Adófórum

Adózási és számviteli információk

092o1 t változás bejelentés

Adatszolgáltatás

092o1 t változás bejelentés

HozzászólásSzerző: nagyne_karola » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok.

Ti változás hatálybalépésének milyen időpontot írtok a o92o1t-re?

nagyne_karola
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

092o1 t változás bejelentés

HozzászólásSzerző: magdika65 » szer. jan. 21, 2009 9:07 am

FÕLAP

1. rovat:Az adóhatósági értesítés alapján javítani kívánt adatlap iktatószáma
Ha adóhatósági értesítés alapján hibás (hiányos) adatlap helyett javított adatlapként nyújtja be az adatlapot, fel kell tüntetni a hibás adatlap iktatószámát. Az iktatószámot az adóhatóság értesítésében közölte. A javításként benyújtott adatlapon nemcsak a hibás adatot kell javítani (pótolni).  Ismételten meg kell adni minden olyan adatot, amelyre a bejelentés (változásbejelentés) vonatkozott.
2. rovat:
A bejelentés típusa
A cégbírósági nyilvántartásba vételt követõ adatbejelentési kötelezettség teljesítése esetén az 1-es kódot kell a kódkockában feltüntetni. Ebben az esetben az A-lapot kell kitölteni.
Változás bejelentése esetén a 2-es kódot kell a kódkockában feltüntetni. Ebben az esetben a B- és/vagy az F-lapot kell kitölteni.
Amennyiben az adóhatóság az adószám felfüggesztését követõen törölte adószámát, és a törlést követõen ismételten kéri az adószám megállapítását, a 3-as kódot kell a kódkockában feltüntetni. Ebben az esetben az F-lap kitöltése kötelezõ, a B-lap kitöltése lehetséges. A változás hatálybalépése rovat nem tölthetõ ki.
3. rovat:A változás hatálybalépése
Változás bejelentése esetén kötelezõ kitölteni a változás hatálybalépésének idõpontját, amely az új adatváltozásokhoz kapcsolódó dátum. Csak azokat a mezõket töltheti ki ugyanazon változásbejelentõ lapon, amelyekre ez a dátum vonatkozik! A cégbírósági bejelentkezést követõ adatbejelentés, és az adószám törlését követõ bejelentkezés esetén nem tölthetõ ki!
4. rovat: Cégnév
Kitöltése kötelezõ.
5. rovat: Adószám
Kitöltése kötelezõ.
6. rovat: Cégjegyzékszám

 

 

magdika65
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

092o1 t változás bejelentés

HozzászólásSzerző: kovalkata » szer. jan. 21, 2009 9:38 am

Sziasztok!

Hát ez az! Én is épp most tettem fel a kérdést, nem néztem meg előtte van e már ilyen, mert tökre felhúztam magam rajta. Ebből a kitöltési útmutatóból semmi nem derül ki!!! Felháborító amit az apeh művel, és ráadásul még hibának jelzi azt is, hogy az alatta lévő tevékenységeket nem töltöm ki, amikor azt én nem is akarom!!!!

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

092o1 t változás bejelentés

HozzászólásSzerző: FRUZSIBT » csüt. jan. 22, 2009 6:17 pm

Sziasztok!

Csatlakozom a TEÁOR bejelentés problémáihoz.Most kezdtem el nézegetni, és egyik egyéni vállalkozóm, aki kicseréltette a váll.ig.-t 2008-ban éppen az új  szakmakódok változása miatt.Az új váll.ig.-ban csak új számokkal szerepelnek a tevékenységei. Az Apeh törzsben pedig vegyesen. Vannak újak, amit átforditottak, maradtak a régiek amit nem tudtak átfordítani, és nem szerepelnek azok amiket 2008-ban mint új tevékenységet beíratott az okmányirodában. Most én töröltem a régieket, beírtam újként ami nem szerepel az Apeh törzsben, de az ig.-ban benne van. A változás hatálybalépésének 2009.01.01.t írtam.Hibátlan lenne, de.... Van egy új szakmakód ( ami a váll.ig.-ban szerepel 2008-ban vette fel, a ksh honlapon is szerepel)   a 09T101E nyomtatványon mégsem íródik ki az elnevezése. Ide beírni pedig nem enged. Ezt hozza most nekem hibának! Találkoztatok e már ilyen problémával, van e valakinek megoldása erre?

üdv. Fruzsi

FRUZSIBT
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

092o1 t változás bejelentés

HozzászólásSzerző: nagyne_karola » pén. jan. 23, 2009 7:07 am

Szia Fruzsi Bt.

Előző kérdésben már fogalkoztunk ezzel, de van olyan régi teáor is amit ha beírt, ellenőrzésnél nem jelez hibának,    küldésre jelöléskor viszont hibaként hozza fel, és nem engedi küldhetővé tenni, nem menti el, tehát a végén a felvitt összes anyag elszáll. Ezért amit nem engedett törlni egyszerűen kihagytam. Hiába kérdeztem az apehtől, nem kaptam rá egyenes választ, de sebaj beküldtem igy, most már hogy beérkezett az apehban már fogják tudni, hogy ez hibás, vagy sem, ha hibás akkor mostmár majd meg is fogják írni, és majd kijavítom.

nagyne_karola
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

092o1 t változás bejelentés

HozzászólásSzerző: gyorkosolga » pén. jan. 23, 2009 7:30 am

.

gyorkosolga
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am


Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég

cron