Adófórum

Adózási és számviteli információk

0908 M !!!

Adatszolgáltatás

0908 M !!!

HozzászólásSzerző: Napraforgó » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Légyszi segítsetek! Megőrjit ez az "ÚJ" nyomtatvány, de lehet hogy csak én vagyok béna!

Több (vagy inkább sok!) alkalmazott van a cégnél, és a bérszámfejtő program 2008-ban szépen átemelte a 08-asba, ahol ugye 08A-hoz hozzárendeltük az M-es lapokat.

Most is átemeli, látom is minden egyes dolgozó "nevét"  viszont valahogy "együtt" van az A || M, és az M-eket meg sem tudom nyitni, mert ezt írja ki:" a nyomtatvány nem tartalmaz fődukumentumot ezért nem használható önállóan. Csak hozzáadással emelhető be!"

Hol található ez a "hozzáadás", mert én nem találok ilyent?

Üdv:Napraforgó

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

0908 M !!!

HozzászólásSzerző: KovacsJ » szomb. feb. 07, 2009 10:01 am

Szia Napraforgó! Azt kell megnyini ahol a megjegyzésnél a cég neve van -az az A- Zsuzsa
KovacsJ
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

0908 M !!!

HozzászólásSzerző: atis555 » szomb. feb. 07, 2009 10:07 am

A főlapot (0908A) kell megnyitni (látod, hogy melyik az, ott nincs az adóazonosító oszlopban semmi).

A jobb felsősarokban vannak ikonok, ott megkeresed, azt amelyik tartalmaz egy + jelet (a kurzort fölé viszek, akkor kiírja, hogy "Állomán beemelése"). Itt tudod beemelni az M-es nyomtatványokat (Abevjava fájl hozzáadása)

Majd az "Összes nyomtatvány újraszámítása".

És elvileg kész. A kerekítések miatt kell átnézned még.

 Én kb. 3 órán keresztül jöttem erre rá.

atis555
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

0908 M !!!

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » szomb. feb. 07, 2009 11:01 am

Sziasztok!

Nézd meg a gmailedet!

 

Az Atis555 módszerével én csoportos beemelést nem tudok elvégezni.

A csoportoshoz, az RLB segítségével:

    Időpont :  2009.02.06  13:30:10  
 
 

"Nekem is van egy javaslatom, majd készítünk ehhez is egy leírást. Addig is röviden:

1. Készítsük el a 0908A-t, és exportáljuk az ABEVJAVA-ba (de csak az A-t!!!!)
2. Készítsük el a csoportos exportálást, de mikor megkérdezi, hogy betöltsük-e az ABEV-be automatikusan, mondjuk azt, hogy NE! Ekkor létrejönnek az IMP fájlok az M-esekről és az A-sról a megadott helyen, de nem kerül be az ABEVJAVA-ba. Viszont létrejön még egy TXT kiterjesztésű fájl a megadott helyen: XXXX_0908_hónap.TXT névvel (XXXX - ügyfél törzsben megadott azonosító, hónap: pl. január).
3. Az ABEVJAVA-ban nyissuk meg a 0908A-t, egyszerűbb lesz, mert nem lesznek mellette a zavaró M-esek.
4. Kattintsunk a szokásos beemelésre, de ne az ABEVJAVA Fájl hozzáadását válasszuk,
5. hanem a LISTA BETÖLTÉSÉT
6. A megjelenő ablakban válasszuk ki az exportáláskor megadott kömyvtárat, és ebben a könyvtárban válasszuk ki a 2. pontban említett XXXX_0908_hónap.TXT fájlt.
7. Az ABEVJAVA a listába behozza a csoportos exportálás során létrehozott M-es nyomtatványokat, és az A-sat is.
8. A listából törölhetjük az A-s nyomtatványt, bár feleselges, mégegy A-sat úgysem ad hozzá.
9. Kattintsunk az indításra, mire beemeli az M-es lapokat (A-sat kihagyja).
10. Végül újraszámolás, ellenőrzés, beadás. Így nem látszódnak az M-es nyomtatványok a mentettek között, és nem maradnak ott módosíthatóként."

 

Egyesével beemelve az M nyomtatványok (legalább is ezzel a 2. módszerrel csak így sikerül

 
 
Járulékbevallás kezelése az ABEVJAVA programban
1. Importálás eredménye - Rendben
2. Megnyitás
3. A 0908A nyomtatvány megnyitása. A megjegyzés mezıben látszik, hogy melyik az A-s
vagy M-es nyomtatvány!
4. Állomány beemelése gomb
5. Abevjava fájl hozzáadása
6. A 0908M-es nyomtatvány(ok) kijelölése
7. Megnyitás
8. Indítás
9. Rendben
10. Mégsem
11. 0908M-es nyomtatvány kiválasztása
12. A 0908M-es nyomtatvány megtekinthetı
13. Visszalépés a 0908A-s nyomtatványra
14. Összes nyomtatvány újraszámítása
15. Igen
16. OK
17. Ellenırzések – Ellenırzés
18. Kapcsolat az Ügyfélkapuval – Nyomtatvány megjelölése elektronikus beküldésre
19. Elektronikus küldés Ügyfélkapun keresztül

 Üdv.Nelly

tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

0908 M !!!

HozzászólásSzerző: Napraforgó » szomb. feb. 07, 2009 1:33 pm

Sziasztok! HU .......... !!!!!!!!!!!!!!!!   Közel 4 órát vacakoltam vele, de megoldódott.  KÖSZÖNÖM NEKTEK !

Az azonban még nem biztos, hogy a jövő héten is emlékezni fogok a "menetre". No majd kiderül a másik cégnél, ez volt a főpróba!

Azt azonban nem értem, miért kell velünk minden év elején így kicseszni??? Mindig van pihentagyú programozó, aki egész évben azon töri a fejét, hogy bosszantsa a könyvelőket!! Mert véleményem szerint a "letöltésen" kívül semmi sem egyszerűbb vagy jobb a tavalyinál. 

Nelly! Én már tegnap olvasgattam a gmailem, és nem értettem mi a "promlémátok"? Most már ÉRTEM !

Üdv:Napraforgó

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 17 vendég