Adófórum

Adózási és számviteli információk

Kft alapításakor teendők

Adatszolgáltatás

Kft alapításakor teendők

HozzászólásSzerző: valkarne2007 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Kft alapításával kapcsolatban merületek fel bennem a következő kérdések:

1. A társasági szerződés szerint a törzstőkét kp-ben fizetik be a cégbejegyzéstől számított 1 éven belül, a törzsbetét teljesítésének megtörténtét az ügyvezető köteles a cégbíróságnak bejelenteni. Milyen módon történik a bejelentés? Van jelentősége, hogy mikor történik a törzstőke befizetése?

2. A 2 tag, aki egyben ügyvezető is a kft-ben, egy bt bel- illetve kültagja. A társ.szerz. nem rendelkezik a személyes közreműködésről. Kell őket jelentenem a T1041-en? Taggyűlést milyen határidővel kell összehívni, ahol dönthetnek a szem.közreműködésről?

3. a T201T nyomtatványon fel kell sorolni a kft egyéb tevékenységeit, vagy a végzésen szereplő tevékenységek az APEH-nál is rögzítésre kerülnek?

T180, T201T, Iparűzési adó, Ksh-n kívül van még valamilyen jelentenivalóm?

Előre is köszönöm segítségeteket!

Valkárné Móni

valkarne2007
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Kft alapításakor teendők

HozzászólásSzerző: zspotorke » kedd szept. 29, 2009 8:31 pm

Szia!

Ügyvezető és a törzstőke kérdése: passz, de engem is érdekelne. Szerintem fizethetik kp-ben a törzstőkét, de a bianco társasági alján ott van lábjegyzetben, hogy 8 napon belül be kell fizetni bankszámlára. Ügyvéd ehhez a kérdéshez nem tud hozzászólni. Szerintem csak elektronikusan lehet bejelenteni, de ezt csak gondolom.

A T 201-en minden tevékenységet fel kell sorolni a főtevékenységgel együtt, mert az alapító okiraton nincs TEAOR.

A felsoroltakon kívül a megoszlanak a vélemények az OEP felé történő bejelentésről. A honlapon már nincs bejelentő - ennek elllenére van ahol kérik.

P.Zsuzsa

 

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Kft alapításakor teendők

HozzászólásSzerző: nagy.andrea2 » szer. szept. 30, 2009 7:41 am

Sziasztok!

Még én sem hallottam olyanról, hogy a külön be kellene jelenteni a Cégbíróság felé a törzstőke befizetését. Lehet, hogy azért nem, mert nálunk minden ügyvéd úgy csinálja, hogy a TSZ keltének napjával már meg is történik a pénztári befizetés - tehát nem utólag.

A T1041-esen akkor kell bejelenteni, ha biztosítottnak minősül, pl. társas vállalkozóként, munkaviszonyban, vagy a min.bér 30%-át elérő megbízási díj fejében tevékenykedik a cégben. A taggyűlés összehívására nincs különösebb határidő.

 

A NYENYI miatt már most érdemes regisztrálni a Nyugdíjbiztosítónál, mivel 2009-től azt is már csak elektronikusan lehet beadni.

 

Üdv. Andi

nagy.andrea2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Kft alapításakor teendők

HozzászólásSzerző: szedlacsek » szer. szept. 30, 2009 7:52 am

A NYENYI-vel én várnék. Állítólag (ismét) eltörlik. Az APEH fogja átadni a NYUFIG-nak...
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Kft alapításakor teendők

HozzászólásSzerző: frivi » szer. szept. 30, 2009 8:23 am

2009. évre semmi nem változik!

2010. január 1-től fog  kibővülni a havi bevallás ( Apeh) azokkal az adatokkal, amelyek ( állítólag) már tényleg lehetővé teszik, hogy ne kelljen külön nyenyi adatszolgáltatást is teljesíteni!

( T/10676 számú törvényjavaslat 50 §!)

frivi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Kft alapításakor teendők

HozzászólásSzerző: szedlacsek » szer. szept. 30, 2009 8:27 am

Kösz. Ezért írtam, hogy állítólag.

 

De nem tudom mi az, ami a jelenlegi 08-asokban nincs benne, ami a nyenyi-ben kell.

szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Kft alapításakor teendők

HozzászólásSzerző: frivi » szer. szept. 30, 2009 8:39 am

A változások az ART 31. § (2) bek. 3.,15. és 24. pontjait érintőek lesznek.

Ma pl nem közöljük az adóbevallásban: magánszemélye előző neve és titulusa

 

frivi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Kft alapításakor teendők

HozzászólásSzerző: szedlacsek » szer. szept. 30, 2009 8:42 am

Aminek abszolút semmi jelentősége nincsen. TAJ és adószám az adatbázisok elsődleges indexe. A titulust egyébként most is közöljük.Úgy kell kiválasztani, mint pl. a közterület jellegét.
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Kft alapításakor teendők

HozzászólásSzerző: zspotorke » szer. szept. 30, 2009 8:58 am

NYENYI:

Igazad van Szedlacsek, ( de ettől a kötelezettség nem törlődik el!) mi is ezt gondoljuk már több éve -mégis veled együtt ezerszer írjuk le/küldjük be ugyanazt.:)))))))))

P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Kft alapításakor teendők

HozzászólásSzerző: valkarne2007 » szer. szept. 30, 2009 9:01 am

Egy APEH ügyintéző azt írta, hogy a T201T-n csak azokat a tevékenységeket kell jelenteni, amik nem szerepelnek a végzésen. Ha ott szerepel, akkor azzal nincs semmi teendőm. Erről mi a véleményetek?

Valkárné Móni

valkarne2007
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Következő

Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég

cron