Adófórum

Adózási és számviteli információk

átalakulás után kiderült könyvelési hiba

Adatszolgáltatás

átalakulás után kiderült könyvelési hiba

HozzászólásSzerző: eu4u » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Segítsetek, legyetek szívesek. Volt egy Bt, májusban átalakult Kft-vé. Most derült ki, hogy egy árbevétel nem 311-re, hanem 441 (szállító)-re lett könyvelve. Januártól új könyvelője van. A 2008 évi bevallást még mi csináltuk, de nem vettük észre a hibát. Mi ismételt közzétételt javasoltunk. Jól tettük-e? Az átalakulás miatt ennek lesz-e valamilyen intézni valója (ügyvéd, könyvvizsgáló) a tulajdonosoknak?

A válaszokat előre is köszönöm: Réka

eu4u
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

átalakulás után kiderült könyvelési hiba

HozzászólásSzerző: nagy.andrea2 » kedd nov. 10, 2009 6:00 pm

Szia!

 

Szerintem mindenképpen a könyvvizsgálót kellene megkérdezni, mert könyvvizsgálattal lezárt időszakot nem lehet csak úgy módosítgatni.

De lehet, hogy nem is kell módosítani, ha nem jelentős összegű a hiba.:)

 

Egyébként én azt javaslom, hogy próbáljátok meg idén helyre tenni.

 

Üdv. Andi

nagy.andrea2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

átalakulás után kiderült könyvelési hiba

HozzászólásSzerző: eu4u » kedd nov. 10, 2009 6:34 pm

Köszi Andi a gyors választ. Egy pici cég volt még Bt-s idejében, nem kellett könyvvizsgáló. A mérleg főösszege sajnos jelentősen megváltozott. Nem mi vagyunk már a könyvelők sem 2009-től.

A régi ügyfél most azt állítja, hogy ezért neki rengeteg költsége lett (ügyvéd, könyvvizsgáló) és majd kitalálja, hogy mennyi kártérítést fizessünk neki.

A cég 2009. 05. 06-án alakult át, a beszámoló 2009, 05. 30-án lett közzétéve. A hiba most derült ki. Október 09-én keresett meg az új könyvelő, hogy valami nem stimmel, és ekkor jöttem rá a hibára. Neki kellett-e újra ügyvédhez és könyvvizsgálóhoz fordulni, mivel átalakult a cég 2009, 05.06-án. Tehát Bt volt május 06-ig utána Kft lett.

Réka

eu4u
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

átalakulás után kiderült könyvelési hiba

HozzászólásSzerző: nagy.andrea2 » kedd nov. 10, 2009 6:45 pm

Szia Réka!

 

Egyrészt el kell ismerni: valóban a ti hibátok volt, hiszen a mérleg készítésekor az analitikákat egyeztetni kellett volna.

Másrészt a könyvvizsgálónak is van felelőssége, szerintem ebben az esetben érdemes lenne utánajárni.

/Úgy tudom, hogy átalakuláskor mindenképpen könyvvizsgáló kell a nyitómérleg auditálásához/

 

Üdv. Andi

nagy.andrea2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

átalakulás után kiderült könyvelési hiba

HozzászólásSzerző: nagy.andrea2 » kedd nov. 10, 2009 6:49 pm

Még az jutott eszembe, hogy elvileg a "szállítói túlfizetések" a mérlegben a követelések között szerepelnek. Ha átsoroltátok (elvileg meg kellett tenni, hogy a vagyonleltárral egyezzen), akkor semmi gond, csak a nyitó főkönyvet kell módosítani.

Ha nem így történt, akkor sem kell szerintem ismételten közzétenni a mérleget, mert a hitelezők érdekeit nem csorbítja, tehát elég lesz majd jövőre a három oszlopos...

nagy.andrea2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am


Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég

cron