Adófórum

Adózási és számviteli információk

Táppénz,T-Gyás,Gyed összegének kiszámítása

Adatszolgáltatás

Táppénz,T-Gyás,Gyed összegének kiszámítása

HozzászólásSzerző: susy19851 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kérdésem az lenne hogy 2006.10.18. óta folyamatos munkaviszonyom van ( Br. 132.000 Ft )és 2008 november 25.-től vagyok táppénzen (ebből ugye 15 nap még betegállomány)!

2009. június közepére várom első babámat és szeretném tudni hogy mennyi Táppénre, T-Gyás, illetve Gyedre számíthatok?

 Illetve az is érdekelne, hogy ha szülés után megszűnik a munkaviszonyom közös megegyezéssel, és a gyerekem 3 éves kora körül szeretnénk testvért akkor milyen pénzre számíthatok? részesülök-e utána is a t-gyás, gyed-re? vagy akkor újra munkába kéne állnom?

susy19851
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Táppénz,T-Gyás,Gyed összegének kiszámítása

HozzászólásSzerző: hvanna » kedd dec. 16, 2008 3:14 pm

 

Szia !

Nov.25 től vagy keresőképtelen, az első 15 nap betegszabadsá. Ennek letelte után fogsz táppénzt kapni, melynek összege a

- napi átlagkereset 70 %-a

- a terhességi gyermekágyi segély: naptári napi átlagkereset 70 %-a

- a GYED: a naptári napi átlagkereset 70 %-a, de legfeljebb  havonta a minimálbér kétszeresének 70 %a, 96.600 Ft

- GYES: öregségi nyugdij minimum 10 %-a 28.500 Ft.

 A juttatások összege változhat, mert a most megszavazott kv.i törvényben lévő adatokat nem ismerem, lehet hogy érinti ezen juttatásokat. ( min.bér, és a nyugdij legkiseb  összege )

Szülés után miért szünne meg a jogviszonyod ? Eszedbe nem jusson közös megegyezéssel megszüntetni. Mig a babát neveled, fizetés nélküli szabin vagy, és védettséget élvezel a tv. szerint.

Üdv:hvanna 

hvanna
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Táppénz,T-Gyás,Gyed összegének kiszámítása

HozzászólásSzerző: susy19851 » kedd dec. 16, 2008 6:36 pm

Szia Hvanna!

 

Köszönöm a válaszod! Tehát ha jól értem akkor :

 

- táppénz nekem 2008. december 16.-ától jár! Az azt jelenti hogy a bejelentett br. bérem 132.000 Ft Tehát: 132.000/31 nap = 4.258 ft *0,7% =2.981 Ft/nap azaz 16 napot fogok kapni decembertől tehát 2 981*16 = 47 696.- Ft körül kéne majd h kapjak ugye? 

És január hónaptol pedig létezik hogy 132 000 *0,7%= 92 400 ft-ot kapjak??? (ez számomra elég soknak tűnik) vagy félreértettem valamit? nem világos hogy ha már teljes hónap tp lesz akkor mennyi pénzre számíthatok?!

 

- a gyed meg szintén ezt vonják plusz még nyugdíj jár. is vonnak belőle nem? Tehát a gyed-em kevesebb lesz mint a tp-em?!

 

Sajnos ez a kilépős dolog hosszú történet szeretném nyugodtan nevelni a kisbabámat ugyhogy szülés után ki fogok lépni!

 

köszönöm szépen az előző válaszodat is!

 

Üdv: Susy

susy19851
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Táppénz,T-Gyás,Gyed összegének kiszámítása

HozzászólásSzerző: hvanna » szer. dec. 17, 2008 6:46 am

 

Szia !

Jól érted a dolgokat.

A gyed-ed kicsit kevesebb lesz mint a tp,  mert nyugdijjáulék levonás is terheli, 

Üdv:hvanna 

hvanna
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Táppénz,T-Gyás,Gyed összegének kiszámítása

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » szer. dec. 17, 2008 7:15 am

Szia Susy!

2007-ben mennyi volt a kereseted? Mert az idei év táppénzét a megelőző év alapján állapítják meg (ha tavaly is ennyi volt, 132 eft br, akkor igaz nagyjából a fenti összeg).

1. Az irányadó időszak folyamatos biztosítás esetén

 

Irányadó időszak a táppénzre jogosultság kezdő napját (az a nap, amikortól a táppénz jár, pl. betegszabadság lejártát követő nap) közvetlenül megelőző naptári év első napjától a táppénzre való jogosultságot megelőző napig tart, ha ezen időszak alatt a biztosítási idő folyamatos.

 

A táppénz kezdőnapját közvetlenül megelőző naptári évben van 180 napi jövedelem

Ha a táppénz jogosultság kezdőnapját közvetlenül megelőző naptári évben a betegnek volt legalább 180 naptári napi jövedelme, akkor a táppénz összegét a táppénz jogosultság kezdő napját közvetlenül megelőző naptári évben elért jövedelem alapján kell megállapítani.

 

http://www.oep.hu/portal/page?_pageid=34,55138&_dad=portal&_schema=PORTAL#4

 

Üdv:Nelly

tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Táppénz,T-Gyás,Gyed összegének kiszámítása

HozzászólásSzerző: susy19851 » szer. dec. 17, 2008 7:34 am

Jó reggelt Hvanna, Tothkornelia69!

 

Köszönöm a választ!

 Igen 2006.10 óta itt vagyok és br. 132.000 ft a bejelentett  bérem semmi más jutattásom nem volt és nincs is!

Hát akkor majd kiváncsian várom a tp-t. Nagyon örülnék ha tényleg a teljes hónap 90.000 körül lenne, bár számomra ez nem reális mert a br. 132.000 ft nettója is 94 000 körül van adójóváírással.

és hát mindenki tp-en lehetne mert megérné ha ugyan annyi pénzt kanpa az ember ha tp-en van mint ha dolgozna vagy nem jól gondolom?

 

De nektek legyen igzazatok nagyon jó lenne enni pénz kapni! :)

Az oep oldalán már mindent megnéztem csak nem tudtam értelmezni és kiszámolni magamnak sehogysem! De köszönöm a segítségeteket!

 Üdv. Susy

susy19851
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Táppénz,T-Gyás,Gyed összegének kiszámítása

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » szer. dec. 17, 2008 7:44 am

Susy!

Azért írtam, hogy nagyjából ennyi lesz az összeg, mert nem 31-gyel fogják osztani. Ha 2007-ben ennyi volt a béred (132 eft), és nem volt kieső időd, akkor így számítják majd:

132e*12/365= 4339,7     ->     *0,7= 3038

A tp-t naptári napokra kapod, tehát egy 31 napos hónap esetén: 94178 ft a tp (azt azonban hozzá kell tenni, hogy a kiutalás- elszámolás annak megfelelően történik, ahogyan a tp. papírjait leadod). Ebből adóelőleget vonnak!, ha kéred, adójóváírást figyelembe vesznek, de akkor is valamennyi adóelőleg-levonás lesz.

Üdv:Nelly

tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Táppénz,T-Gyás,Gyed összegének kiszámítása

HozzászólásSzerző: susy19851 » szer. dec. 17, 2008 8:23 am

Értem, köszi!

gondlom a 18 %-os SZJA -t fogják levonni ami ugye 132 000 * 0,18% = 23 760

Tehát: 94 178 - 23 760 = 70 418 .- Ft körül lesz (ami már nem annyi és már nem  hangzik olyan jól) Bár még mindig jobb mint a semmi! :)

 

Próbáltam hivni többször is az elmult hetekben az OEP-et de sajnos nem vették fel, ha fel is vették nem hallgattak végig csak kapcsolták már át másnap aztán mindig elöbb utobb megszakadt! :(

Valószínű h személyesen fogom bevinni h minnél elöbb kapjam a pénzt majd!

Üdv: Susy

susy19851
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Táppénz,T-Gyás,Gyed összegének kiszámítása

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » szer. dec. 17, 2008 8:36 am

Mivel munkaviszonyban állsz, ezért a tp igénylést a munkáltatód fogja elindítani. Ő tölti ki az igénylőlapot.

Természetesen a postázás helyett választhatjátok, hogy a folyamat meggyorsítása érdekében személyesen leadod az oep-nél. Ált. 30nap, mire az első tp-részletet kiutalják. Utána már gyorsabban megy, csak tapasztalatom szerint az első utalással gondosan kivárják a 30 napot. Feltételezem eszerint a munkáltatód nem TB kifizetőhely, mert ha az, akkor ő állapítja meg,és fizeti ki és majd elszámol el az OEP-pel (kifizetőhely lehet, ha a dolgozók létszáma 100 fölött van).

Igen, a 18%-os sávba esel. Lehet jelölni, hogy kéritek az adójóváírás figyelembevételét, így ekkor nem 23 ezret vonnak.

Nelly

Annyival még kiegészítem, természetesen ha több adóelőleget vonnak le, majd az éves bevallásban rendezni tudod, visszaigényelheted, tehát nem lesz elveszett pénz.

tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Táppénz,T-Gyás,Gyed összegének kiszámítása

HozzászólásSzerző: susy19851 » szer. dec. 17, 2008 9:16 am

Ja akkor jó! Tehát akkor egy picit talán mégis több lesz mert kérem az adójóváírást! 80.000 körül, az viszont már szebben hangzik! :) azért ezekkel képen vagyok mert könyvelő vagyok, csak még végzem a sulit közben tehát még nincs meg a képesítésem! :) de rajta vagyok az ügyön! :)

 Olyan jó hogy tudtál segíteni! köszönöm :)

Amúgy ez az oldal hogy működik pontosan? mert regisztráltam láttam h vannak pontok, most indultam valamennyi pontal és ha elfog azt is értem hogy sms-el tudom feltölteni! De adhatok nektek is pontot?

 

susy19851
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Következő

Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég

cron