Adófórum

Adózási és számviteli információk

Import lebonyolitás

Adatszolgáltatás

Import lebonyolitás

HozzászólásSzerző: palnagy1 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Importálni szeretnék sporteszközöket az USA-ból illetve Szlovákiából,de nem tudom,hogy kezdjek hozzá.Céget már alapitottam,a termékeket is kinéztem,árajánlatokat megkaptam.Hogyan tovább?Az tiszta,hogy utalom a pénzt a megadott bankszámlára és majd kapom a számlát.De az áru hogy érkezik Magyarországra?Kit lehet ezzel megbizni vagy én is eltudom ezt intézni?/Nem nagy csomagok lesznek először,főleg az USA-ból.Bizzam meg az eladót,adja hajóra vagy repülőre?Akkor hogy történik a vámolás?Szlovákiából kocsival/fuvarozóval/ is be tudnám hozatni.Csak nemzetközi fuvarossal lehet,vagy bármelyik belföldi fuvaros is behozhatja?Milyen okmányokat kell kiállitani és ki tölti ki ezeket??Mennyi kérdés...és még bizos kimaradt jópár.Köszönöm.
palnagy1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Import lebonyolitás

HozzászólásSzerző: palmika » kedd júl. 14, 2009 2:43 pm

Szia,

Fordulj egy szállítmányozó céghez, DHL, DSV, GLS kérj több helyről ajánlatot, és ők a vámoltatást is intézik., Neked csak fizetni kell. A szállítás, háztól - házig is megoldható.

A fuvarozó csak nemzetközi lehet, külön engedéllyel. A szállítmányozok, ezt is le tudják rendezni. Vannak gyűjtő fuvarok, amikor több cég árúját hozzák be, szerintem olcsóbb, mint egy kamiont kiküldeni. Az árú mennyiségétől is függhet, hogy éri meg.

üdv: palmika

palmika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Import lebonyolitás

HozzászólásSzerző: palnagy1 » szer. júl. 15, 2009 8:47 am

Vámot a szállitási ktg után felszámolhatnak?Külföldről jön a számla,fel van tüntetve 50 dollár szállitási ktg is,és a végösszeg után /tehát a szállitási ktg-re is! / vetették ki a vámot.Jó ez igy???
palnagy1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am


Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég

cron