Adófórum

Adózási és számviteli információk

táppénzes papir a kukába????

Adatszolgáltatás

táppénzes papir a kukába????

HozzászólásSzerző: paradicsom » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Tisztelt mindenki!

Van egy ismerősöm aki a beteg gyerekét ápolva van otthon két hónapja táppénzen.

A cég ahol dolgozik egy nagy hóhányó, külsős könyvelője van. A táppénzes papirokat mindig időben elküldte a könyvelő részére, ajánlott levél formájában.

Viszont a könyvelő nagy ivben letojja az egészet és nem továbbitja azokat az oep felé.

A cégnél reklamálnia esélye sincs, mert már most képben van, ha visszamegy kirúgják, azért mert táppénzre próbált menni. Pedig nem hobbyból tette.

Hogyan lehetne eljárni?

A könyvelő az átvételtől számitva hány napon belül köteles továbbitani az oep felé a papirt?

Az oep az átvételtől számitva hány napon belül köteles küldeni a tp. összegét?

Nagyon sajnálom a kis ismerősömet, és a szememben emberileg is egy nagy nulla ezek után mind a cége, mind a külsős könyvelő.

paradicsom
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

táppénzes papir a kukába????

HozzászólásSzerző: HIDNA » vas. jan. 04, 2009 7:54 am

Úgy tudom, nyolc napon belül továbbítani kell a munkáltatónak a táppénz igényt, a beérkezéstől számítva pedig, 30 napon belül küldik az ellátást. Én, ha a helyébe lennék telefonon megkeresném az OEP illetékesét, megtudakolni, hogy beérkezett-e az igénye. Ha nem, megkérdezném, milyen lehetőségeim vannak ennek rendezésére. Szerintem, hivatalos megkeresés útján, az OEP felszólítaná a munkáltatót. Minimum egy ellenőrzést biztos megejtene.

Klári

HIDNA
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

táppénzes papir a kukába????

HozzászólásSzerző: zspotorke » vas. jan. 04, 2009 8:31 am

Szia!

Én egy hasonló könyvelővel megáldott céget vettem át. Szeptemberben adtam le májusi táppénzes papírokat. Semmi perc alatt rendeződtek a dolgok és megkapta az ellátást a mama. Az elveszett (ha elveszett) táppénzes papírról az orvos ad másolatot.

Ilyenkor félre kell tenni minden érzelmi vonalat és értesíteni kell a cég felelős vezetőjét a történtekről - tértivevénnyel. Kérni az igénybenyújtás igazolását. Egyébként az OEP-nél adnak az arra illetékesnek felvilágosítást, hogy mi hol tart és mi van leadva a kérdéses ügyben. Ha nincs vesztenivaló akkor pedig létezik bíróság.

Üdv: P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

táppénzes papir a kukába????

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » vas. jan. 04, 2009 9:42 am

Sziasztok!

Szerintem 3 napon belül kell a tp. igényléshez szükséges iratokat  továbbítania a munkáltatónak a területileg  illetékes OEP-hez, legalább is én ezt olvastam, még jót dühöngtem is magamban ezen a 3 napon (eleve késve hozza a vállalkozó, én meg kezem-lábam törve rohanhatok postázni!).

Tavaly volt gyermek-táppénzesem, és úgy emlékszem, hogy valami nyilatkozatot alá is kellett írnia, meg a másik szülőnek is, hogy nem volt a gyerekkel táppénzen.( tehát ha semmit nem írattak vele alá, valószínű még nincs benyújtva az igény)

Én 2006-ban egy olyan céghez jártam ( szerencsére csak két hónapig), ahol kb egy éve nem volt leadva a tp igénye a volt dolgozónak (mert közben kilépett). Bement az OEP-hez, előbb felszólították a céget, majd vizsgálatot rendeltek el.

Ha kommunikációra képtelen a munkáltatóval, indíthat ezzel is, de én először amit Zsuzsa javasol (megkeresni a cégvezetőt) azt tenném.

Üdv.Nelly

tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

táppénzes papir a kukába????

HozzászólásSzerző: Panni49 » vas. jan. 04, 2009 4:25 pm

Szia! Én  azt javasolnám,hogy az orvostól kell kérni másolatot a táppénzes papírról.(adnak,én is kérettem  már ) és mivel a cégvezető is egy hóhányó ahogy írod, beküldeném az OEP-nek egy kísérő levéllel együtt,amiben leírnám azt,hogy miért így kéred a táppénzedet,természetesen  a cég nevét,adószámát megadva.Másolatot készítenék mindenról,ha az OEP-nek szüksége van még valamire majd jelentkezik,de a táppénzigénylés elindult. Bejelentettek egyáltalán?mert ilyenkor szokott előfordulni ilyesmi,vagy ha a hóhányó cég nem fizeti be a járulékokat.Üdv.Panii
Panni49
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

táppénzes papir a kukába????

HozzászólásSzerző: Kozma1 » vas. jan. 04, 2009 5:11 pm

Szia!

Én is másolato kérnék az orvostól megmondanám, hogy a munkálatóm nem továbbitotta a táppénzeslapokat. Az OEP honlapjáról lelehet tölteni a gyermekápolási nyilatkozatot amiben nyilakoni kell hogy csak Te veted igénybe a GYÁpot, ha férjed is akko a férjed munkahelyének címét be kell irnod, mert tölük megkérik mennyi Gyápot vett igénybe ezt a kifizetőhelynek kötelessége megtenni. AZ OEP.nek 30 nap alatt utalni kell a táppénz, vagy hiánypótlást kell kérnie ,mert valami hiányzik pl a gyáp nyilatkozat. Az orvos is megtudja mondani, hogy be vagy.-e jelentve.Üdv.Mari 

Kozma1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

táppénzes papir a kukába????

HozzászólásSzerző: M.Éva » vas. jan. 04, 2009 7:54 pm

Szia!

Nem védem a külsős könyvelőt, lehet, hogy Ő is hibázott.

De, mivel én is külsős könyvelőként dolgozom több cégnek, leírom, hogy én sem küldöm be a táppénzigénylést, sőt az eredeti táppénzes papírt sem tartom magamnál, mert ez NEM a bérkönyvelő dolga, sőt Ő ilyen nyomtatványt alá sem írhat- nem pecsételhet.A tp papír másolata alapján kitöltöm a nyomtatványt, személyesen vagy e-mailben elküldöm a céghez, megírom mit kell csatolni, és utána a munkáltató kötelessége a tp igény elindítása, utána a dolgozó a későbbi tp papírokat maga is postázhatja.  (nincs is pecsétje az adott cégre a könyvelőnek- a tb kiskönyv is a munkáltatónál van)

Számonkérni a munkáltatótól kell a dolgokat, és az OEP-hez fordulni, ha nem tett eleget a kötelességének!!!

Üdv:Éva

M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

táppénzes papir a kukába????

HozzászólásSzerző: paradicsom » kedd feb. 10, 2009 6:11 am

az orvostól kért egy másolatot, és ő küldi be.
paradicsom
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am


Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 21 vendég