Adófórum

Adózási és számviteli információk

köztartozásmentes adózói lista

Adatszolgáltatás

köztartozásmentes adózói lista

HozzászólásSzerző: Robbanto » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Annak a cégnek is kérnie kell az köztartozásmentes adózói nyilvántartásba való felvételét aki a közbeszerzési pályázat nyertese, vagy csak azok alvállakozóinak a 09UK21 nyomtatványon)?

Robbantó

Robbanto
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

köztartozásmentes adózói lista

HozzászólásSzerző: nagy.andrea2 » hétf. jan. 26, 2009 6:00 pm

Szia!

 

A fejtágítón azt mondták, mindenkinek kérnie kell (költségmentesen), hogy felkerüljön. A lekerülés viszont már automatikus, de jó hír, hogy minden hó 4-5. napja környékén fogják megnézni a folyószámlát, így abban nem lesznek benne a 12-én esedékes havi járulékok.

 

Andi

nagy.andrea2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

köztartozásmentes adózói lista

HozzászólásSzerző: RITUS » hétf. jan. 26, 2009 6:05 pm

" A közbeszerzések teljesítéséhez kapcsolódóan a közbeszerzésekről szóló törvény (a továbbiakban:kbt.) szerinti nyertes ajánlat tevő és a kbt. szerinti alvállalkozók közötti szerződések,valamint minden további, a polgári jog szerinti alvállalkozók között megkötött vállalkozási szerződések alapján történő, a havonta nettómódon számított 200.000 forintot meghaladókifizetéseknél a kifizetést teljesítő az igénybevett alvállalkozóknak a teljesítésért- visszatartási kötelezettség nélkül- csak abban az estben fizetben ha...

-30 napnál nem régebbi nemleges igazolást átad

-vagy az alváll. a kifizetés időpontjában szerepel a köztartozásmentes adatbázisban

rita

 

RITUS
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

köztartozásmentes adózói lista

HozzászólásSzerző: Robbanto » hétf. jan. 26, 2009 6:16 pm

Szia!

Itt valami árulás lehet, mivel az APEH honlapján fenn van a 09UV21 nyomtatvány a kt. mentes nyilvántartásból való kérelem visszavonásáról. Sőt a bejelentkezési adatlapon rajta van, hogy aki tévesen nyilatkozik (tartozása van, vagy nem ad be bevallást annak mulasztási bírságot szabnak ki). Aranyos... én mint állandó e-meghatalmazott bejelentkezem a cég nevében, aztán az ügyfelem nem fizeti ki az adóját aztán engem jó megbüntetnek édes... Ja és csak elektonikusen lehet beadni. Szó sincs semmiféle automatikaus lekerülésről szankció nélkül

 Robbantó

Robbanto
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

köztartozásmentes adózói lista

HozzászólásSzerző: nagy.andrea2 » hétf. jan. 26, 2009 6:23 pm

Szia!

 

nem is írtam azt, hogy szankció nélkül. Csak azt, hogy automatikusan lekerül :(

(Mi már kaptunk azért büntit - mint könyvelőiroda-, mert a kedves ügyfél nem fizette be az eljárási illetéket!!)

Andi

nagy.andrea2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

köztartozásmentes adózói lista

HozzászólásSzerző: ciza » kedd jan. 27, 2009 11:38 am

 

Jó, és mi történik akkor ha van tartozása az alvállalkozó cégnek,nemleges igazolást nem tud kérni, ,akkor mi történik a közbeszerzési kifizetéssel?

ciza
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

köztartozásmentes adózói lista

HozzászólásSzerző: Sznéniki » szomb. feb. 07, 2009 12:38 pm

Sziasztok!

Én csak azt szeretném megkérdezni, hogy hol tudom megnézni ezt a listát,ahol ezek a cégek szerepelnek? Gondolom, az APEH honlapján,de hol?

Sznéniki
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am


Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég