Adófórum

Adózási és számviteli információk

Őstermelői ig. kiváltás, adószámkérés után

Adatszolgáltatás

Őstermelői ig. kiváltás, adószámkérés után

HozzászólásSzerző: iza31 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok !

A következő kérdésben kérném segítségeteket. Őstermelő megkérte az adószámot a T101-en. Őstermelői igazolványát utólag váltotta ki, 07.30-án. Kétszer is hívtam az Apeh Ügyfélszolgát. Egyszer azt mondták, hogy be kell jelenteni a változást (őstermelői ig. szám), máskor meg azt, hogy nem.

Szerintetek hogy van ez? Van bejelentési kötelezettség, vagy nincs?

Válaszotokat nagyon  megköszönöm.

Üdv.

Iza

iza31
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Őstermelői ig. kiváltás, adószámkérés után

HozzászólásSzerző: bgab » hétf. aug. 03, 2009 1:21 pm

 

 Szia!

Mire kérte meg az adószámot?

A 09T101-en a tevékenységét is be kell jelenteni, mit írt be, ha az őstermelői igazolványa még nem volt meg. Az ősterm. ig. tartalmazza a tevékenységeket is.

A leadott 09T101-est mindenképpen át kell nézni, hogy mi szerepel benne és az őstermelői igazolványban szereplő adatokkal összehasonlítani.

Üdv: Judit

 

 

 

bgab
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

Őstermelői ig. kiváltás, adószámkérés után

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » hétf. aug. 03, 2009 1:36 pm

Szia! Amikor elküldtétek a 09101-es nyomtatványt, tevékenységnek bejelöltétek,

amire kiváltotta az igazolványt? Megnéztem most a nyomtatványt és úgy látom, hogy a családi gazdaság nyilvántartási számát kérik, őstermelőnek ilyet nem kér, ha jól emlékszem induláskor sem kellett, amikor az adószám kérés volt a sláger.

Az F01-es táblán mit jelöltetek?

Amennyiben a 6. pont Áfa mentesség valamelyik bekezdését jelöltétek, akkor az már utal az őstermelői tevékenységre.

Úgy gondolom , ha mást mindent jól jelöltetek, akkor az őstermelői ig. szám miatt nem kell módosítást küldeni. Mária

valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Őstermelői ig. kiváltás, adószámkérés után

HozzászólásSzerző: iza31 » kedd aug. 04, 2009 1:26 am

Sziasztok !

Válaszotokat nagyon köszönöm. A 09T101-en megnéztem az A01 lap 6.sor tevékenység végzésének formája 2-es, 7.sor főtevékenység 014902 Méhészet. F01-es lapon 6.bekezdés Áfa mentességnél 3. és 4.sor jelölve.

Az őstermelői igazolványt megnéztem, ebben nem találok semmilyen tevékenységi körre utaló bejegyzést. (Őstermelő neve, címe, választot adózási mód, érvényesség van csak kitöltve).

iza31
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am


Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég