Adófórum

Adózási és számviteli információk

KFT. eladás

Adatszolgáltatás

KFT. eladás

HozzászólásSzerző: maya0411 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Egyik ügyfelem eladta a KFT-t. Az eladással kapcsolatban van-e teendőm, vagy a változás bejelentőt már az új tulajdonosnak kell elküldeni.

Ha tudtok kérlek benneteket segítsetek.

Köszönettel: Maya

maya0411
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

KFT. eladás

HozzászólásSzerző: melcsi62 » szer. márc. 11, 2009 9:06 am

Szia Maya!  Feltételezm, hogy ezek szerint ennek a KFT-nek Te könyvelsz.  A könyvelési megbízásodad a KFT-vel kötötted, tehát attól, hogy a KFT-nek új talajdonosai vannak a KFT ugyanúgy létezik, s addig míg veled a szerződést meg nem módosítják, vagy fel nem mondja az új képviselő, addig rád az vonatkozik, amit szerződésszerűen vállaltál.  Ha a szerződésnek része volt, hogy a bejelentendő társasági szerződés változások bejelentésével Te vagy megbízva, meghatalmazva, akkor a tulajdonos  és képviselő változás bejelentését a változásbejelentőn neked kell megtenned (újabban a cégbírósági végzés ismeretében).

A kérdésedből nem derül ki, hogy minden bevallás, bejelentést, stb. elektronikus küldésére Te vagy-e meghatalmazva, vagy a korábbi képviselő ügyfélkapus hozzáférésével mentek a bevallások,stb. Célszerű mielőbb felvenni a kapcsolatot az új képviselővel és megbeszélni vele, hogyan tervezik a könyveltetést,stb..

Üdv.

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

KFT. eladás

HozzászólásSzerző: maya0411 » szer. márc. 11, 2009 9:42 am

 Szia MelcsiI

 Én könyveltem, de most más megyében adták el a KFT-t, ami tőlem jócskán távol esik, igy más lesz a könyvelő.

 Válaszod olvasva eszembe jutott , hogy 09T182 el kell küldenem, mert az ügyfélkapus küldésre én voltam meghatalmazva, változás bejelentés pedig

 az új könyvelőjé.

 Köszönöm szépen a segítséged.

 Üdv: Maya

  

maya0411
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

KFT. eladás

HozzászólásSzerző: melcsi62 » szer. márc. 11, 2009 10:28 am

Szia Maya!  Akkor Te átadod az iratokat,könyvelési,stb. anyagokat az új könyvelőnek.. s átadásiban rögzítitek, hogy ekkortól és ekkortól semminemű elektronikus bejelentés, bevallásra nem vagy kötelezett, a megbízásodat visszavontad. Kijelented magad alól őket. S mivel mindent átadsz valamilyen állapotig lezártan neked  (erről lehetőleg írásos átadás-átvétel) nincs további teendőd velük kapcsolatban.. Üdv.
melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

KFT. eladás

HozzászólásSzerző: maya0411 » szer. márc. 11, 2009 11:04 am

Szia Melcsi!

Köszönöm szépen!

Üdv: Maya

maya0411
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

KFT. eladás

HozzászólásSzerző: mlany » kedd júl. 13, 2010 6:55 am

Sziasztok!

 

Én abban szeretnék segítséget kérni, hogy ha fordított a helyzet, én vagyok a könyvelő, akitől meg is veszik, meg el is adják a céget, mit kell tennem a régi és az új cég könyvelésével kapcsolatban? Arról van szó, hogy még csak nemrég alakult a cég, tehát a jegyzett tőkén kívül bevétele semmi, kiadása minimális, ezt szeretné megvásárolni egy magánszemély, tehát csak tulajdonosváltás és székhelyváltozás lenne! Segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv,

Mlany

mlany
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:26 am


Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég

cron