Adófórum

Adózási és számviteli információk

környezetvédelmi termékdíj analitika

Adatszolgáltatás

környezetvédelmi termékdíj analitika

HozzászólásSzerző: fulopgy » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

 Tudna valaki nekem küldeni a környezetvédelmi termékdíj - kereskedelmi csomagolás - üveg, műanyagpalack, egyéb csomagolóanyagról, reklámtáska , stb. - egy belső analitika mintát küldeni.

Előre is köszönöm

FGy

fulop.peter3@chello.hu

fulopgy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

környezetvédelmi termékdíj analitika

HozzászólásSzerző: adotanacs » szer. jún. 24, 2009 4:59 pm

Szia! Én a nyomtatványboltban vásárolható raktári anyagnyilvántartó kartont vezettetek, fajtánként, melyre  havonta felvezetik a mozgást. Üdv. Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

környezetvédelmi termékdíj analitika

HozzászólásSzerző: Szjuli » csüt. jún. 25, 2009 12:43 pm

Nincs ilyen általános minta, szerintem nem is nagyon lehetne. Mindig az adott cégre, illetve a termékdíj fajtákra, az értékesítés folyamatához és a készletvezetés módjához alakítom ki.

 Vegyük például a reklámtáskát. Azt általában kiskereskedelmi egységekben használják, és általában nem számlát, hanem blokkot, nyugtát bocsátanak ki. Ilyenkor nem tudsz mást tenni, mint az értékesítést havi leltár és fogyás alapján határozod meg.

ehhez analitika például:

sorokban a táska típusok, összegezve a táska KT kódok szerint
oszlopban: havi nyitókészlet, beszerzések, zárókészlet, számolt fogyás (=értékesítés. mivel tipikus saját felhasználás nincs)

Én ilyenkor még hozzáteszek egy plusz analitikát a beszerzésekről (teljesítés dátum, számlaszám, partner, mennyiség). Ez nem szükséges, de néhány év múlva a fene emlékszik, hogy honnan jött össze egy bizonyos szám.

De ha például nagyker és kisker tevékenységed is van, és mindkettőben adsz reklámtáskát, akkor már nem elegendő ez a nyilvántartás, mert szét kell tudnod választani a nagykerben és a kiskerben eladott / átadott táskákat... de nem akarom bonyolítani.

A reklámtáskát azért emeltem ki, mert az viszonylag a legkönnyebb, mivel itt a konkrét csomagolóanyagból kiindulva egész jó nyilvántartást lehet készíteni.

Viszont általában a csomagolással már több gond van. Itt ugyanis a terméket (ami be van csomagolva) kell figyelned. A termékdíj kötelezettség akkor lép fel, amikor a becsomagolt terméket eladod. Tehát hiába követed a csomagolóanyag fogyást például, ha a becsomagolt terméket raktározod és csak később adod el. De speciális esetben ez is lehet egy út (ahol a fogyást úgy határozod meg, hogy megnézed mennyi csomagolóanyag fogyott és abból levonod, hogy mennyi becsomagolt terméken levő csomagolóanyagad van, és ekkor a különbözet az értékesített + saját felhasználás). Itt egy baj van, hogy az értékesítést és a saját felhasználást külön kell nyilvántartanod.

De ha leírod egy kicsit bővebben a folyamataidat és hogy milyen számítási módszert akarsz alkalmazni, akkor segítek összeállítani egy táblázatot.

Li-Ann

Szjuli
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am


Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég