Adófórum

Adózási és számviteli információk

Magas leltárkészlet!

Adatszolgáltatás

Magas leltárkészlet!

HozzászólásSzerző: NBarbi » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Elválatam egy festék-barkácsbolt könyvelését, 10 éve működő üzletről van szó. Ennek a cégnek a leltár készlete 50.000.000 Ft-al nagyobb a valós készlettől. Mint ahogy lenni szokott az előző könyvelőt hibáztatják, hogy elcsúszott a leltár, AMIVEL ÉN NEM ÉRTEK EGYETT, ezt mondtam is nekik, négy hónapja könyvelem őket, és attól tartok, én is ugyan abbe a helyzetbe fogok kerülni mint az előző könyvelő. Ugyan is ebbe a négy hónapba áfa visszaigénylésük volt, a pénztárgépet nem ütik, rengeteg áruról hoznak számlát, bevételük meg alig van. Tegyük hozzá nyereségesek akarnak lenni. Mit tanácsoltok havonta, hogy ellenőrizem az árukészletüket, hogy ne csúszanak el annyira, árrést kellene számolni, abban tudnátok segíteni? Mindíg is gondom volt a leltár meghatározásában, senki nem magyarázta el még nekem értelmesen - az is a gondom ezzel, hogy nem minden árunak egyezik meg az árrése 8-10 között mozog az árrésük. Aki üzletet könyvel az hogy oldja ezt meg, hogy ne csúszon el a leltár? Ennek a cégnek van könyvvizsgállója, azt a magas árukészletett úgy tűntette el nekik idén, hogy építőipari munkára kiszámláztatott fordított adózással 30.000.000 anyag || 13.000.000 munkadíjról számlát. Egy ellenőrzés során kíváncsi vagyok, hogy állja meg a helyét ez a számla, de a könyvvizsgálló az isten, mert ő oldotta meg nekik a problémájukat.
NBarbi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

Magas leltárkészlet!

HozzászólásSzerző: szedlacsek » vas. aug. 16, 2009 4:48 am

Hujj... ez veszélyes pálya..... Én szabadulnék tőlük a helyedben..... 
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Magas leltárkészlet!

HozzászólásSzerző: szedlacsek » vas. aug. 16, 2009 4:51 am

Pénzmosásra utaló adatok, tények vagy körülmények:

A könyvelők nem pénzügyi szolgáltatást végzők, a tranzakciók lebonyolításában közvetlenül nem vesznek részt, így azokat megakadályozni nem tudják, azok hatásaival jellemzően csak a bizonylatok könyvelésekor, ellenőrzésekor találkozhatnak.   

A könyvelők -a rájuk vonatkozó szakmai előírásoknak megfelelően végzett munkájuk során a tudomásukra jutott információk, adatok összefüggése (és nem az egyedi adatok, bizonylatok minősítése) alapján, az egyéb -szokatlan tényekre és körülményekre utaló jelek információi mérlegelésével kötelesek a bejelentési kötelezettséget teljesíteni.  

  • az ügyfél magáról, a tényleges tulajdonosról, illetve az egyes gazdasági eseményekről hamis, félrevezető információt, adatot szolgáltatott;
  • nem valós gazdasági eseményekkel kapcsolatos dokumentumok, bizonylatok kibocsátása, illetve befogadása;
  • nem létező, illetve azonosítatlan gazdálkodó szervezetekkel (társaságokkal) kapcsolatos gazdasági események dokumentumainak, bizonylatainak befogadása;
  • ismeretlen eredetű, jogcím nélküli (jogszabályi előírással, ügyfél nyilatkozatával, illetve szerződéssel, megállapodással alá nem támasztott) átutalások, készpénzmozgások;
  • vállalkozási tevékenységet végzők esetében kiugróan magas árbevétel kerül elszámolásra, amellyel szemben nem áll arányos költség (növekedés);
  • szokatlanul magas összegű törzstőkeemelés, vagy tulajdonosi kölcsön nyújtása, amelyet nem indokol a vállalkozás működése;
  • nem valós gazdasági eseményekről kiállított számla, illetve azonosítatlan számlák, nyugták könyvelésére irányuló kérés, megbízás;
  • adatok vagy dokumentumok manipulálása, megváltoztatása, esetleg meghamisítása;
  • rendszeres és nagy összegű indokolatlan leltári többletek, illetve hiányok, azok okainak tényleges meghatározása nélkül;
  • minimális összegű saját tőkével (vagyonnal) rendelkező gazdálkodó szabályos hitelfelvétellel, kölcsönnel nem igazolható nagy összegű befektetése;
  • az ügyfél kötelezettségeit (szerződés, megállapodás hiányában) rendszeresen más teljesíti és fordítva;
  • ténylegesen nem folytatott üzleti tevékenység számlázása, bizonylatolása;
  • szokatlanul nagy összegű és nemű valuta-tranzakciók.
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Magas leltárkészlet!

HozzászólásSzerző: NBarbi » vas. aug. 16, 2009 4:53 am

Szia Szedlacsek, az a gond, hogy ezt a főnököm vállalta el, nem én, és mi meg szeretnénk oldani az ő problémájukat, nem menekülni szeretnénk.
NBarbi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

Magas leltárkészlet!

HozzászólásSzerző: NBarbi » vas. aug. 16, 2009 4:55 am

Tudom, hogy nem volt szabályos amit csináltak, de az előző évekkel nem szeretnénk foglalkozni, mi az idei évet szeretnénk rendbe rakni. Ha nem megy akkor nem marad más megoldás tényleg el kell őket küldeni. Tudnál segíteni a készlet meghatározásába? Hogy számolja? Példán keresztül? Mindjárt írok példát.
NBarbi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

Magas leltárkészlet!

HozzászólásSzerző: szedlacsek » vas. aug. 16, 2009 4:55 am

Egy megoldás van. Valós leltárt készíteni, és holnaptól ész nélkül beütni mindent a pénztárgépbe. Az eddig elmaradtakat is. Más legális módot nem látok.
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Magas leltárkészlet!

HozzászólásSzerző: szedlacsek » vas. aug. 16, 2009 4:56 am

A vásárolt készletet legegyszerűbb beszerzési áron értékelni.
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Magas leltárkészlet!

HozzászólásSzerző: szedlacsek » vas. aug. 16, 2009 4:57 am

Egyébként ezt a pénzmosási dolgot nem véletlenül idéztem. Bukta esetén Ti is elmarasztalhatók lehettek, hogy nem tettétek meg a bejelentést.

Tagi kölcsön mennyi van a cégben?

szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Magas leltárkészlet!

HozzászólásSzerző: NBarbi » vas. aug. 16, 2009 5:02 am

Tagi kölcsön olyan 4millió, inkább hitelei vannak. Hogy számoljak leltárt év közben a nyitó leltárt leteszem az elábéra? Vagy a valós leltár az mindig maradjon készleten, mert általában 15.000.000 a leltár.
NBarbi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

Magas leltárkészlet!

HozzászólásSzerző: NBarbi » vas. aug. 16, 2009 5:21 am

Példán keresztül segítene valaki elmagyarázni :

nyitó: 65.543.400
Beszerzés: 86.000.052 (itt szerepel a nyitó+az évközi beszerzés)
Értékesítés: 45.971.269
Árrés: tegyük fel : 20%
Év végi leltár: az mennyi lesz?
NBarbi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

Következő

Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég