Adófórum

Adózási és számviteli információk

Alapítvány adóbevallását nem teljesítette időre

Adatszolgáltatás

Alapítvány adóbevallását nem teljesítette időre

HozzászólásSzerző: kiskati63 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Iskolai alapítvány nem nyújtotta be febr. 15-ig az adóbevallását. Vállalkozói tevékenységből nincs bevétele és ráfordítása.  Mi lenne a teendőnk, hogy jogosultak legyünk az 1%-os támogatásokra.

Gyors válaszukat köszönöm

Kiss Katalin

kiskati63
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Alapítvány adóbevallását nem teljesítette időre

HozzászólásSzerző: l.nora » kedd márc. 03, 2009 4:17 pm

Szia Katalin !

A 0828 vagy a 0829-es nyomtatványt kell ez esetben benyújtani nullásan. Attól függ, hogy egyszeres vagy kettős könyvvitelt vezet az alapítvány. Feltételezem, hogy egyszerset, így a 0828-ast.

Az 1 % szja támogatáshoz nem most kell bevallást beadni. Ha jogosultak vagytok az 1%-ra (bejegyzést követő 2 év múlva) akkor csak az adószámotokat feltüntetve az szja bevallásában rendelkeznek a magánszemélyek.

Majd ősszel kaptok egy nyomtatványt és azt kell kitölteni.

Üdv. Nóra 

l.nora
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Alapítvány adóbevallását nem teljesítette időre

HozzászólásSzerző: venerika1 » szer. márc. 04, 2009 11:05 am

Szia

Ha nem lett beadva a 0801-es, akkor az sűrgősen pótolni kell, ott van lehetőség jelölni a társasági adóra vonatkozó nemlegességet is.

Ha már be lett adva, akkor a 0829-t kell nullásan beadni. A 28-as már nem létezik. Ezzel januárban szembesültem az adóhivatalnál egy nullás igazolás kérése alkalmából, amikor kiderült, hogy az alapítvány 2005-ben nem jelölt a 03-n. Pótoltam a 28-t, de ki kellett javítani 29-re.

Üdv Erika

venerika1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Alapítvány adóbevallását nem teljesítette időre

HozzászólásSzerző: l.nora » szer. márc. 04, 2009 11:19 am

Szia Erika !

Az apeh honlapon ez van

http://www.apeh.hu/bevallasok/tervezet_2009/0828.html

ezért gondoltam, hogy lesz ilyen nyomtatvány.

Üdv. Nóra 

l.nora
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Alapítvány adóbevallását nem teljesítette időre

HozzászólásSzerző: venerika1 » szer. márc. 04, 2009 12:17 pm

Szia Nóra!

 A vicc az egészben az, hogy 2005-ben is volt 28-as, de velem még is kijavíttatták 29-re. Nem álltam le vitatkozni, sok értelme nem lett volna.

Üdv Erika

venerika1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Alapítvány adóbevallását nem teljesítette időre

HozzászólásSzerző: kiskati63 » szer. márc. 04, 2009 1:50 pm

 Szia Venerika1!

Akkor most melyik nyomtatványt töltsük ki? a 0801-et, vagy a 0828-at? vagy mind a kettőt.

Köszi

Kati

kiskati63
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Alapítvány adóbevallását nem teljesítette időre

HozzászólásSzerző: venerika1 » szer. márc. 04, 2009 2:53 pm

Szia Kati!

A 0801-t február 15-ig kellett beadni, ha ezt elmulasztottad, akkor feltétlenül pótolni kell. Annak az első oldalán található a "Társasági adóbevallást helyettesítő nyilatkozat" rész. Oda kell tenni az X-t és akkor nincs szükség a 829-es bevallásra.

 

Erika

venerika1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Alapítvány adóbevallását nem teljesítette időre

HozzászólásSzerző: nagy.andrea2 » szer. márc. 04, 2009 5:02 pm

 A vicc az egészben az, hogy 2005-ben is volt 28-as, de velem még is kijavíttatták 29-re. Nem álltam le vitatkozni, sok értelme nem lett volna.

 

29-est a kettős könyvvitelt vezető adózók adnak be, 28-ast pedig az egyszeres könyvvvitelt vezetők. Nem szűnt meg a nyomtatvány, mint ahogy az egyszeres könyvvitel sem. Gondolom, azért kellett javítanod, mert ti kettős könyvvitelt vezettek.

 

Ha pedig elmulasztotta a nyilatkozatot 02.15 (16) -ig beadni, akkor egyértelmű, hogy TAO-bevallást kell készítenie.

 

Üdv. Andi

nagy.andrea2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Alapítvány adóbevallását nem teljesítette időre

HozzászólásSzerző: venerika1 » szer. márc. 04, 2009 6:05 pm

Egyszeres könyvelésük van. De, mondom kijavíttatták velem, mondván, a 28-as nyomtatvány már megszűnt.

A bevallást sem adta be, nemcsak nem nyilatkozott, tehát a 801-t mindenképpen be kell adni.

venerika1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Alapítvány adóbevallását nem teljesítette időre

HozzászólásSzerző: nagy.andrea2 » szer. márc. 04, 2009 6:14 pm

Szia!

 

Tavaly is fent volt az APEH honlapján, idén is ott van a tervezetek között.

Nem azt mondtam, hogy nem kell beadnia a 0801-est. Azt mondtam, hogy ha 02.16-ig nem tett TAO-bevallást helyettesítő nyilatkozatot, akkor már nem is tehet, tehát be kell adnia a TAO-bevallást.

Art. 31. § (5) A társasági adóbevallás helyett az adóévet követő év február 15-éig - bevallást helyettesítő nyomtatványon - nyilatkozatot tesz az alapítvány, a közalapítvány, a társadalmi szervezet, a köztestület, az egyház, a lakásszövetkezet, az önkéntes kölcsönös biztosítópénztár, a közhasznú, kiemelkedően közhasznú szervezetként besorolt felsőoktatási intézmény, az európai területi együttműködési csoportosulás, feltéve, hogy az adóévben vállalkozási tevékenységből (az önkéntes kölcsönös biztosítópénztár kiegészítő vállalkozási tevékenységéből) származó bevételt nem ér el, vagy e tevékenységéhez kapcsolódóan költséget, ráfordítást nem számol el.

Üdv. Andi

nagy.andrea2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am


Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég

cron