Adófórum

Adózási és számviteli információk

Táppénz,T-Gyás,Gyed összegének kiszámítása

Adatszolgáltatás

Táppénz,T-Gyás,Gyed összegének kiszámítása

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » szer. dec. 17, 2008 9:26 am

minden nap. amikor belépsz, jóváírnak a "számládon" 5 pontot, majd figyeld, hogy növekszik. Ezt kérdésfeltevésre, termékvásárlásra tudod fordítani. Ha felteszel egy kérdést, ott bejelölöd hány pontot adsz érte. Pl. ebben az esetben 20 pont volt, ezt levonják a számládról. Amikor megfelelő választ kapsz a kérédsedre, akkor elfogadod a válaszadók kérdéseit, így ezeket a pontokat ők kapják meg. Jelen esetben 10 pontot kapott Hvanna, és 10-et én.

Ha válaszolsz feltett kérdésre, és a kérdező a Te válaszodat fogadja el, akkor természetesen jár Neked is a pont.

Pontot lehet vásárolni sms-ben, de szükségtelen, mert ha véletlenül kifogynál a pontokból, sikítasz egyet, és sokan vagyunk, akik minden ellenszolgáltatás nélkül nagyon szívesen segítenek (adunk pontot, ha megszorulnál).

Kitartást, és nagyon sok sikert a sulidhoz, és majdan ha élesben a gyakorlod, a szakmához is!!!!

Üdv:Nelly

tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Táppénz,T-Gyás,Gyed összegének kiszámítása

HozzászólásSzerző: susy19851 » szer. dec. 17, 2008 10:05 am

Értem! De akkor tök felesleges ez a pontrendszerezés ha semmi haszna nincs a készítőjének! Persze ez igy nekünk nagyon jóóóóó!!!! :)

Igyekszem kitartó lenni, bár most megint húzodni fog a kisbabám miatt, de majd igyekszem! van még 3 évem h befejezzem! :) amúgy 2 éve könyvelő vagyok tudok könyvelni meg azért elég sok mindent megtanultam, de a TB részébe nem folytam igazán bele ezért sem tudtam!

 Neked is sok sikert kívánok az élethez! Még biztos fogunk beszélgetni itt! :) majd megírom mennyi lett végül a Tp-em és a Gyed-em, hátha más is hazsnát veszi! :)

 

Üdv.: Zsuzsi

susy19851
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Táppénz,T-Gyás,Gyed összegének kiszámítása

HozzászólásSzerző: katalin0910 » szer. nov. 25, 2009 2:44 pm

Sziasztok.segítséget szeretnék kérni.2003.10.01-től vállalkozó voltam minimálbérrel,2007.10.01-ig.2007 02.05-től gyáson voltam 2007.06.05-ig.Utána 2009.02.05-ig gyeden,utána gyesen,ami jelenleg is tatrtana 2009.02.05-ig,de visszamondtam,mert 2009.08.19-én szültem kisfiam,és gyást szeretnék kapni.2009.03.18-án volt munkahelyem,2009.08.01-ig,mert megszünt.Bruttó 90000ft-al voltam bejelentve.2009.05.26-tól-2009.07.31-ig táppénzen voltam.Mennyi gyásra és gyedre számíthatok?Visszamenőleg is meg kell kapjam,mert3 hónap telt el és még semmit nem kaptam.köszönöm a gyors segítséget.Kata
katalin0910
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am

Táppénz,T-Gyás,Gyed összegének kiszámítása

HozzászólásSzerző: nagy.andrea2 » szer. nov. 25, 2009 2:51 pm

Szia Kata!

Ha az irányadó időszakban nincs 180 bérezett napod, akkor a szerződés szerinti bért veszik alapul. De nálad az a probléma, hogy még a szülés előtt megszűnt a munkaviszonyod, így szerintem egyéni vállalkozóként fogod kapni a TGYÁS-t, GYED-et. Akkor pedig szerződés szerinti bér hiányában a minimálbért fogják alapul venni, ami nem valami sok.:((

Sajnálom, hogy épp a névnapodon nem tudok bíztatót mondani. 

Üdv. Andi

Ps. az ellátásokat visszamenőleg 6 hónapra lehet igényelni, de ha már beadtad az igénylést, akkor ez nem is számít. Lehet, hogy épp azért nem bírálták még el a kérelmet, mert ev-ként kellett volna beadnod az igénylést.

nagy.andrea2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Táppénz,T-Gyás,Gyed összegének kiszámítása

HozzászólásSzerző: katalin0910 » szer. nov. 25, 2009 3:00 pm

Szia.Köszi a gyors választ.Könyvelő csinálta 09.25-én adta le,és azt mondta így kell leadni.A baj csak az sem határozat nem jött,sem a munkahelyi papírokat,egészségügyi kiskönyvet nem küldték vissza.most hozott a postás 48410ft azt írja a szelvényen 10.02-10.31-ig.Határozat hiányában nem tudom mi alapján számolták ki.De köszönöm.megtudok valamit írok.Kata
katalin0910
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am

Táppénz,T-Gyás,Gyed összegének kiszámítása

HozzászólásSzerző: kaloczy » szer. nov. 25, 2009 3:01 pm

Szerintem ez cifrább.

1. Mert mintha nem lenne meg a vállakozóija :-((( Nekem az jön le, hogy 2007.10.01-gyel leadta a vállalkozói igazolványt.

2. Mikor lett lemondva a gyes? Időben? Mert visszamenőleg nem lehet - ameddig nem volt lemondva a gyes, addig nem jár tgyás :-(((

3. A dátumok elég kicentizettnek tűnnek. Kérdés, hogy REP mennyire "repül rá" a témára. 

Pozitív viszont, hogy nem a 143.000 Ft-tal volt bejelentve, hanem csak 90 ezerrel. 

Szóval szvsz nem véletlen, hogy nem utalnak.

Zsuzsa

 

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Táppénz,T-Gyás,Gyed összegének kiszámítása

HozzászólásSzerző: Melcsi » kedd ápr. 13, 2010 11:59 am

Szia!

 

Az első babámat várom és gyorsan az elején beleszaladtam a mikor, hogyan mennyit kaphatok témába.

 

Azaz, hogy abban az  esetben, ha a 2009-es évben 2 x 4 órás munkaviszonyom volt két különböző cégnél, hogyan számolják a táppénzt, a gyást és a gyed-et. Mindkettőt alapul veszik ugyan akkora mértékben?

 

Hallottam, olyat is, hogy mivel a pici még 2010. novemberében megszületik, akkor a táppénzt és Gyást a 2009-es év alapján számolják, viszont a Gyed már 2011-ben lesz felvéve, így ahhoz az alapot már a 2010-es év adja.

 

Mi ebből az igazság? Én nem szeretek ezekkel foglalkozni, tudnál nekem ebben segíteni?

 

Köszönöm :)

 

Szép napot!

Melcsi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

Előző

Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég