Adófórum

Adózási és számviteli információk

Bevallások tárolása.

Adatszolgáltatás

Bevallások tárolása.

HozzászólásSzerző: sati1 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni hogy Ti hogyan szoktátok a havi bevallásokat (egyébb bevallásokat) tárolni. Az elektronikus visszaigazolásokat az tiszta és papirra kinyomtatva.
Esetleg lehet 2 oldalra nyomtatni sőt  2 oldalt 1 oldalra nyomtatva (kicsinyitve). Nagyon nem szeretem tárolni a sok papírt. Meg ugye a környezetvédelem és a festék takarékosság. Vagy van erre valami kötelező előírás?
Köszi: Attila
sati1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Bevallások tárolása.

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » hétf. nov. 03, 2008 5:17 pm

Szia! Én a  bevallások közül küldés előtt a 0858; 0808A-t , 0801; 865, 08A60; a 0817  kinyomtatom . Röviden a 0808M-en kívűl szinte mindent. Lehet, hogy nem kellene, de a saját megnyugtatásomra megteszem. Szoktam én is két oldalra nyomtatni,  különösen a nyugtát. Mária
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Bevallások tárolása.

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » hétf. nov. 03, 2008 5:50 pm

Szia Attila!

Őszintén megvallva eddig eszembe sem jutott, hogy keresgéljek ez ügyben. Én úgy nyomtatom: 1re2 (tehát egy lapra 2 oldal), és igen festéktakarékosan, valamint mögé tűzöm a nyugtát, azt valódi méretben. Szerintem az a lényeg, hogy olvasható legyen. Sőt, már azon is gondolkodtam, hogy lemezen fogom tárolni, és csak ha ellenőrzés van, csak akkor nyomtatom a szükségeset. Ezt még csak gondolati szinten fogalmazódott meg egyelőre.

Üdv:Nelly

tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Bevallások tárolása.

HozzászólásSzerző: adotanacs » hétf. nov. 03, 2008 6:08 pm

Sziasztok! Én is kinyomtatok minden elküldött bevallást. A nyugtákat viszont nem egyenként, hanem az összes elküldött bevallások listáját kérdezem le. Üdv. Ani 
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Bevallások tárolása.

HozzászólásSzerző: aniko.varga2006 » hétf. nov. 03, 2008 6:35 pm

Nálam van egy "Füzet" beállítás a nyomtatón, ez fele méretet nyomtat kétoldalasan, így négy oldalt tudok egy A4 papírra nyomtatni és kettéhajtva sorban olvashatók a lapok, ha sok oldal, akkor úgy összeállítható, mint egy füzet. Persze ez csak ott takarékos valóban, ahol sok oldalból áll a bevallás. És elég hozzá egy A5-ös irattartó, ami a polcon spórolja a helyet.
aniko.varga2006
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Bevallások tárolása.

HozzászólásSzerző: GyörgynéGabi » hétf. nov. 03, 2008 6:55 pm

Sziasztok!

Ha szabad kérdeznem, hogyan nyomtattok egy oldalra két oldalt? Ez engem is érdekelne takarékossági okokból, mert én is kinyomtatok mindent.

Köszönöm!

Gabi

GyörgynéGabi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Bevallások tárolása.

HozzászólásSzerző: Kardos.Judit » hétf. nov. 03, 2008 7:21 pm

Szia Gabi !

A nyomtatónál: tulajdonságok 

                       2 lap, vagy (2 oldalnyomtatása 1 lapra) nyomtatótól függően ezt választod, és akkor 1 lapon 2 oldal lesz látható

                       kicsinyítve.

Egyébként és is kinyomtatom a bevallásokat, ilyen formában. Nagyon sok így is a papír, a festékköltségről nem is beszélve.

Üdv: Judit 

Kardos.Judit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Bevallások tárolása.

HozzászólásSzerző: sati1 » hétf. nov. 03, 2008 8:24 pm

Köszi szépen a gyors válaszokat. Nem számítottam ennyire és pláne ilyen gyorsra. Nekem Anikó válasza a legszimpibb 1 lap 4 oldal, és a házi könyvtár is lassabban tellik.
sati1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Bevallások tárolása.

HozzászólásSzerző: aniko.varga2006 » hétf. nov. 03, 2008 8:28 pm

Igazából elektronikusan kellene tárolni ezeket, például havonta CD-re/tükör-winchesterre mentve és csak akkor nyomtatni, amikor tényleg olvasni kell.

Tulajdonképpen kellene az APeh Nyomtatványkitöltőbe egy olyan funkció, ami elvégzi az adatállomány háttérmentését, időszakonként figyelmeztet, segíti a visszatöltést az adathordozóról meg ilyesmi. A CD-t vagy bármilyen más adathordozót az irodán kívül kellene tárolni (tehát fizikailag eltérő helyen), ez lenne a legtutibb.

 Csak én sem szeretek a winchesteren keresgélni, a visszatöltés meg nagyon bonyolult kézi módszerekkel.

aniko.varga2006
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég