Adófórum

Adózási és számviteli információk

Adószám felfüggesztés SOS

Adatszolgáltatás

Adószám felfüggesztés SOS

HozzászólásSzerző: pseniko » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Ma nincs jó napom mindenki valami hülyeséggel jön. A legújabb a következő:   A céghez kiment az APEH székhelyvalódiság ellenőrzése céljából. Mivel nem voltak ott, és cégtábla sem volt kint elindították az adószám felfüggesztését. A cégbírósági levélben 30 napot adtak arra, hogy írásban nyilatkozzon, hogy elismeri a hiányosságot és a törvénysértő állapotot megszűntetni.

Elég egy levél a cégbírósághoz ez ügyben, és hitelt érdemlően (fényképpel) bizonyítani hogy kitették a cégtáblát? (A végzés 2009.01.15-én kelt.)  Az APEH felé kell valamit jelenteni, vagy a bevallásokat máshogyan küldeni?

Enci

pseniko
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Adószám felfüggesztés SOS

HozzászólásSzerző: pseniko » kedd feb. 03, 2009 8:54 am

Utánaérdeklődtem. Kösz  Enci
pseniko
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Adószám felfüggesztés SOS

HozzászólásSzerző: HIDNA » pén. feb. 06, 2009 4:26 am

Szia Enci!

Tegnap ugyanez történt az egyik ügyfelemmel. Leírnád, hogy mit tuddtál meg? Egyébként agyrém az egész. Az ügyfél az elejétől kezdve semmit sem tudott az egészről. Novemberben volt a helyszíni ellenőrzés. December 22-én az APEH meghozta a felfüggesztő határozatot, minden előzetes felszólítás, értesítés nélkül, december 23-án ki is függesztette.A határozatot nem az ügyfélnek, hanem a cégbíróságnak küldte, aki bejegyezte 2009.01.23 hatállyal, majd az ügyfél a bíróságtól megkapta február elején.Innentől kezdve a sok dátum között eligazodni sem tudok.

Kösz, Klári!

HIDNA
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Adószám felfüggesztés SOS

HozzászólásSzerző: pseniko » pén. feb. 06, 2009 8:21 am

Azt hogy dátummal jól álltok-e még azt nem tudom, mi jól álltunk.  Ügyfelem két levelet kapott mindkettőt a cégbíróságtól, egyik az APEH kérvény a Cégbírósághoz, hogy mivel nem volt cégtábla és nem találták a céget, nem volt tevékenységre utaló jel ezért kérték az adószám felfüggesztését (törvényességi felügyeleti eljárást ?  nem tudom pontosan mi volt a levélben). A másik a Cégbíróság az ügyfélhez címzett levele, hogy 30  napol belül nyilatkozzanak hogy elismerik a történteket és megszűntetik a törvénysértő állapotot.

Felhívtam az apeh levélen található ügyintézőt, ő azt mondta, hogyha kifüggesztették a cégtáblát, akkor kell egy kérelem hozzájuk, hogy mivel a törvénysértő állapot megszűnt, szüntessék meg az adószám felfüggesztést. A hölgy azt mondta, hogy a levél után ismét kijönnek, ha találnak valakit a cég székhelyén akkor lehet hogy elkérik a cégpapirokat, ha nincs ott senki, de a cégtábla megvan akkor lehet, hogy személyesen be kell mutatni az APEH-nél a cég iratait.

||Egy másik levél a Cégbíróságnak, hogy elismerjük ami történt, és megszűntetjük a törv.sértő állapotot, és benyújtottuk az apeh-hoz a kérelmet az adószám felfügg. megszüntetés érdekében.

Az hogy milyennek kell lenni a cégtáblának, konkrét előírást nem mondott az APEH, legyen rajta a pontos neve címe szerintem.

Enci

pseniko
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Adószám felfüggesztés SOS

HozzászólásSzerző: pseniko » pén. feb. 06, 2009 8:29 am

Na és persze megint a könyvelőt macerálják, holott erre felhívta a figyelmet a cégbírósági határozat a bejegyzéskor, hogy köteles cégtáblával jelölni a székhelyet. Dehát minek elolvasni...
pseniko
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég