Adófórum

Adózási és számviteli információk

0901 . bevallás cégautó adó

Adatszolgáltatás

0901 . bevallás cégautó adó

HozzászólásSzerző: maya0411 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

1./ El szeretnék próbaként készíteni cégautó vonatkozásban egyéni vállalkozónak 0901 bevallást. Nem tudom értelmezni azt a sort, hogy hatósági nyilvántartásban nem szereplőt kell jelölni, ha költséget akarok elszámolni, de nem az ő tulajdonában van, hanem családtagé a szgk, aki nem fizet cégautóadót.

2./ Szintén nem tudom értelmezni, hogy magánszemélyként jelöljem az egyéni vállalkozót?

3./ Ha nincs cégautó adó akkor az éves bevallónak most kell küldeni 0901 bevallást?

Kérlek benneteket ha tudtok segítsetek az értelmezésben.

Köszönettel: Maya

maya0411
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

0901 . bevallás cégautó adó

HozzászólásSzerző: Napraforgó » szomb. ápr. 11, 2009 12:03 pm

 Szia!

Ezt a részt én is úgy értelmezem, hogy ha nem a vállalkozó nevén van "a hatósági bejegyzés" hanem a házastársáén, akkor "a hatósági nyilvántartásban nem szerepel". Szerintem így tudják visszaellenőrizni, ha az önkormányzaton keresztül kérnek információt a befizetett és levont súlyadóról.

Én az egyéni vállalkozót magánszemélyként jelöltem, nincs a vállalkozás tulajdonában az autó.

Ha nincsa cégautó és éves bevallásra kötelezett, akkor majd 2010. februárjában kell beadni a 0901-t.

Üdv:Napraforgó

Idézek:" adó fizetésére a hatósági nyilvántartás szerinti tulajdonos, pénzügyi lízingnél a lízingbe vevő, a hatósági nyilvántartásban nem szereplő személygépkocsi esetén az adó alanya az a szervezet, amely a személygépkocsi után költséget számol el (ez utóbbi a külföldi rendszámú autókra vonatkozik). Az adófizetésre kötelezettek köre úgy került meghatározásra, hogy az adó fizetése alól nem lehet kibújni.

A nem magánszemély tulajdonában álló, vagy általa lízingbe vett személygépkocsi esetében, valamint a hatósági nyilvántartásban nem szereplő személygépkocsi után az adókötelezettség a tulajdonszerzést, lízingbe vételt, illetve költségelszámolást követő hónap 1. napján keletkezik és az elidegenítés, lízingbe adónak való visszajuttatás hónapjának utolsó napjáig tart. "

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

0901 . bevallás cégautó adó

HozzászólásSzerző: maya0411 » vas. ápr. 12, 2009 1:29 am

Szia!

Nagyon szépen köszönöm a segítséget.

Üdv: Maya

maya0411
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am


Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég