Adófórum

Adózási és számviteli információk

Pénzügyi lizing-áfa visszaig.

Adatszolgáltatás

Pénzügyi lizing-áfa visszaig.

HozzászólásSzerző: Barbi251 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!
Pénzügyi lizing keretében ha a lizing cég állít ki áfás számlát vissza igényelhetem az áfát? Nem gond hogy nem a kereskedő állította ki a számlát? Az áfa meg van fizetve.
Barbi251
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Pénzügyi lizing-áfa visszaig.

HozzászólásSzerző: Panni49 » szer. feb. 04, 2009 2:46 pm

Szia! Lising esetében Te a lisingcéggel vagy kapcsolatban,és nem a kereskedővel,a számlát a lisingcég állítja ki.
A beszerzett eszköz ÁFA-ja levonható,(nem írod,hogy mit lisingelsz?-pedig lényeges)ha a törvény nem rendelkezik másképp.(nincs a levonásnak korlátja).
A visszaigénylésre az alábbi olvasnivalót teszem be,ami 2008.januári változás,de 2009-ben is ez érvényes.Üdv.Panni


Lényeges változás volt 2008. január 1-jétől, hogy megszűnt a visszaigénylés 4 millió forintos értékhatára, továbbá a tárgyi eszközre alapított visszaigénylési lehetőség is. Ehelyett az adóalany akkor kérelmezheti a negatív különbözet kiutalását, ha a különbözet abszolút értéke eléri vagy meghaladja a havi bevallásra kötelezett esetén az 1 millió forintot, a negyedéves bevallóknál a 250 ezret, az éves bevallóknál pedig az 50 ezer forintot. A feltételt minden egyes adómegállapítási időszakban újra kell vizsgálni. Az adóelszámolás ezen rendszere 2009-től nem változik, így a visszaigénylés tekintetében továbbra is a 2008-ban alkalmazott rendező elvekre kell figyelemmel lenni.

 

 


Panni49
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Pénzügyi lizing-áfa visszaig.

HozzászólásSzerző: Barbi251 » szer. feb. 04, 2009 3:03 pm

Szia Panni!

Tehergépkocsit vásárolt a cég, teljes vételárról kapott áfás számlát, az áfa összege 1.200.000 Ft harmadik negyedévben csak 1.000.000 önrész volt befizetve, ezért nem is kértem vissza az áfát pénzügyileg nem rendezett beszerzések közé tettem, most már fizetett törlesztő részletett, igaz csak 3 hónapba a kamatot fizetette, de az nem számít igaz? Az a lényeg hogy 250.000 Ft negyedik negyedévben meg lett fizetve. Most be hívták ellenőrzésre. Csak azért kérdeztem ki állítja ki a számlát mert már hallottam olyan esetett, hogy ezért büntették meg a céget mert nem a kereskedő állította ki a számlát, hanem a lizing cég igaz ez nem tavaly volt hanem 5 éve.

Barbi251
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Pénzügyi lizing-áfa visszaig.

HozzászólásSzerző: Panni49 » csüt. feb. 05, 2009 5:00 am

Szia! A pénzügyi lising az minden esetben 3-as szereplős.Ha nem így van,akkor az nem lising.
Van a lisingcég  - a forgalmazó kereskedő - vevő(lisinbe vevő)
1.Én a lisingbe vevő elmegyek a forgalmazóhoz,kiválasztom a gépkocsit,amit venni szeretnék.(van olyan,hogy a kereskedő előleget kér azért,hogy bebiztosítsa az értékesítést.)
2.elmegyek a lisingcéghez,(ez általában az,amelyikkel a kereskedő kapcsolatban áll) és letárgyalom a lisinget az általam vásárolni kívánt gépkocsira.
   megkapom.
3.A lisingcég a gépkocsiról kiállítja a számlát felém a teljes értékről. ennek alapján könyvelem a z eszközt.
  amit előlegként a kereskedőnek befizettem,az az érték az önerő, ezt a számlán jelzik is.ennyivel csökken a  kötelezettséged.
  Ilyenkor az előleget kivezeted a lisinggel szemben.
ennyit tudtam hirtelen idetenni,hogy lásd a lising kapcsolatrendszerét.Üdv.Panni

Panni49
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Pénzügyi lizing-áfa visszaig.

HozzászólásSzerző: fjozsefne » szomb. feb. 07, 2009 9:05 am

Pénzügyi lízing keretében /zárt végűnél/ nem kell az áfa összegét meg fizetni, hanem azt az összeget kell meg fizetni amit a lizing cég önrészként meghatároz. Nagyon figyelj arra, hogy abban a negyedévben amelyikben vissza igényeled az áfát, a törlesztő részlet rendesen fizetve legyen, ha egy törlesztő részlet nincs meg fizetve annak az áfájával csökkented a visszaigénylést, és nem rendezett besz-ek közzé teszed! Lízing cég állítja ki a számlát! hitelnél az értékesítő!

fjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am


Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég