Adófórum

Adózási és számviteli információk

rossz számla

Adatszolgáltatás

rossz számla

HozzászólásSzerző: modzso1 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

A véleményetekre lennék kiváncsi a következő ügyben. Ismerősömmel történt az eset. 2007-ben befogadott egy számlát, aminek levonásba is helyezte az áfáját. Minden rendben volt, van szerződés, teljesités igazolás a munkát elvégezték. Idén ellenőrzést kapott a kiállitó cég és kiderült hogy az ominózus számlát nem az ő számlatömbjükből állitották ki. Ilyenkor mi történik? A kiállitó cég állitólag már csődbe is ment tavaly valamikor. Ki a hibás ilyenkor, kit büntethetnek?

 

Köszi,

 

P

modzso1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

rossz számla

HozzászólásSzerző: Napraforgó » szomb. ápr. 11, 2009 8:49 am

Szia!

Véleményem szerint a számlabefogadó nem hibás, hacsak ki nem derül, hogy tudott a dologról. Üdv:Napraforgó

 

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

rossz számla

HozzászólásSzerző: modzso1 » szomb. ápr. 11, 2009 4:16 pm

Köszi Napraforgó! Gondolom az áfát vissza kell fizetnie. Késedelmi pótlék lesz rá?

 

P.

modzso1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

rossz számla

HozzászólásSzerző: olahneedit » szomb. ápr. 11, 2009 7:18 pm

Szia! Ha jól értem, az a cég ment tönkre, akinek a nevén az ominózus számlatömb van. TEhát a teljesítést végző cég úgymond nem adott nektek számlát. HÁt adjon. A teljesítés megtörtént, a pénzforgalmom megtörtént, gondolom a teljesítést végző cég a bevételt lekönyvelte. Bár két eset lehetséges: 

1. Ha a tömböt olyan ember (munkatárs) állította ki, aki jogosult több cég nevében is számlát kiállítani, és x cég számlatömbjébe "véletlenül" y cég bélyegzőjével állított ki pl. egy darab számlát. Miért nem vette ezt észre y cég, amikor a pénzt megkapta érte? X cég lekönyvelte a többivel együtt? Neki bevétel? De akárhogy is, y teljesített, ha az epeh nem fogadja el a számlát, akkor y adjon ki másikat!

2. Ha a tömb egy az egyben x nevén van, de egy az egyben y használta, annak minden egyes kitöltött példánya a bevételeik között szerepel, akkor intézzék el ők, hogy a nevükre kerüljön a "gyerek". És akkor nincs dolgod vele. Ha y a tömb bevételét eltitkolta, akkor az apeh most úgyis feltárta, egy új számlát jogosan követelhetsz.

De jól gondolod, a dologra pontot kell tenni, még mielőtt az apehnek eszébe jutna egy "kapcsolódó ellenőrzést" végezni nálatok. Kérj írásos nyilatkozatot a teljesítő cégtől.

És különben is ha készpénzes, ha átutalásos volt a számla, akkor is jogosan vontál áfát, a dolog fiktív részét meg legalizálni kell.

Üdv: Edit 

olahneedit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

rossz számla

HozzászólásSzerző: modzso1 » vas. ápr. 12, 2009 5:28 pm

Szia Edit.

 

Teljesen igazad van. Az a cég szűnt meg aki használta a másik cég számlatömbjét. Az, hogy eredetileg kié a tömb arról nincs infom. Sajnos úgy derült ki az ügy, hogy kapcsolódót kaptak. Nagyon fura helyzet és az ismerősöm nagyon meg van ijedve mi lesz most ezért, kérdezett meg engem is a könyvelőjén kívül, de nem tudtam elsőre mit mondani.

 

P.

 

 

modzso1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

rossz számla

HozzászólásSzerző: Napraforgó » csüt. ápr. 16, 2009 7:02 pm

Sziasztok!

Lehet hogy nem jól értem, de hogy melyik cég "nevén" volt az a bizonyos számlatömb, az azért nem biztos hogy azt is jelenti, hogy a "ő a kiállító" nem is könyvelte be, és nem fizette be az Áfá-t.

Ugyanis én is átéltem egy olyan ellenőrzést, hogy a nyomtatványboltban nem annak a cégnek a nevére/adószámára  volt kiadva a számlatömb, aki használta (ugyanaz a személy vásárolta, és tévedésből felcserélte a használatot, de SZERENCSÉRE a "szigorú nyilv.tartásban" is úgy szerepelt, ahogyan HASZNÁLTÁK). Az Apeh "kilőtte" egy  Áfa-visszaigénylő cégnél, hogy ez a tömb nem szerepel a kiállító cég nevén, méghozzá a nyomtatvány-forgalmazó jelentése alapján.

Jegyzőkönyvek..., vizsgálatok..., Áfa-ellenőrzések mindkét cégnél, majd a számlatömb folyamatos használata és a benne szereplő értékesítések utáni "rendben" befizetett Áfa-k után  "ejnye-benyje"-vel megúszta mindkét cég.

Ezzel csak azt szerettem volna kifejteni, hogy a számlabefogadó valóban lehet VÉTLEN, és ha az ügylet megtörtént, akkor ELSŐDLEGESEN a  számla-kibocsájtónak van mitől " félnie."

Azaz "modzso" esetében nem valószínűnek tartom, hogy az Áfá-t vissza is kell fizetni. Üdv:Napraforgó

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

rossz számla

HozzászólásSzerző: modzso1 » kedd ápr. 21, 2009 5:32 am

Szia Naprafo
modzso1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

rossz számla

HozzászólásSzerző: modzso1 » kedd ápr. 21, 2009 5:32 am

Szia Naprafo
modzso1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

rossz számla

HozzászólásSzerző: modzso1 » kedd ápr. 21, 2009 5:32 am

Szia Napraforgó,

 

Köszönöm a segítséget!.

 

Peti

modzso1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

rossz számla

HozzászólásSzerző: modzso1 » kedd ápr. 21, 2009 5:33 am

Szia Napraforgó,

 

Köszönöm a segítséget!.

 

Peti

modzso1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am


Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég