Adófórum

Adózási és számviteli információk

08k51 Kontroll adatszolgáltatás

Adatszolgáltatás

08k51 Kontroll adatszolgáltatás

HozzászólásSzerző: pálkata1 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Kisgyerekem kiemelten közhasznú egyesület ovijába jár. Próbáltuk megcsinálni a 08K51-t a 2008. évi támogatásokról.

El is készítettük, de a kontroll adatszolgáltatás nem biztos, hogy sikerült.

Letöltöttük a kontroll állományt, sikerült is hibaüzenet nélkül leellenőrizni, de ami utána történt, az nem egyértelmű.

Kért egy értesítési címet a program, majd kiírta, hogy az adatszolgáltatás megtörtént és értesíteni fognak.

Nincs semmi kinyomtatott dokumentumunk arról, hogy tényleg elküldtük az adatszolgáltatást. Nem kellett  e-mail címet megadni. Nem ügyfélkapun keresztül történt a küldés, mert ott nem lehetett.

Ez így rendben van vagy valamit nagyon elrontottunk?

Várom válaszaitokat!

Kata

pálkata1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

08k51 Kontroll adatszolgáltatás

HozzászólásSzerző: juhaszne.julika1 » csüt. jan. 29, 2009 5:49 am

Szia Kata!

Hol sikerült elküldeni a 08K51-t ? Mi is ezzel kinlódunk, de nem tudtuk elküldeni.

Üdv Julika

juhaszne.julika1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

08k51 Kontroll adatszolgáltatás

HozzászólásSzerző: lindus011 » pén. jan. 30, 2009 5:42 am

Szia Kata! Ha nem az ügyfélkapun keresztül küldted be, akkor biztosan nem ment el. Miután elkészül az abev-ben a nyomtatvány, tehát kitöltötted rendben, létrehozod a kontrollállományt, az ekon-nal leellenőrzöd, aztán valóban kért egy címet, megy egy ügyintéző nevet elérhetőséget. Ezután a kontroll-állományt át kell másolni abba a mappába, ahová az abev is teszi a küldendő bevallásokat (valószínű nálad ez már nem történt nem), és így lehet már küldeni ügyfélkapun keresztül. Az apeh honlapján fenn van egy részletes leírás, hogy hogyan kell csinálni lépésről lépésre. http://www.apeh.hu/ebevallas/ugyfelkapu/kontrolladat_elkeszitese.html

Üdv. Linda

lindus011
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

08k51 Kontroll adatszolgáltatás

HozzászólásSzerző: lindus011 » pén. jan. 30, 2009 5:42 am

Ja és persze elfogadó nyugta ugyanúgy érkezik róla.
lindus011
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

08k51 Kontroll adatszolgáltatás

HozzászólásSzerző: nagy.andrea2 » pén. jan. 30, 2009 6:46 am

Sziasztok!

Valóban, kétféle kontroll-program van. Az egyiknél adathordozón kell beküldeni az elkészült állományt, a másiknál (EKON08) pedig az Ügyfélkapun keresztül. Magától egyik sem fogja elküldeni.

Nem tudom, a 08K51-esnél hova teszi a program, én a 08K53-ast adtam be legutóbb, és amikor az EKON-nal megcsináltam, automatikusan betette a küldendő mappába, nem kellett külön másolni. Csak felmentem az Ügyfélkapura, és feltöltöttem ugyanúgy, mint bármely más bevallást.

 

Andi

nagy.andrea2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am


Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég