Adófórum

Adózási és számviteli információk

0801-es bevallás talán utóljára

Adatszolgáltatás

0801-es bevallás talán utóljára

HozzászólásSzerző: RITUS » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Szeretnék megszabadulni legalább egy bevallás fajtától, de még mindig vannak aggályaim a 0801-es bevallással kapcsolatban ezért szeretném a segítségeteket kérni.

1, Azon egyéni vállalkozók akiknek x-tünk a 12. havi bevalláson, hogy 0801-en bevallási kötelezettségük nincs mert egész évben alkalmazottat nem foglalkoztattak, így sem szakképzési, sem más adónemen 2008.évre kötelettsége nem keletkezett, NEM KELL benyújtania 0801-est.

2.Azon egyéni vállalkozók akik évközben 0858-as bevallást nem nyújtottak be, mert máshol heti 36órát elérő munkaviszonnyal rendelkeznek és vállalkozói kivétjük nem volt , ezért az 58-ason nem tudtak x-elni,alkalmazottat nem foglalkoztattak, adnak nullásan 0801-et időszak 01.01.-1231. a bevallást éves bevallásra kötelezettkéntnél X-elnek és itt NEM X-lem a szakképzési miatt nyújtom be című rublikát.

3. A kieg.tev. EV.-nél semmi teendőm ha alk.nem foglalkoztatott X-lek majd a 0853-on .

4. Társas vállakozások ahol a tagok máshol heti 36 ó-át elérő munkaviszonnyal rendelkeznek, alkalmazottat nem foglalkoztattak szintén időszak 01.01.-12.31.ig éveshez X , szakképzési miatthoz nem teszek X-ET a rehabhoz ír egy nullát maga program.

5. Társas vállalkozás, egyéni vállalkozó ahol elszámolok a szakképzésivel időszak 01.01.-12.31, x-lek éves plusz szakképzési miatt nyújtom be is egy X.

És most kezdődnek a problémáim, bár az sem biztos, hogy eddig jó....

Ha nem csak szakképzési miatt kell elszámolnom hanem TV vagy egyéb miatt akkor 2 db-ot adok? Egyet szakképzési, egyet TV stb.miatt? Vagy függetlenül attól hogy x-elem, hogy szakképzési miatt adom ráírom ugyanarra a tv-t is?

Az NSZFI- felé elszámolónak pedig egy teljes nullásat adok? Előre is köszi mindenkinek Rita

 

RITUS
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

0801-es bevallás talán utóljára

HozzászólásSzerző: nagyne_karola » vas. jan. 25, 2009 11:54 am

Szia!

Szerintem amit leírtál, azt jól tudod. Én mindenkinek leadtam a "nullásat" is, mert a kitöltési utmutatóban az szerepel, jobb a békesség elven, a leadott nullásból baj nem lehet.

A tv. adót egy azon bevalláson adtam le , amelyen a vállalkozónak bevallottam a szakképzésijét is.

nagyne_karola
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

0801-es bevallás talán utóljára

HozzászólásSzerző: adotanacs » vas. jan. 25, 2009 12:14 pm

Szia! Én is egy bevalláson adtam be a tv-t és a szakképzésit. Szakképzési X-et azt hiszem azért kell tenni, hogy a bér utáni kötelezettséget le tudjuk vezetni.

A kieg.tev. EVÁ-s ha nem ad 853-at talán ott is kell nullás 801-es, mert az EVA bevalláson nincs x lehetőség csak a szakképzésire, Áfá-ra. Üdv. Ani 

adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

0801-es bevallás talán utóljára

HozzászólásSzerző: RITUS » vas. jan. 25, 2009 12:24 pm

Sziasztok! A evásoknál a társaságoknál is kell nullás, ezt majdnem elfelejtettem... Kettőt akkor csak a negyedéves és havi bevallóknál kell leadni aki éves annakminden esetben csak egyet?

RITUS
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

0801-es bevallás talán utóljára

HozzászólásSzerző: RITUS » vas. jan. 25, 2009 2:59 pm

Köszönöm az eddigi válaszokat, a kérdést még nem zárom le, mert szerintem lesznek még páran akiket a 0801 összezavar...Én viszont a 2009.01.20-i bevallási határidőn okulva mikor összeomlott az ügyfélkapu nem szeretnék soha többé semmit az utsó pillanatra hagyni,mert délután négytől aznap este 11-ig 10 évet öregedtem mert volt 8 el nem küldött  ÁFA bevallásom.......

 

 

 

RITUS
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

0801-es bevallás talán utóljára

HozzászólásSzerző: nagyne_karola » hétf. jan. 26, 2009 11:57 am

Szia!

Nem voltál egyedül, és is ott szenvedtem negyed tizenkettőig.

De ha láttad a 21-én beérkezetett "késett"-ként könyvelték fel.

nagyne_karola
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am


Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég