Adófórum

Adózási és számviteli információk

nyenyi "0"-ás?

Adatszolgáltatás

nyenyi "0"-ás?

HozzászólásSzerző: olahneedit » hétf. máj. 04, 2009 11:54 am

Sziasztok!

Na én nem foglalkoztam nemleges nyilatkozatokkal. Minden munkaviszonyos ev-nek is elküldtem elektronikusan a teljes nyenyit, 0ft járulékalappal. A figyelemfelhívással nem foglalkoztam. Az adatszolgáltatás elment, és ámen.

Úgy gondolom, hogy mivel a nyugdíjasnak kifizetett összeg után is vonunk nyugdíjjárulékot, az adatszolgáltatást mindenképpen meg kell tenni, még akkor is, ha kifizetés nem történt. Ha ez így van, akkor már tök mindegy, hogy alkalmazott, vagy ev, vagy bt beltag az illető.

Üdv: Edit

ui: Illetve a kitöltésiben is szépen benne van: KELL!!!!! Mellette közölni kell a nyugdíjas időtartamot.

olahneedit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

nyenyi "0"-ás?

HozzászólásSzerző: vorosgem » hétf. máj. 04, 2009 3:30 pm

Szia!

 Én felhívtam őket, mert nekünk hiánypótlás küldtek, hogy a nemleges nyilatkozat nem jó. Visszamenőleg végül nem kellett nyenyit beadni, de 2008-ra 0 Ft-tal igen. Nekem nem hozott hibát...

aztán be lehett volna adni nemlegest is mertkieg nyugdíjás, de akkor rá kellett volna írni, hogy csak kieg nyugdíjas van, 0 Ft-tal. Így aztán beküldtem a már kész nyenyit. 1 embernél nem akkora meló.

 

vorosgem
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

nyenyi "0"-ás?

HozzászólásSzerző: kovács5009201 » szer. máj. 27, 2009 8:45 am

Én ebben az évben azt csináltam, persze papír alapon, hogy az adtalapot beküldtem a megjegyzés rovatba beírtam hogy a társaságnak nem volt alkalmzottja és adóköteles jövedelem nem került kifizetésre.

Ezt lefénymásolták, ikató bélyegző ven rajta, meg egy aláírás és szó nélkül semmi melléklettel visszakaptam a másolatot.

2009-től meg már úgyis csak elektronikusan lehet küldeni.

Mari

kovács5009201
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Előző

Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 21 vendég

cron