Adófórum

Adózási és számviteli információk

szja bevallás tájákoztató sora

Adatszolgáltatás

szja bevallás tájákoztató sora

HozzászólásSzerző: Cininéni » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Szeretném megtudni,hogy mi a tapasztalatotok és véleményetek:

az szja. bevallásban elvileg van olyan sor, hogy készlet nyitó-záró értéke és leselejtezett készlet.

Ha ezek nincsenek kitöltve, vagy hibás adat szerepel bennük, mennyire nézik?

Cininéni
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

szja bevallás tájákoztató sora

HozzászólásSzerző: adotanacs » szomb. dec. 20, 2008 12:14 pm

Szia! Ezek szerintem fontos adatok, több következtetést vonhatnak le belőle, de ezt Neked nem kell részleteznem. Nálam is előfordult, hogy a nagy kapkodásban valamelyik adat lemaradt, akkor egy levélben tettem helyre, hivatkozva az eredeti és módositott adatokra. Üdv. Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

szja bevallás tájákoztató sora

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » vas. dec. 21, 2008 1:33 pm

Szia! Én is jártam már hogy tájékoztató adat lemaradt , pótoltam, korábban levélben, a 2007. évet már lehet helyesbíteni a 0753 helyes adataival és xelni a helyesbítést. Mária
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

szja bevallás tájákoztató sora

HozzászólásSzerző: gerine » vas. dec. 21, 2008 2:43 pm

Szia! Egyéni vállalkozó kiskereskedőnél átfogó ellenőrzés alkalmával nézték, utánaszámoltak, hogy az árrés megfelel-e az egységben lévő árúk árrésével. Visszamenőlegesen kérték az árnyílvántartást, (én a számlán vezettetem). Helyszíni ellenőrzést tartottak, az akkori helyesen feltüntetett árakból azt a következtetést vonták le, hogy ezek egyezhettek 3 évvel ezelőtt is. A selejtezési jkv-eket bekérték. Elég nagy súlyt fektettek a leltárra. De ez is gondolom revizorfüggő. Minden adatot egyeztetett a gépében lévő adatokkal, ő abból dolgozott, nem is érdekelte az amit én vittem. Üdv. Nóri
gerine
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

szja bevallás tájákoztató sora

HozzászólásSzerző: adotanacs » vas. dec. 21, 2008 2:57 pm

Szia Nóri! Árnyilvántartás vezetése már nem kötelező. Egy élelmiszerboltban nincs külön árjegyzék, itt elég nehéz dolga lenne, ha előző évekre kellene neki árrést számolnia.Egyébként még naponta is változnak az árak. Ennek ellenére nagyon fontos a leltár, mivel tudják Ők azt hogy mennyi árrés ami elfogadható. Üdv. Ani 
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

szja bevallás tájákoztató sora

HozzászólásSzerző: gerine » vas. dec. 21, 2008 3:25 pm

Szia Ani! egyetértek azzal amit írtál, nem is igazán csak boltra gondoltam. A vendéglátóegységeknél kötelező az árjegyzék, valami miatt arra összpontosítottam. Igaz, nem írja az elején milyen tevékenységet végzett a vállalkozó, de az árakat a boltokban is jól látható helyen fel kell tüntetni. Az árrést a vállalkozó nyilatkozata alapján állítja fel, de ha az most sem egyezik a helyzínen tapasztaltakkal, nem igazán hiszi el visszamenőlegesen. Nálunk a vizsgálat megkezdésének másnapján váratlanul tarottak helyszíni ellenőrzést. Nem kötelező az árnyílvántartás, de ahol nincs százszámra a számla, meg lehet csinálni, és értékelik. Üdv Nóri
gerine
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am


Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég

cron