Adófórum

Adózási és számviteli információk

0708M nyugdíjas dolgozónál

Adatszolgáltatás

0708M nyugdíjas dolgozónál

HozzászólásSzerző: sbaa » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Szeretném megkérdezni, a 0708M 389-es sorába be kell-e írni a nyugdíjas foglalkoztatott nyugdíját, amit az adóelőleg számításánál a jövedelemmel összeadva figyelembe vettünk.

A válszt előre is köszönöm.

sbaa
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

0708M nyugdíjas dolgozónál

HozzászólásSzerző: baba56 » pén. feb. 09, 2007 9:58 am

Szia sbaa !

A kitöltési utmutató szerint " az azt kifizetőnek " kell a 389-es sorba beírni, amelyet nem nyugdíjfolyósító szervként juttat.

Marika

baba56
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

0708M nyugdíjas dolgozónál

HozzászólásSzerző: emerise@freemail.hu » pén. feb. 09, 2007 9:59 am

Igen, be kell írni. De adót nem kell rá fizetni, de azt a program maga tudja.
emerise@freemail.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

0708M nyugdíjas dolgozónál

HozzászólásSzerző: lelik.istvan » pén. feb. 09, 2007 12:16 pm

Sziasztok!

Emerisével nem értek egyet:  én már  sikerrel tul vagyok  hasonló bevallásokon, egyikben sem irtam  a 389-es sorba semmit.  Először én is gondolkodóba estem, végül  egy komoly szakember megnyugtatott.

Egyébként  nem a program dolga, feladata, hogy ellenőrizze, jól vagy rosszul számitottad-e ki  a nyugdij+általad fizetett bér alapján a nyugdijas SZJA előlegét.  Az SZJA éves bevallásánál ugyis rendezni fogod a kisebb eltéréseket.  Persze törekedni kell az előleg minél pontosabb megállapitására.

lelik.istvan
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

0708M nyugdíjas dolgozónál

HozzászólásSzerző: emerise@freemail.hu » pén. feb. 09, 2007 1:40 pm

Én pedig azt mondom, hogy mivel meg kell állapítani az szja előleget és azt már 2007 januártól a nyújdíj figyelembevételével kell megállapítani, így azt is be kell írni. A munkáltatónak, eleve a nyugdíj figyelembe vételével kell megállapítania az előleget, persze lehet, hogy előleg akkor sem lesz, mivel az adójóváírás kiüti azt. Én is csináltam már jópár ilyen bevallás, és én bizony, hogy beírtam a nyugdíj összegét, az apeh elfogadta.
emerise@freemail.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

0708M nyugdíjas dolgozónál

HozzászólásSzerző: kohnmari » pén. feb. 09, 2007 2:39 pm

Sziasztok!

Én Istvánnal értek egyet, nem én vagyok a kifizető, gondold el, ha a nyugdijas

3 helyen dolgozik, mindhárom munkáltató beírná a nyugdíj összegét?

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

0708M nyugdíjas dolgozónál

HozzászólásSzerző: lelik.istvan » pén. feb. 09, 2007 2:43 pm

Kohnmarinak köszönöm a válaszát.  Mostanában sajnos, de való: én sem tudom, hogy fiu vagyok-e vagy lány.  Egy biztos, nekem a nyugdij beirása nélkül is elfogadta a program, de ha beirod /mint ahogy Te is csináltad/ azt is elfogadja. 

Próbáltam logikailag is megközeliteni a dolgot:  Ha nem irom be a 389-es sorba a nyugdijas havi nyugdiját/vagy a nyugdijban részesülőt megillető baleseti járadékot/, akkor ha jó a program, a következő oldalra átugorva már hibát kellene jeleznie: "A 389-e sort töltsem ki,  irjam be a nyugdijat".  Hát jó lehet az ilyen program?  Kettőnk közül valamelyikünk biztos jól csinálta, de melyikünk?

Az is lehet, hogy  mindkettőnknek igaza van: jó igy is, meg ugy is.  Szummázott véleményem: ilyen programviszonyok mellett  nincs nagy jelentősége, a lényeg, hogy hibátlan  mindkét alternativa.  Majd értesit a Hivatal, ha módositani kell...

lelik.istvan
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

0708M nyugdíjas dolgozónál

HozzászólásSzerző: sbaa » pén. feb. 09, 2007 2:49 pm

Köszönöm a válaszokat, végül a nyugdíj mezőt üresen hagyjuk. Segítségetekkel jobban végiggondolva a 0708M magyarázatát, tényleg csak a nyugdíj jellegű kifizetéseket kell itt közölni. Talán év végén kell majd beküldeni a nyugdíjak összegét az APEH-hoz az adóelszámoláshoz. Mert anélkül az APEH-tól nem tudna egy nyugdíjas adómegállapítást kérni, csak önadózni, vagy munkáltatói elszámolást kérni.
sbaa
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

0708M nyugdíjas dolgozónál

HozzászólásSzerző: kohnmari » pén. feb. 09, 2007 2:51 pm

Sziasztok!

Szerintem a nyugdíj összegét nem a mi dolgunk közölni az APEH-al, majd a nyugdíj-

biztosító megteszi azt.

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

0708M nyugdíjas dolgozónál

HozzászólásSzerző: lelik.istvan » pén. feb. 09, 2007 3:00 pm

Szia Kohnmari!

Igazad van, az APEH semmire se megy azzal, hogy  havonta én  /és ha több helyen dolgozik a nyugdijas, akkor több munkaadó/  közlöm neki a 389. sorban, hogy mennyi nyugdijat kapott az adott hónapra.  Minden az éves elszámolásnál fog kiderülni!

A munkaadónak az a feladata, hogy a nyugdijas nyugdijának ismeretében helyesen állapitsa meg az SZJA előleget, vonja le a  béréből és fizesse be az APEH-nak.  

lelik.istvan
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég