Adófórum

Adózási és számviteli információk

Nem kell adószám - őstermelő

Adatszolgáltatás

Nem kell adószám - őstermelő

HozzászólásSzerző: osszeg » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kérem szépen valaki segítségét: Melyek azok az őstermelők, akik nem kötelezettek adószám kiváltására? Köszönöm szépen a választ előre is!

osszeg
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Nem kell adószám - őstermelő

HozzászólásSzerző: hvanna » szer. dec. 10, 2008 10:28 am

 

Szia !

Az a mezőgazdasági kistermelő akinek várható éves bevétele nem haladja meg a 600.000 Ft-ot, annak bevalást sem kell benyujtania, ha nincs más összevonandó jövedelme.

Ha az emlitett összegnél nagyobb a várható bevétele, akkor  ki kell váltani az adószámot.

üdv:hvanna 

 

hvanna
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Nem kell adószám - őstermelő

HozzászólásSzerző: vargapal » szer. dec. 10, 2008 11:23 am

Én nem tudok a 600e Ft-os határról,melyik jogszabályban van ez? Én ott tartok, hogy ha gazdasági tevékenységet végez, akkor ki kell váltsa 2008 jan 1től az adószámot.

vargapal
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Nem kell adószám - őstermelő

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » szer. dec. 10, 2008 11:40 am

Sziasztok!

Én is úgy tudom, hogy idéntől kell adószám az őstermelőnek bevételi határtól függetlenül. Ha nincs adószáma kompenzációs felárra sem jogosult.

Igaz, én ritkán tévedek erre a területre, de az APEH honlapon ez található:

http://www.apeh.hu/sajto/sajtokozl/ostermelo_adoszam.html?query=%C5%91stermel%C5%91%20ad%C3%B3sz%C3%A1m

Megnyitva a linket, alul egy másik tájékoztató is nyitható.

Üdv:Nelly

tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Nem kell adószám - őstermelő

HozzászólásSzerző: hvanna » szer. dec. 10, 2008 12:13 pm

 

Szia !

 A feltett kérdést kellene pontositani, az őstermelővel kapcsolatban, milyen nagyságrendben, főállás melett,  saját szükségletre, vagy értékesitési céllal, ahogy Nelly irja komp felárra is igényt tart stb, netalán nyugdijas és  az mellett a földjén termelt?, de értékesiteni is akar ??

  A 600 . 000 Ft-os határ az SZJA tv.23.§-ban található.

Üdv:hvanna 

hvanna
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Nem kell adószám - őstermelő

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » szer. dec. 10, 2008 12:56 pm

Sziasztok! Én is úgy tudom 2008-tól az őstermelőknek adószámot kellett kérni, ha jól tudom a közös őstermelői esetén elegendő annak adószám akinek a nevére szól a az őstermelői igazolvány, de regisztráltatnia kellett magát annak is akinek nincsen adószáma, de a falugazda rávezette a közös ősterm.re . Örülnék, ha javítanánok, amennyiben nem jól gondolom. Mária
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Nem kell adószám - őstermelő

HozzászólásSzerző: garbo50 » szer. dec. 10, 2008 12:59 pm

Az őstermelői igazolvány már egy gazdasági tevékenységet takar, megfelelő TEÁOR számmal ez alapján bevételre tesz szert, melyet vagy a betétlapon, vagy más formában( bevételi nyilvántartás stb) tart nyilván. Valamikor év elején volt róla szó, hogy bizonyos személyeket kivonnak az adószám váltása alól, mondjuk azt aki csak magánszemély felé értékesít ( háza előtt, otthonról), de ez csak terv maradt szerintem, mert erről azóta sem olvastam.

Tehát ez alapján aki őstermelői igazolvánnyal rendelkezik adószámot is kell kérnie. Olyan mentesítés volt, hogy az első értékesítésig haladékot kaptak. Kivétel is van: a közös őstermelői igazolvány tagjai és családi gazdaság tagjai, de itt is vannak olyan kritériumok, amikor a tagok is jó ha rendelkeznek adószámmal.

Üdv.

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Nem kell adószám - őstermelő

HozzászólásSzerző: aniko.varga2006 » szer. dec. 10, 2008 1:13 pm

Annak az őstermelőnek nem kell adószám, aki saját maga nem végez értékesítést. Tipikusan ilyenek a családi gazdaság őstermelői igazolvánnyal rendelkező tagjai, illetve a közös őstermelői igazolvánnyal rendelkezők közül azok, akik maguk nem értékesítenek, csak rájuk is szétosztják a jövedelmet, illetve a költséget.  
aniko.varga2006
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Nem kell adószám - őstermelő

HozzászólásSzerző: vargapal » szer. dec. 10, 2008 1:29 pm

Szerintem a
vargapal
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Nem kell adószám - őstermelő

HozzászólásSzerző: vargapal » szer. dec. 10, 2008 1:32 pm

jó sok megmaradt...

Szóval: sjza tv nem játszik adószám ügyben, csak az áfa tv
Volt szó róla 2007decemberében, hogy lesz egy korm rendelet, ami az 1 hektárnál kisebb terültetn gazdálkodókat kiveszi a gazdasági tevékenységet végzők köréből. Azt hittem ezt a jogszabályt ismered.

vargapal
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Következő

Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 20 vendég

cron