Adófórum

Adózási és számviteli információk

Egyszerüsitett végelszámolás időszak

Adatszolgáltatás

Egyszerüsitett végelszámolás időszak

HozzászólásSzerző: visiting » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Még mindig az egyszerüsitett végelszámoláson tipródok.Egy BT 2008.NOV.30-ÁN határozta el az egyszerüsitett végelszámolást.Mérleget megcsináltam,APEH-hoz bejelentettem,0865,201T,0871 LEDTAM NOV.29-vel.Most az ügyvédnő azt mondja,neki olyan mérleg kell,ami 2009.01.01-2009.03.20-ig szól.Nem értem.Miért nem 2008.11-30-márc.20-ig?Vagy honnan tudni,hogy márc20 lesz a záró nap?Nem akkor van a zárónap,amikor megjön a végzés,hogy a cégbiróság törölte?Tudnátok segiteni,milyen időszakok vannak? Lehet,hogy nem is kellett volna nov.29-vel mérleget,bevallásokat leadni???Köszönöm a segitségeteket,mert most már semmit sem értek....Viki
visiting
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Egyszerüsitett végelszámolás időszak

HozzászólásSzerző: validitas » hétf. márc. 09, 2009 4:18 pm

Szia!

Az egyszerűsített  végelszámolás max. 120 napig tarthat, gondolom ezért kéri az ügyvédnő márc.20-al a mérleget, hogy még legyen ideje beadni a cégbírósághoz. Ugyanis a céget csak akkor törlik, ha a végelszámolás befejezést bejelentik a Cégbíróságnak, és a végelszámolás záró mérlege, vagyonleltár, nullás APEH-igazolás valamint a vagyonfelosztási javaslat is benyújtásra került.

A végelszámolásnak akkor van vége, ha már nincs idegen kötelezettség, ill. a végelszámoló által meghatározott nappal zárul, és kell a mérleget elkészíteni. A végelszámolás időszaka egy üzleti évnek minősül, (számviteli tv. 11.§ (12)) tehát a mérleget nov.30-márc.20-ig kell elkészíteni. Kivéve ha a végelszámolás meghaladja a 12 hónapot, mert akkor 12 havonta kell, de itt nem ez az eset áll fenn.

A tevékenységet lezáró mérleget, adóbevallásokat, kijelentéseket helyesen csináltad nov.29-ével. De a végelszámolás nyitó napjával végelszámolási nyitó mérleget kell készíteni, majd a záró napjával záró mérleget, vagyonleltárt, vagyonfelosztási javaslatot, illetve az APEH felé a végelszámolást lezáró bevallásokat is be kell adni (pl. 0971,0965,).

Egyébként a végelszámolás számviteli feladatait a 72/2006. (IV.3.) Korm.rendelet tartalmazza. Még annyit, hogy ha a google-ban rákeresel "a végelszámolás lépései"-re, akkor sok jó írást találsz.

Üdv: Böbe 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Egyszerüsitett végelszámolás időszak

HozzászólásSzerző: visiting » csüt. jún. 18, 2009 6:21 am

Köszönöm
visiting
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am


Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég

cron