Adófórum

Adózási és számviteli információk

Lízingelt tehergépkocsi értékesítés

Adatszolgáltatás

Lízingelt tehergépkocsi értékesítés

HozzászólásSzerző: FKatalin1 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Egy egyéni vállalkozó vásárolt 2008.10 hóban egy tehergépkocsit (zárt végű lízing keretében) 6.000.000 Ft-ért az áfa 1.000.000 meg volt fizetve. Az áfát vissza igényelte, viszont mivel a tehergépkocsi nem az övé, hogy vezeti ki a könyvelésből? Mennyi összegről kell neki számlát kiállítani? Gondolom áfásan kell majd számlát kiállítani, mivel vissza igényelte az áfát. Most teljesen el akadtam, ötletem nincs, hogy kellene helyesen eljárni!

FKatalin1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Lízingelt tehergépkocsi értékesítés

HozzászólásSzerző: winzol » csüt. máj. 07, 2009 3:29 am

Üdv Katalin:) Zárt végű pü lizin esetén a tgk könyvszerinti értékét számold el écs-ként, mivel pü lizingnél az écs-t a lizingbe vevő számolja el. Így az eszköz kartonon 0 összeg lesz és kivezethető. Azt nem írtad, hogy a tgk-t a lízingcég veszi vissza, avagy a lizingcég engedményezésével harmadik személy veszi át. Az ügylet során elszámolt écs viszont ne legyen több mint a számlán szereplő eladás avagy átadás netto összege, /ha pl az eszköz kartonon az écs 10 ft, de az eladás csak 9 Ft, költségként csak a 9 Ft écs-t számold el.A 10 Ft csak az eszözkartonon szükséges, hogy 0 értéke legyen s kivezethetővé válljon./, tehát az ügyletből vesztséget ne képezz!!!Az értékesítés természetesen áfás!!! A megállapított eladási árra figyelj, nehogy irreálisan eltérjen az iyenkor szokásos értéktől, mert ha ilyen előfordul, az Apeh az ART alapján átértékelheti.....1§.7.bek !!!. Üdv W Zoltán
winzol
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Lízingelt tehergépkocsi értékesítés

HozzászólásSzerző: FKatalin1 » csüt. máj. 07, 2009 6:33 am

Köszönöm a válaszodat, a tehergépkocsit harmadik személy veszi meg, tegyük fel az autó nettó összege 5.000.000 Ft écs eddig 200.000 Ft akkor, én mennyiről állítom ki a számlát, a harmadik személynek? Illetve törlesztő részletként 300.000 Ft lett befizetve. Hát ez nekem nem világos, nem láttom át.
FKatalin1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Lízingelt tehergépkocsi értékesítés

HozzászólásSzerző: winzol » pén. máj. 08, 2009 2:36 am

Jó reggelt Katalin! Teljesen mindegy hogy mennyi az elszámolt écs eddig az értékesítés szempontjából. Az eladási árat kölcsönös alku határozza meg, Nincs rá kádencia hogy mennyi az annyi.Amit írtam, arra vigyázzon az ügyfél, hogy ne csináljon olyat, hogy ténylegesen eladja a lizingcég engedményezésével 10Ft-ért és számláz 5 Ft-ot.. Ha az ügyféltől többért veszik át a tgk-t és a lizinget, mint a könyvszerinti érték, vagy amit ő már belefizetett, akkor nem veszít az ügyleten, ha ua az összeg akkor 0 saldo, ha kevesebb akkor veszít. A lizngcég megadta-e a hozzájárulását az ügylethez, az átvevő kifizeti az egészet, vagy tovább folytatja a lizinget?
winzol
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 33 vendég

cron