Adófórum

Adózási és számviteli információk

Teaor-háztartási gépszerelő

Adatszolgáltatás

Teaor-háztartási gépszerelő

HozzászólásSzerző: fjozsefne » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Egyéni vállalkozóm aki háztartási gépszerelő vállalkozói igazolványát szerette volna kicserélni a teaor változás miatt, de olyan akadályba ütközött, hogy telephely engedélyt még be nem mutatja, nem kap új igazolványt. Csak azt nem értem, hogy amihez eddig nem kellett engedély, ahoz most minek követelnek, illetve ha mindig a helyszínen szerel,minek a telephely! Van-e erre valami kiskapu, mert szegény egyéni vállalkozó kénytelen lesz vissza adni az igazolványt mivel nincs lehetősége műhely kialakítására. Nagyon várom a segítségeteket. Már én is fel vettem az okmányirodával a kapcsolatot, nekem is váltig azt állítják kell telephely.

fjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Teaor-háztartási gépszerelő

HozzászólásSzerző: garbo50 » hétf. feb. 16, 2009 6:00 pm

Szia!

Ide másolok egy linket, e szerint nem telepengedély köteles, nem tudom milyen szakmakód alapján sorolták be. Viszont régebben is az üzletek müködéséről szóló rendelet hatálya alá tartozott ezért, mint az üzleteknek különböző szakhatósági engedélyre szüksége van a mühelyéhez, alkalmazott esetén mosdó, ... stb kialakítás. tűz- érintésvédelem, hogy néhányat említsek.

A link:

http://profitalhatsz.mkik.hu/index.php?term=9522&a=search2&p=adattar_hatosagi

Üdv.

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Teaor-háztartási gépszerelő

HozzászólásSzerző: fjozsefne » kedd feb. 24, 2009 4:20 pm

Köszönöm Garbo a segítségedet, de sajnos még csak most tudtam fellépni a forumra, az én egyéni vállalkozóm teaor száma: 527202-ről változik 92101-re, ehhez szerinted kell telephelyengedély?
fjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Teaor-háztartási gépszerelő

HozzászólásSzerző: garbo50 » kedd feb. 24, 2009 5:55 pm

Szia!

Én ezt találtam a ksh honlapján az átfordítással kapcsolatban:

TEÁOR '03 kód és megnevezés TEÁOR '08 kód és megnevezés

5272 Elektromos háztartási cikk javítása

9521 Szórakoztatóelektronikai cikk javítása

Ebbe a szakágazatba tartozik a szórakoztatóelektronikai cikkek javítása és karbantartása:

- a háztartási, lakossági elektronikai cikkek javítása:

- televíziók, rádiók

- képmagnók

- CD-lejátszók

- háztartási célú videokamerák

9522 Háztartási gép, háztartási, kerti eszköz javítása

Ebbe a szakágazatba tartozik a háztartási gépek, valamint a háztartási és kerti eszközök javítása, szervizelése:

- a háztartási gépek javítása, szervizelése

- fagyasztó- és hűtőszekrények, tűzhelyek, mosógépek, ruhaszárítógépek, a szobai légkondicionáló berendezések stb.

- otthoni és kerti eszközök javítása, szervizelése

- fűnyírók, sövényvágók, lombszívó és -fúvó berendezések stb.

Nem ebbe a szakágazatba tartozik:

- a gépi meghajtású kéziszerszámok javítása, lásd 3312

- központi légkondicionáló rendszerek javítása, lásd 4322

 

Ezenkívűl megnézném az apeh honlapon jobb oldalt van egy teáort segítő link, ha ide beírod a vállalkozó adószámát megtalálod a listát mit nem tudtak átfordítani- amellett van az a szöveg, hogy kalkulátor. Amennyiben itt nincs semmi nincs teendőd. Ha van és  december 27-ig nem intézte el az okmányirodában a páciensed a bejelentést, most már az apeh felé kell ezt teljesíteni, ezt olvastam a központi nyilvántartó oldalán is.

Itt egyébként tudsz konkrét kérdést feltenni és a legilletékesebb válaszol, bár egy pár napos késéssel, a baloldali fórumon. A jobboldali egyik linken van a cím amire a kérdésedet írhatod.Az alsó  idemásolt link a fő oldalra visz, az első a fórumra, az egyéb kérdések között nézelődhetsz, hátha sikerül megnyugtató választ kapnod.

http://www.nyilvantarto.hu/kekkh/forum/forum.php?t=00000000

http://www.nyilvantarto.hu/kekkh/kozos/index.php?k=magyar_hu&j=magyar_hu

 

 Ja és a szakmakód jegyzéket is megtalálod ezen az oldalon.

Az előző válaszban szereplő link szerint ( az mkik) ha telepengedélyköteles lenne, oda lenne írva a rendelet szám és az is, hogy telepengedélyköteles, de én nem találtam.

Remélem sikerül megoldani a problémát.

Üdv.

 

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég