Adófórum

Adózási és számviteli információk

Naplófőkönyvi könyvelés

Adatszolgáltatás

Naplófőkönyvi könyvelés

HozzászólásSzerző: nemethjudi » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kedves fórumosok!

Alapítottunk egy egyesületet, amelyet naplófőkönyvben könyvelnénk. Mivel rendelkezünk előképzettséggel, szerintünk ennek a kis egyesületnek a könyvelését mi is meg tudnánk csinálni. Mivel én anno valamikor tanultam is, csak egy kis segítséget kérnék, a tanultak felelevenítésére: 

- A könyvelés lényege:?--- bank vagy pénztár nő v. csökken, és ezzel szemben ugyanabban a sorban bevétel vagy költség?  (bevételünk a tagdíjakból, és önkormányzati támogatásból származna- akkor ezt a bevételek oszlopba írnánk, valamint a bankszámla növekedésbe például? )

- kb. évi 10-15 készpénzes számlánk lenne különböző rendezvények anyagköltségeiről, akkor ezeket pedig  a pénztár csökken, és a ráfordítások,költségek oszlopba kell írni?

- év végén kell valamilyen zárás, vagy csak összesíteni kell az oszlopokat? 

- Mivel nyitunk köv.év. elején: csak bank és pénztár egyenlegekkel?

- mi kerül a pü.-i eredmény elszámolása oszlopba?

-kell valami "extra" nyilvántartást vezetnünk valamiről?

 Köszönöm előre is a válaszokat, de már nagyon régen tanultam én a naplófőkönyvi könyvelést, csak egy "kezdő lökés" kéne, a lényeget elmagyarázni.

Köszönöm:

J

nemethjudi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Naplófőkönyvi könyvelés

HozzászólásSzerző: Bi.Monika » hétf. nov. 24, 2008 7:41 pm

Megpróbálok segíteni.

A könyvelés lényege: úgy ahogy írtad, a bank vagy a pénztár nő vagy csökken, és a bevétel vagy a kiadás oszlopok valamelyikébe be kell az összeget.

Év végén kell zárás, le kell zárni a bankot, pénztárat, esetleges előírásokat - ilyen lehet például ki nem fizetett munkabér, ki nem fizetett bérjárulék - és meg kell állapítani a tárgyévi pénzügyi eredményt. 

A pénzügyi eredmény elszámolási oszlopba a pénzügyi eredmény kerül. Ennek a számítása: fel kell sorolni a tartozik, és a követel oszlopokat és a kettő különbözete a pénzügyi eredmény. 

Év elején nyitni kell a bank, pénztár egyenleggel, a pénzügyi eredménnyel, és az esetleges előírásokkal.

Extra nyilvántartást nem kell vezetni, de bevallásokat kell adni (08 ha van bér, 01, 03), és egyszerűsített éves beszámolót is kell készíteni, bár ezt nem kell küldeni sehová. Ha vállalkozási tevékenységet nem végez, akkor 29-es vagy 28-as bevallást nem kell adnia, de a 03-as bevalláson ezt jelölnie kell.

Be kell jelentkeznie iparűzési adó alá, de ha nincs vállalkozói tevékenysége, akkor bevallást nem kell adni, csak egy nyilatkozatot, hogy nem kötelezett bevallásra. 

Valamint a nyugdíjbiztosító felé is kell adatot szolgáltatnia. 

Regisztrálásra azt hiszem, hogy nem kötelezett, ha nem kell neki 08-as bevallásokat adni, de ennek nézzél utána, mert ebben nem vagyok biztos.

Bocs, ha néhol nagyon aprólékos voltam, de nem tudom, hogy az előképzettség mennyit takar.

Remélem érthető voltam, és ahol érthetetlen ott konkrét adatokkal tudnám érthetőbben leírni, és ha kell szívesen állok még a rendelkezésedre. 

Üdv Mónika

 

Bi.Monika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 21 vendég

cron