Adófórum

Adózási és számviteli információk

08K53 kontroll

Adatszolgáltatás

08K53 kontroll

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Próbálkozott valaki már az elektronikus kontroll adatszolgáltatással? Én a K53-at szeretném küldeni az üdülési csekkről, letöltöttem hozzá a 08AM-et, amit nem biztos hogy kell, illetve a kontroll programot és ellenőrző programot az elektronikus küldéshez. Javaban kitöltöttem az 53-ast és a 08AM-et, de ezután meg vagyok lőve. Nem tudok csinálni semmit, nem engedi a kontroll adatszolgáltatás funkciót. Hogyan kell ezt csinálni?

Előre is köszönöm, Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

08K53 kontroll

HozzászólásSzerző: Moneszka1 » pén. jan. 23, 2009 3:23 pm

Szia !

A 08K53 elektronikus úton önnmagában adandó le, ahhoz nem kell a 08AM. Ez a nyomtatvány gépi adathordozón küldött adatok esetén kell, úgyn. kísérőjegyzékként.

Ha kitöltötted a 08K53-mas bevallást, megjelölöd küldésre és elküldöd ügyfélkapunk keresztül.

1, kapcsolat az ügyfélkapuval/ megjelölés elektronikus beküldésre

2. kapcsolat az ügyf.k-val/elektronikus küldés ügyfélkapun keresztül

 

Szia !

Monesz

Moneszka1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

08K53 kontroll

HozzászólásSzerző: fied » pén. jan. 23, 2009 5:51 pm

Sziasztok! állj, ak53 sajnos továbbra is kontroll adatos. Tehát megcsinálod elmented

kilépsz a progiból

visszalépsz, és adatok menü kontroll állományok létrehozása

létehozod, aztán kontroll állományok másolása

 ha ezzel meg vagy

ekon08 programot letölt, kicsomagol, telepit, és ide bemásol és ellenőriz, majd innen ad fel küldésre ahogy eddig is keleltt.

 

Tudom hogy megengedi becsomagolni, de ugy  sjanos nem jó :S

Kriszta

fied
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

08K53 kontroll

HozzászólásSzerző: kovalkata » pén. jan. 23, 2009 8:45 pm

Sziasztok!

Hát rájöttem mi volt a gond. Mert mikor visszamentem az abev javaba, akkor rögtön újra megnyitottam a k53-at, amit nem kellett volna. Megnyitás nélkül kell a kontroll adatszolgáltatásra menni, utána már minden ment mint a karikacsapás.

Monesz, egyébként úgy simán tényleg nem lehet küldeni.

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

08K53 kontroll

HozzászólásSzerző: kovalkata » kedd jan. 27, 2009 7:26 am

D.Zsuzsának: megkaptam a levelezőn keresztül a Te segítségedet is, amit köszönök szépen, de ha tudsz, írj ide is valamit, hogy el tudjam fogadni azt a választ is.

Üdv. Kata 

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

08K53 kontroll

HozzászólásSzerző: pálkata1 » szer. jan. 28, 2009 8:48 pm

Sziasztok!

Ide is leírom amit egy külön kérdésben tettem fel. 

Még soha nem csináltunk ilyet, így nem tudjuk, hogy jól készítettük-e el a 08K51 elküldését.

Gondolom ugyanúgy küldi el minden kontroll adatszolgáltatást, így hátha tudtok valamit válaszolni.

Kisgyerekem kiemelten közhasznú egyesület ovijába jár. Próbáltuk megcsinálni a 08K51-t a 2008. évi támogatásokról.

El is készítettük, de a kontroll adatszolgáltatás nem biztos, hogy sikerült.

Letöltöttük a kontroll állományt, sikerült is hibaüzenet nélkül leellenőrizni, de ami utána történt, az nem egyértelmű.

Kért egy értesítési címet a program, majd kiírta, hogy az adatszolgáltatás megtörtént és értesíteni fognak.

Nincs semmi kinyomtatott dokumentumunk arról, hogy tényleg elküldtük az adatszolgáltatást. Nem kellett  e-mail címet megadni. Nem ügyfélkapun keresztül történt a küldés, mert ott nem lehetett.

Ez így rendben van vagy valamit nagyon elrontottunk?

Várom válaszaitokat!

Kata
pálkata1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

08K53 kontroll

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. jan. 29, 2009 7:01 am

Szia Kata!

Ha nem elektronikusan küldted, akkor hogyan mehetett át az apehnak? Biztosan nem jó így. Elektronikusan csak az ügyfél kapun keresztül tudod, egyébként floppyra mented, és az adatkíérő lappal együtt postázod, vagy leadod az apeh ügyfélszolgálatnak. Tehát még időben vagy, mindenképpen ismételd meg hogy floppyra írja fel, nyomtasd ki hozzá a papír alapú dokukat, és a floppy||adatkísérő -t add le az apehnak.

Nem tudom elképzelni, hogy emilben ment át, főleg hogy mondod, hogy még az email címeteket sem kérte.

Üdv. Kata   

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

08K53 kontroll

HozzászólásSzerző: t2tbt1 » csüt. jan. 29, 2009 3:19 pm

 

Ha még nem sikerült leadnod elektronikus uton a kontroll adatszolgáltatást/K53-ast/ kérd meg a kormányzati portál valamelyik munkatársát /189 telefon / Ők segítenek. Én is úgy adtam le. Telefonon megmondták a lépéseket, s igy sikerült elküldenem. Nagyon türelmesen segítettek. Segítségük nélkül nem tudtam volna leadni.

üdv Anci

t2tbt1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

08K53 kontroll

HozzászólásSzerző: kovalkata » pén. jan. 30, 2009 12:24 pm

Sziasztok!

Lezárom a kérdést, köszönöm a válaszokat. Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am


Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég