Adófórum

Adózási és számviteli információk

bevallás küldés

Adatszolgáltatás

bevallás küldés

HozzászólásSzerző: GyörgynéGabi » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Ezúton kívánok minden kedves fórumozónak Boldog Új Évet!

Szerintetek véletlen vagy tényleg nem lehet abev ( régi)programmal az idén már feltölteni a nyomtatványokat. Próbáltátok már? Remélem csak most nem működik.

Én úgy értelmeztem, hogy az új 2009 évi nyomtatványokat küldhetjük be javas programmal, a régieket még a "rendessel"

Nagyon nem szeretném az egész 2008 évi decemberi jelentést újra írni. Én másolni szoktam az előző haviról.

Válaszaitok köszönöm!

Gabi

GyörgynéGabi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

bevallás küldés

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » csüt. jan. 01, 2009 8:16 pm

Szia Gabi! Köszönjük a jókívánságot, viszont kívánom Neked is és minden kedves Fórumozónak.

Szerintem a bavallások küldésénél nem a Te "készülékedbe" van a hiba. Én még nem küldtem decemberi bevallást, de másik forumon olvastam, hogy nem tudták küldeni ma, úgy látszika rendszer úgy akarja, hogy ünnepeljünk. Az EXE programok a 2009. előtt kibocsátott nyomtatványkitöltők esetében szerintem még alkalmazhatók, így a decembe hónapra . Nagyon remélem, mert én még nem is mertem letölteni az Javas-t. Viszont az AbevUpdate- vel már nem lehet nyomtatványt frissíteni, ki van írva az Apeh honlapon. Mária

valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

bevallás küldés

HozzászólásSzerző: GyörgynéGabi » csüt. jan. 01, 2009 8:33 pm

Köszönöm!

A lányok is jelezték felém, hogy Nekik sem sikerült feltölteni ma a bevallásokat. Van akinek sok kész vár már elküldésre.

Reméljük akkor, hogy csak ma nem működik.

Én letöltöttem, ismerkedem a javaval, de mivel másolni szoktam nagyon nem lenne jó ha nem küldhetnénk a régivel .

Gabi

GyörgynéGabi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

bevallás küldés

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » csüt. jan. 01, 2009 8:39 pm

Igazán nincs mit köszönni, én is nagyon bízom, hogy a decembert még el tudjuk küldeni a szokott módon . Remélem holnap, holnap után már nem lesz probléma , ma nem is próbálkozok. Mária
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

bevallás küldés

HozzászólásSzerző: takine2 » pén. jan. 02, 2009 6:36 am

 

Szia Gabi !

Az APEH honlapján a fontos rovatban azt közlik, hogy "az exe programok automatikus update funkciója átmenetileg nem működik".Én is remélem, hogy ez az állapot csak átmeneti, és a december havi bevallásokat még az ABEV /régi/ programmal lehet majd feltölteni.

Üdv.Margó

takine2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

bevallás küldés

HozzászólásSzerző: viragmarta60 » pén. jan. 02, 2009 7:13 am

Sziasztok! Boldog Új Évet Mindenkinek!

Sajnos a régi Abevben a 0858-as bevallást is hibára futatták, a magánynyugdíjra hibát jelez, így mi is szerettünk volna előre dolgozni, de a magánnyugdíjasoknál nem ment.

Én úgy értelmeztem, hogy a régi bevallások később is futnak majd a régi abevvel, csak a 2009-től új nyomtatványok már csak a java programmal.

Üdv: Márti

viragmarta60
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

bevallás küldés

HozzászólásSzerző: adotanacs » pén. jan. 02, 2009 8:26 am

Szia Márti! Ugye ez a hiba  csak az őstermelőkre vonatkozozik? Azt én is észrevettem, de azt hiszem sárga figyelmeztetés volt, igy nem törődtem vele, igaz hogy nekem csak egy ilyen van. Üdv. Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

bevallás küldés

HozzászólásSzerző: tepimail » pén. jan. 02, 2009 8:48 am

Sziasztok!  Tegnap szerettem volna dolgozót bejelenteni, megszakadt a feltöltés. Ma is próbáltam nem sikerült hibát jelez. Beszéltem a kormányzati portállal, azt az infot adták, tudják, hogy hiba van a feltöltéssel, tudnak róla és dolgoznak a kijavításán. Kérik a türelmet és azt, hogy figyeljük, délutánra talán működni fog. Tehát "a hiba nem az ön készülékében van". Kérdés az APEH majd hogyan tolerálja, hogy késve adtam be a 08T1041-et? Lehet, hogy már 09T1041-et kellene adnom?

üdv:tepimail  

tepimail
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

bevallás küldés

HozzászólásSzerző: adotanacs » pén. jan. 02, 2009 9:06 am

Köszi az infót, éppen most akartam én is telefonálni, van-e remény arra hogy a 2008.évieket még elküldhetjük-e  a régi módszerrel. Üdv. Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

bevallás küldés

HozzászólásSzerző: kriszta4 » pén. jan. 02, 2009 9:10 am

Szia!

Én úgy gondolom, hogy a 2009-ben kezdődő jogviszonyt már a 09T1041-en kell jelenteni.

 

B.U.É.K. !!!

kriszta4
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Következő

Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég

cron