Adófórum

Adózási és számviteli információk

TEAOR bejelentés

Adatszolgáltatás

TEAOR bejelentés

HozzászólásSzerző: nagyne_karola » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok.

Azt szeretném kérdezni, hogy az oly sokszor emelegetett  TEÁOR számot, ill. mostmár nem is tudom mit kell bejelenteni az apeh felé, mivel, hogy nem kell mostmár vállalkozói igazolványt cserélni, tehát mit is kell mostmár bejelenteni a változásbejelentőn, és meddig.

nagyne_karola
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

TEAOR bejelentés

HozzászólásSzerző: kovalkata » pén. nov. 21, 2008 3:51 pm

Szia!

Az egyéni vállalkozóknak már muszáj volt igazolványt cserélni, ők nem úszhatták meg, és januártól a 0858-as bevallásokon is a teáor 08-at kellett már szerepeltetni. Ezt az okmányiroda lejelentette az apehnak, velük tehát már nincs gond.

Cégeknél: akinek más miatt nincs társasági szerődés módosítási kötelezettsége, azt a 2008-as évről szóló első bevallásban kell majd bejelenteni az apeh felé, vagyis ott kell majd feltüntetni az új teáor kódot. Ezzel mindenkinek rendezve lesz. De hogy melyik lesz pontosan ez a bevallás, azt ne kérdezd, mert az még sajnos egyik cikkből sem derült ki, az apeh sem írja. Talán az utolsó 0808-asban? Vagy a február 15-i 0801-ben? Esetleg a 0829-ben? Ezt még nem tudjuk.

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

TEAOR bejelentés

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » szomb. nov. 22, 2008 10:16 am

Szia! Szerintem azt nem jól tudod, hogy az e. vállalkozónak nem kell váll. igazolványt cserélni, sajnos kellett, illetve még dec. 31-ig megteheti. Jelentési kötelezettsége nincs, mert az okmány iroda továbbítja az adatokat az Apeh felé. Mária
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

TEAOR bejelentés

HozzászólásSzerző: kriszta4 » hétf. nov. 24, 2008 8:48 am

Elnézést, de ezze a TEÁOR-ral kapcsolatban kérdezném, hogy jól gondolom- e az alábbiakat:???

 1./ EV-nek 12.31-ig mindenképpen ki kell cserélnie a vállalkozói igazolványát az UJ TeÁOr miatt, viszont az APEH-nek nem kell jelenteni, mert az okmányiroda jelenti.

 2./ Aki még a Társaságit a TEAOR miatt nem újította meg, annak nem is kell???  elegendő lesz az új TEAOR- kódot majd valamelyik ???? bevallásban bejelenteni az APEH-nak ???  esetleg lehet már tudni melyikben ???  Akkor ha jól értem ??? a társaságokkal 12.31-ig nincs semmi teendő?

Köszönöm szépen ha válaszol valaki.

kriszta4
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

TEAOR bejelentés

HozzászólásSzerző: kovalkata » hétf. nov. 24, 2008 9:17 am

Szia Kriszta!

Igen jól értetted, bár szerintem az egyéniknek már meg kellett volna csinálniuk.

A cégnél pedig csak akkor van ez, ha más nincs a társasági szerződésben, amit módosítni kellene. Sajnos a nyomtatványt még mindig nem tudom én sem.

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

TEAOR bejelentés

HozzászólásSzerző: kriszta4 » hétf. nov. 24, 2008 10:46 am

Nagyon szépen köszönöm!

Szép Napot!

kriszta4
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

TEAOR bejelentés

HozzászólásSzerző: tepimail » hétf. nov. 24, 2008 10:51 am

Az APEH tervezete alapján a 2008. évre beadandó társasági adóbevallás része lesz, annak lesz egy lapja. Én így tudom.  

tepimail
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

TEAOR bejelentés

HozzászólásSzerző: tsomorjai » szer. dec. 10, 2008 8:27 pm

Tisztelet Szakértők!

Az alábbi kérdésem lenne: adott egy Bt olyan főtevékenységgel, amely nem egyértelműen fordítható át 03-ról 08-ra, azaz az egy darab 03-as TEAOR számot szétszedték három darab 08-asra. Ezt természetesen sem a cégbíróság sem az APEH nem tudja átfordítani automatikusan. A problémám:
-  APEH változásbejelentőn nem válthatok főtevékenységet, mivel nincs rá lehetőség
-  Feleslegesen nem fizetném ki az ügyvédet, azért, hogy a cégbíróságon elvégezze ezt a módosítást.
Fenti helyzetben köteles vagyok-e a TEAOR számot mégis még idén átváltani 08-ra, amikor úgyis meg fogják szüntetni a cégjegyzékben a TEAOR nyilvántartást? HA nem váltok még idén, akkor jan 1 után APEH megbüntetet, vagy még rosszabb törölhetik a céget?

 Előre is köszönöm a segítséget!

tsomorjai
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am


Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég