Adófórum

Adózási és számviteli információk

kapcsolt vállkozások

Adatszolgáltatás

kapcsolt vállkozások

HozzászólásSzerző: eva76 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

A kérdésem a következő lenne. 

Adott egy Bt, amelyben tulajdonosok házastársak 50-50%-os arányban . Alapítottak egy másik kft-t 50-50%-os azonos tulajdonosi aránnyal. (később a Bt-t meg szeretnék szüntetni). Kisvállalkozásnak minősül mind a kettő. A kérdésem az, hogy van-e bejelentési kötelezettség az Apeh felé (mivel szerintem kapcsoltak) és milyen nyilvántartást kell vezetni, ha számláznak egymásnak? ( két külön tevékenységet végez a két cég) Ráadásul már 2008-ban is volt közöttükszámlázás (átutalással lettek kiegyenlítve a számlák).

Köszi

eva76
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

kapcsolt vállkozások

HozzászólásSzerző: Napraforgó » csüt. nov. 12, 2009 10:27 pm

Szia!

Már az első szerződéskötésnél (számlázáskor) be kellett volna jelnteni. Ezt a témát taglagtajuk még a nyitott kérdések között is (transzferár, piaci ár témában). Üdv.

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

kapcsolt vállkozások

HozzászólásSzerző: eva76 » csüt. nov. 12, 2009 10:40 pm

Köszi a gyors választ.

Ettől tartok én is. Szóval most jobb, ha a bejelntést gyorsan pótoljuk. Az árakkal nem lehet gond, mert azonos a többi vevő árával, adózási vonzata sem volt ( nem evás, nem volt kölcsön, nagy összegű kp-s fizetés) csak a bejelentés maradt el. Remélem nem lesz nag ybaj belőle.

 

 

eva76
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

kapcsolt vállkozások

HozzászólásSzerző: Napraforgó » csüt. nov. 12, 2009 10:42 pm

Szia!

Szerintem is pótold a bejelentést. Anno én is késve tettem, ennek 2 éve, és azóta semmi...(szerencsére)

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 16 vendég