Adófórum

Adózási és számviteli információk

Regisztrációs szám kölcsönadás

Adatszolgáltatás

Regisztrációs szám kölcsönadás

HozzászólásSzerző: fjozsefne » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Nagy problémába ütköztem, barátnőm könyvelő viszont nincs regisztrációs száma, elválalt viszamenőleg egy egyesület könyvelését (2 évre), megkereset engem, hogy az én nevem alatt meg a regisztrációs számom alatt ő elkészítené a beszámolójukat. Ez a kérés nagyon meglepett, igaz mondta pénztárkönyvet nézem át és ellenőrizem le a beszámolót is. Nem szeretném őt meg bántani, de ha én kölcsön adom a regisztrációs számomat, akkor én vagyok a felelős nem ő. Nekem arra meg nincs időm, hogy mindent tételesen át nézzek, illetve az egyesületekkel az a problémám, hogy ott viszamenőleg mindig bele javítanak az előző évekbe, mivel ezeket a beszámolókat csak el kell készíteni nem kell küldeni sehova. Volt már ezzel kapcsolatban tapasztalatom.
Kérdésem végül is az lenne, hogy egyesületeket nem könyvelhet olyan könyvelő akinek nincs regisztrációs száma?
Illetve jól gondolom-e ha én kölcsön adom a regisztrációs számomat akkor én felelek mindenért
Ti kölcsönadnátok a regisztrációs számotokat bárkinek is? (nem tudom, hogy juthat valakinek ilyen az eszébe)

fjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Regisztrációs szám kölcsönadás

HozzászólásSzerző: bgab » szomb. júl. 18, 2009 6:34 am

Szia!

18. § (1) A vállalkozási tevékenységet is folytató egyéb szervezet, közhasznú egyéb szervezet, továbbá a közalapítvány a Tv. 150. § (2) bekezdése szerinti könyvviteli szolgáltatás körébe tartozó feladatok irányításával, vezetésével, a beszámoló elkészítésével olyan természetes személyt köteles megbízni, illetve ezen feladatok végzésére alkalmazni, aki okleveles könyvvizsgálói képesítéssel, illetve mérlegképes könyvelői képesítéssel rendelkezik, és aki szerepel a Tv. 151. § (3)-(5) bekezdése szerinti nyilvántartások valamelyikében és ennek megfelelően a tevékenység ellátására jogosító engedéllyel (igazolvánnyal) rendelkezik, vagy olyan számviteli szolgáltatást nyújtó társaságot, amelynek a feladat irányításával, vezetésével, a beszámoló elkészítésével megbízott tagja, alkalmazottja rendelkezik az előbbi képesítéssel és a Tv. 151. § (3)-(5) bekezdése szerinti nyilvántartásba történt bejegyzés alapján a tevékenység ellátására jogosító engedéllyel (igazolvánnyal).

(2) Mentesül az (1) bekezdésben előírt kötelezettség alól az a vállalkozási tevékenységet is folytató egyéb szervezet, közhasznú egyéb szervezet, amelynél a vállalkozási tevékenységből származó éves (éves szintre átszámított) (ár)bevétel a tárgyévet megelőző két üzleti év átlagában, ennek hiányában az üzleti évben várhatóan a 10 millió forintot nem haladja meg.

Amennyiben a 2-es bekezdés vonatkozik az egyesületre, az egyesület vezetője regisztrálja magát

és adja le az ő nevében. A regisztációs számot kölcsönadni ???!! Elképesztő.

Üdv

 

 

bgab
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

Regisztrációs szám kölcsönadás

HozzászólásSzerző: fjozsefne » szomb. júl. 18, 2009 6:52 am

Hát igen elképesztőnek találom a kérését én is. Nem nagy valószínűséget adok annak, hogy oda adjam bárkinek is a regisztrációs számomat!
fjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Regisztrációs szám kölcsönadás

HozzászólásSzerző: benevar » szomb. júl. 18, 2009 8:47 am

Hasonló kategória lehet, mintha kölcsönkérnék a szem.igazolvány, vagy jogosítvány számot, okiratot. Véleményem szerint akár bütetőjogi vonzata is lehet. Nem tudom hová sorolható, talán - személyes adatok használata, okirattal visszaélés,...

Utasítsd vissza, nem jogosult a használatára, ne hozd magad olyan helyzetbe, ami rád nézve is hátrányos következményekkel járhat.

benevar
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am


Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég