Adófórum

Adózási és számviteli információk

Egyesület gk. ktg. - kell vagy nem 0808-on

Adatszolgáltatás

Egyesület gk. ktg. - kell vagy nem 0808-on

HozzászólásSzerző: mats » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kedves Fórumozók!

Szorgalmasan olvastam az "Egyesület gk. utiktg.bevallás" kérdésnélkialakult vitafórumot. Csak éppen nem sikerült egyértelműen  megállapodnunk abban, hogy akkor az egyesület elnökének, tagjának a saját szgk. használatának esetében a 0808-on kell vagy sem jelenteni? Nekem most hozták januártól októberig az összes km. elszámolást. Nem tudom, hogy jó ötlet-e (szabályos?), hogy 10 hónap gk.ktg-ét novemberben,egyben számolom el. Most fizetik ki az elnöknek és a tagnak is.

Örömmel venném a válaszokat, hogy : -kell-e apeh felé jelenteni, - 10 hónapot egyszerre elszámolhatok-e, - tag és elnök esetében útnyilvántartásmegfelelő-e?

Előre is köszönöm a segítséget. További szép estét, Mindenkinek.  T. Kata

 

mats
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Egyesület gk. ktg. - kell vagy nem 0808-on

HozzászólásSzerző: zspotorke » szer. okt. 29, 2008 10:03 pm

Szia!

Véleményem szerint aki nem kiküldetési rendelvényre kap költségtérítést -és ilyet csak a munkavállaló kaphat -az majd a saját adóbevallásában számol el a költségtérítéssel. Én beírom a 08-ra.

Sem előírás sem tiltás nincs a kifizetés gyakoriságára vonatkozóan. (kivéve ha valamely belső szabály kitér erre a kérdésre)  Ha nem hiányzott eddig a pénz - hitelezett az elnök és a tagok az az Ő dolguk.

Üdv: P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Egyesület gk. ktg. - kell vagy nem 0808-on

HozzászólásSzerző: Panni49 » csüt. okt. 30, 2008 5:56 am

Szia!Az egyesület elnöke,ha nem munkaviszonyos,az biztos,hogy a nem önálló tevékenységgel kapcsolatos költségtérítés.-ként kap gk.használatra költségtérítést.(0808M386 sor)A egyesület tagja,(mert ugye egy egyesületnél száz tag is lehet,ha a tagdíjat fizeti) mivel kapcsolatban kapja a gk.térítést.mert ha  megbízásos jogviszonyra,akkor az önálló tevékenységre tekintettel kifizetett összeg.(0808M 388 as sor)Mindkettőt be kell vallani.
Egyébként Zsuzsával egyetértek.Üdv.Panni
Panni49
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Egyesület gk. ktg. - kell vagy nem 0808-on

HozzászólásSzerző: NKrisztina » csüt. okt. 30, 2008 8:59 am

Kedves Fórumtagok!

Engem is elgondolkodtatott a téma. Hasonló szituációban - Alapítványnál számolok el saját gk. használatra költségtérítést (nem munkavállalónak), kiküldetési rendelvényen bizonylatolom. A válaszokból úgy értelmezem, hogy ez nem helyes. Milyen bizonylat alapján számolható el az ilyen költség?

Üdv.: Krisztina 

NKrisztina
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Egyesület gk. ktg. - kell vagy nem 0808-on

HozzászólásSzerző: validitas » csüt. okt. 30, 2008 10:18 am

Sziasztok!

Szerintem is csak a munkavállalónak kiküld.rendelvény alapján adott gk.térítést nem kell vallani, egyébként kell a magánszemélynek az 53-ason, és a 0808M-en is kell a kifizetőnek. Az SZJA-törvény is csak a munkaváll.kiküld.rendelv.alapján adott összeget minősíti úgy, mint amit nem kell jövedelemként figyelembe venni, és  emiatt bevallani.  25.§.

Krisztina: ha nem alkalmazott kapja, akkor útnyilvántartás alapján számolható el, nem kiküld.rendelvény alapján.

Üdv: Böbe 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég