés fogalmába tartozik hol lehet megtalálni erre vonatkozó iránymutatást, vagy gyűjteményt?

Köszönöm!

gizuzmo
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

MKI bejelentésm kivitelezői tevékenységről

HozzászólásSzerző: madora100 » szer. nov. 18, 2009 10:14 am

Szia! Az alábbi TEAOR kódosoknak kell bejelentkezni.

 

 A cégnyilvántartásba vagy a vállalkozói igazolványba bejegyzett (építőipari kivitelezéssel kapcsolatos) tevékenységi köre(i): 
TEÁOR’08Megnevezésjelölje „x”, ha igen
4110Épületépítési projekt szervezése 
4120Lakó-, nem lakó épület építése 
4211Út, autópálya építése 
4212Vasút építése 
4213Híd, alagút építése 
4221Folyadék szállítására szolgáló közmű építése 
4222Elektromos-, híradástechnikai célú közmű építése 
4291Vízi létesítmény építése 
4312Építési terület előkészítése 
4313Talajmintavétel, próbafúrás 
4321Villanyszerelés 
4322Víz-, gáz-, fűtés-, légkondicionáló-szerelés 
4329Egyéb épületgépészeti szerelés 
4331Vakolás 
4332Épületasztalos-szerkezet szerelése 
4333Padló-, falburkolás 
4334Festés, üvegezés 
4391Tetőfedés, tetőszerkezet-építés 
Egyéb:  
Egyéb:  
Egyéb:  
 

A vállalkozás/vállalkozó által ténylegesen végzett – bejelentett – építőipari kivitelezési tevékenységi köre(i):

 
 4110Épületépítési projekt szervezése 
 411001Ingatlanberuházás, -eladás 
 4120Lakó- és nem lakó épület építése 
 412001Épületkarbantartás, építőmesteri fenntartási munkák 
 412002Magasépítő-ipari munkák végzése (általános kőműves munkák) 
 412003Előre gyártott (nem saját gyártású) építmény helyszíni összeszerelése, felállítása 
 412004Műemlék építmény helyreállítása, restaurálása 
 412005Saját gyártású faépület helyszíni összeszerelése, felállítása 
 412006Saját gyártású műanyag épület helyszíni összeszerelése, felállítása 
 4211Út, autópálya építése 
 421101Útépítés 
 421102Térburkolás 
 421103Jelzések felfestése 
 421104Repülőtéri futópálya-építés 
 4212Vasút építése 
 4213Híd, alagút építése 
 4221Folyadék szállítására szolgáló közmű építése 
 422102Vízi-csatorna közműépítés 
 422103Gáz és egyéb energia csővezeték építése 
 422104Automata öntözőrendszer telepítése 
 422105Kútfúrás 
 4222Elektromos, híradás-technikai célú közmű építése 
 422202Villamos közmű építése 
 422203Távközlési hálózat építés 
 4291Vízi létesítmény építése 
 429904Sportjátéktér-építés 
 4311Bontás 
 431102Robbantással végzett épületbontás
madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

MKI bejelentésm kivitelezői tevékenységről

HozzászólásSzerző: gizuzmo » szer. nov. 18, 2009 10:31 am

Igen a bejelentőlapon néztem pont most hogy benne van felsorolva! Szerinted akkor nekünk be kell a kérdésemben leírt tények mellett?
gizuzmo
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

MKI bejelentésm kivitelezői tevékenységről

HozzászólásSzerző: madora100 » szer. nov. 18, 2009 12:22 pm

A tényeket nem írtad, csak azt, hogy alvállalkozóként működsz közre. A kivitelezői tevékenység nem csak engedélyköteles épületek kivitelezésére terjed ki. A TEAOR szerint például a festés is kivitelezési munka, még akkor is, ha azt önállóan végzik olyan létesítményen, amelyhez nem kell építési engedély. A rendelkezés nem tesz különbséget, hogy fő, vagy alvállalkozói tevékenységként végzed-e a kivitelezési munkát. Az én véleményem szerint nektek is be kell jelentkeznetek.
madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

MKI bejelentésm kivitelezői tevékenységről

HozzászólásSzerző: gizuzmo » szer. nov. 18, 2009 12:57 pm

Igen én is efelé hajlok!
gizuzmo
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

MKI bejelentésm kivitelezői tevékenységről

HozzászólásSzerző: szunyibea » pén. nov. 20, 2009 8:26 am

Én is nézegetem a témát, mert sok vállalkozómat érinti. Nekem sem tiszta, hogy ha nem én hanem a fő megrendelő alkalmazza a felelős műszaki vezetőt, akkor nekem mit kell megjelölnöm az adott nyomtatványon? ( a feltételek között úgy olvastam, hogy kell rendelkezni ilyen végzettségű emberrel valamilyen formában, de ezt a feladatot a fővállalkozónál végzi el valaki valamilyen jogállásban. Az alvállalkozónál senki.)

Egyébként kicsit kivehetetlen volt hogy mi is a kivitelezői tevékenység egészen addig amíg a nyomtatvány ( végre egyszer normálisan ) fel nem sorolja tételesen hogy miket is ért ez alatt. Nekünk csak x -elgetni kell a társasági szerződés vagy vállalkozói igazolvány alapján. Én arra jutottam, hogy jó ha bejelenti az összes ilyen tevékenységét, mert később szintén csak változással lehet pótolni bármit.

Ami még megdöbbentett, hogy természetesen a nyilvántartásnak díja van, 5e Ft, és csak a megfizetés után lehet a nyomtatványt megküldeni, mert szerepeltetni kell rajta a megfizetés időpontját. Egy újabb sarc amit ki kell a vállalkozónak fizetni.

szunyibea
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

MKI bejelentésm kivitelezői tevékenységről

HozzászólásSzerző: gizuzmo » pén. nov. 20, 2009 8:42 am

Igen most már én is úgy gondolom be kell jelentenünk, de azt viszont még most sem tudom alkalmaznunk kell-e fel.műszaki szakit, mert az kicsit nagyobb kiadás mint az 5e ft. Vagy szerinted be lehet úgy is jelenteni hogy nincs ilyen megnevezve és azt írom be hogy az aktuális fővállalkozóé?Vagy akkor megbízásival kell legyen egy állandó aki jön ha kell? Hogy fér össze a fővállalkozóé és az enyém? Egyáltalán lehet 2 egy adott építkezésnél?

 

gizuzmo
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

MKI bejelentésm kivitelezői tevékenységről

HozzászólásSzerző: szunyibea » pén. nov. 20, 2009 8:57 am

Hát ez az! Nekem is ez a fő gondom. Arra hajlok, hogy mivel a nyomtatványon nem kérik az illető nevét, attól még valahogyan be kellene jelenteni. Sajnos a felsorolt jogviszonyok mindegyike bejelentés köteles APEh 1041-esen ( Alkalmazott, tagi, megbízási szerződéses), tehát valamilyen formában ellenőrizhetővé válik, hogy ennek a követelménynek megfelel-e a kivitelező cég. Azt gondolom ennek ellenére csak bejelenteném hogy megbízási jogviszonyban foglalkoztatok ilyet, mert akkor ezt könnyű bejelenteni.

A nyomtatványon olyan megjelölés nincs, hogy nem az én megbízottam, hanem a fővállalkozé. Állandó megbízásit semmi esetre sem kötnék, csak alkalmakra, mert nem biztos hogy minden munkához szükség van a felelős műszaki vezetőre. Azt meg végképp nem gondolnám hogy a fővállalkozó elfogadja hogy az ő felelős műszaki szakértője mellé legyen még egy. 2 lehet egy építkezésen, de: Na akkor lesz itt hadakozás, hogy kinek a szava is a döntő!

No és mi van akkor, ha csak 1-2 alkalmazott van, és ami igazán jellemző az építőiparra, sok az alkalmi munkavállaló. Mi van akkor, ha az alkalmazottak között szakképesítésű éppen nincs az adott munkához, de alkalmi munkavállalóként több is? Ezt hogy jelölöm?

 

szunyibea
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

MKI bejelentésm kivitelezői tevékenységről

HozzászólásSzerző: VZsuzsa1 » pén. nov. 20, 2009 9:19 am

Sziasztok.

A téma engem is nagyon érdekel. Ajánlom figyelmetekbe a következőt:

http://www.muszakiak.com/nevjegyzek/a-felelos-muszaki-vezeto.html

A felelős műszaki vezető

  A felelős műszaki vezető az építési munkahelyen végzett építési-szerelési munka felelős irányítója. Személyesen felel az építménynek, építményrésznek, szakmunkának a jogerős és végrehajtható építési engedélynek és a hozzá tartozó jóváhagyott engedélyezési terveknek, illetve a jogszabályban meghatározott kivitelezési terveknek megfelelő megvalósításáért, továbbá az építési tevékenységre vonatkozó szakmai, minőségi és biztonsági előírások megtartásáért, az építési napló vezetéséért és a munkálatok végzésének szakszerűségéért.



Ha az építőipari kivitelezési tevékenység fő-, illetve alvállalkozói szerződés alapján valósul meg, a fővállalkozó felelős műszaki vezetője felel a kivitelezés szakszeruségéért, az alvállalkozók tevékenységének összehangolásáért. Ha az építőipari kivitelezési tevékenységnek nincs fővállalkozó kivitelezője, az építmény, építményrész, elvégzett szakmunkák vonatkozásában az egyes kivitelezők felelős műszaki vezetői felelnek az általuk irányított munkáért.

A felelős műszaki vezető az általa irányított építési-szerelési munkában sem szakértői, sem építési műszaki ellenőri tevékenységet nem végezhet. Jogi személy, illetőleg jogi személyiséggel nem rendelkező szervezet akkor láthat el felelős műszaki vezetői tevékenységet, ha azt az előírt feltételeknek megfelelő tagja vagy alkalmazottja útján gyakorolja.

A felelős műszaki vezető tartós akadályoztatása esetén a kivitelezőnek gondoskodnia kell a helyettesítésről. A helyettesítés ideje alatt elvégzett építőipari kivitelezési tevékenységért a felelős műszaki vezetőt helyettesítő - ugyancsak jogosultsággal rendelkező - személy felel. A felelős műszaki vezető egyes tevékenységek (pl. munkahelyi irányítás, építési napló vezetése), illetve építési-szerelési szakterületek felelős irányításával a tevékenységnek megfelelő képesítéssel rendelkező személyt is megbízhat.

 

A kivitelezési tevékenység

Építési, szerelési szakmunkát csak az végezhet, aki a tevékenységre jogszabályban előírt szakmai feltételekkel rendelkezik.

Ettől eltérő eset is létezik. Az építmények teherhordó szerkezeteit nem érintő javító, karbantartó, felújító tevékenységet a munka jellegének megfelelő szakmunkás képesítéssel rendelkező személy felelős műszaki vezető nélkül is végezhet.

Akinek az építőipari kivitelezés a tevékenységi körében nem szerepel, illetőleg magánszemély - felelős műszaki vezető irányítása mellett - csak saját céljára végezhet építési munkát.

A kivitelező (mint az építési munka vállalkozója) az építőipari kivitelezési tevékenység gyakorlására jogszabályban meghatározott feltételek szerint jogosult természetes vagy jogi személy, illetőleg jogi személyiséggel nem rendelkező gazdasági társaság.

A kivitelező felelős a megvalósított építmény, építményrész, szakmunka rendeltetésszerű és biztonságos használhatóságáért, valamint az építtető által a rendelkezésére bocsátott jogerős és végrehajtható építési engedélyben és a hozzá tartozó jóváhagyott engedélyezési tervekben előírtak biztosításáért.

VZsuzsa1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

MKI bejelentésm kivitelezői tevékenységről

HozzászólásSzerző: gizuzmo » pén. nov. 20, 2009 9:54 am

Köszönjük! Ez hasznos volt, de azt még mindig nem tudtam ebből kiolvasni, hogy a bejelentőre mit írjak a felelős műszaki vezető vonatkozásában.
gizuzmo
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Következő

Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég

cron