Adófórum

Adózási és számviteli információk

TEÁOR, sokadszor

Adatszolgáltatás

TEÁOR, sokadszor

HozzászólásSzerző: valkarne2007 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Teáorral kapcsolatban szeretnék segítséget kérni. Az APEH átfordította a kódjaimat, egy kivételével. Van valami teendőm, ha azt az egyet egyébként sem végzem? Ki kell töltenem a változásbejelentő nyomtatványt (régiek törlése, újak felvitele)? Szerintem nem, de szeretném ha valaki megerősítene ebben.

valkarne2007
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

TEÁOR, sokadszor

HozzászólásSzerző: loncika » szer. feb. 18, 2009 3:00 pm

Az olvastam valahol, hogy az ügyfél által át nem forditott régi kódokat nyomtalanul kitörli az Apeh.......de jobb lenne ha e magad törölnéd ki a bejelentőlappal...( én igy csináltam)
loncika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

TEÁOR, sokadszor

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » szer. feb. 18, 2009 3:13 pm

Sziasztok!

Nem töröltem a régi kódokat, csak az újakat jelentettem be, amit végez a váll. Az emailben is az állt, hogy a törlést hivatalból elvégzi az APEH. Már van olyan cégem, ahol feldolgozták a változásbejelentőt, a régi TEÁOR-ok, amiket nem fordítottam át valóban törlésre kerültek, nincsenek a tevékenységek között ezek a 03-ak.

Üdv:Nelly

tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

TEÁOR, sokadszor

HozzászólásSzerző: ettrade » szer. feb. 18, 2009 3:26 pm

Sziasztok.

Csak azokat kell módosítani melyeket továbbra is használni fogtok, ezt is újként kell jelenteni! Amennyiben nem használatosak a régiek (2008. év előtti TEAOR számok) már nem kell külön jelenteni, mert az APEH törölni fogja!

Üdv.: ettrade

ettrade
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

TEÁOR, sokadszor

HozzászólásSzerző: szaboicus » szer. feb. 18, 2009 4:52 pm

Sziasztok!

Lehet, hogy rosszul értelmeztem az APEH tájékoztatóját????.

A TEÁOR- és a szakmakód-konverzióval kapcsolatos változás bejelentési-kötelezettség
2009.01.23. -ból idézet:

"Az adózóknak azon bejelentett tevékenységei tekintetében tehát, amelyeknek az automatikus megfeleltetése nem volt lehetséges, bejelentési kötelezettsége keletkezett, melynek az 2009. évben első ízben beadandó adóbevallásuk benyújtásával egyidejűleg kell eleget tenniük. "................

?????

Üdv:Icus

 

szaboicus
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

TEÁOR, sokadszor

HozzászólásSzerző: eu4u » szer. feb. 18, 2009 8:36 pm

Sziasztok!

Én a rádióban hallottam, hogy egy APEH-os azt nyilatkozta, hogy mindenkinek be kell küldeni az átfordított 08-as TEAOR kódokat, még azoknak is akik rendben a határidőig társasági szerződés módosítottak (kifizették az ügyvédi ktget+közzétételi illetékeket) és meg is kapták a cégbírósági végzést, amiben már csak 08-asok szerepelnek. nagyon felháborodtam, de megcsináltam. Nem töröltem a régieket, csak bejelentettem az újakat. A rádióban még azt is mondták, hogy nem fognak bünteni elsőre, hanem küldenek még egy levelet, ha ezt valaki nem csinálta meg. Hát ezt nem tudom mennyire lehet készpénznek venni.

üdv Jutka

eu4u
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

TEÁOR, sokadszor

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » szer. feb. 18, 2009 8:43 pm

Ez már röhej a köbön!

Több tízezerért társ. szerződést módosít a cég, aztán még küszködjön is a változásbejelentéssel! Egyablakos rendszer! Abban az ablakban valószínűleg csak könyökölnek!

Nálam mindenki letojta a teáort, és milyen igazuk lett!

Majd a könyvelő elintézi!

Lám-lám!

Üdv:Nelly

tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

TEÁOR, sokadszor

HozzászólásSzerző: Valkács1 » szer. feb. 18, 2009 10:14 pm

Sziasztok! Én meg felhívtam az Apeh-ot, és azt mondták, csak azoknak kell küldeni változásbejelentőt, akik év közben nem voltak okmányirodában. Év végére ez a rendelet hatályát vesztette, így az járt jól, aki lusta volt, megmaradt a pénze. 20-án jár le a határidő ennek módosítására, ahogy Nelly írja a könyvelő dolga ez is, oldjuk meg.

Üdv: Valkács

Valkács1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am


Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 22 vendég