Adófórum

Adózási és számviteli információk

E-Nyenyi regisztráció

Adatszolgáltatás

E-Nyenyi regisztráció

HozzászólásSzerző: porfing79 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kedves mindenki!

2008-as nyenyi adatszolgáltatáshoz e-nyenyi regisztráció kitöltésében kérném a segítségeteket! Nézzük jól értem-e: a bejelentő lapon  a II. rovtban kitöltöm a Kft adatait, III. rovatban az ügyvezető adatait, IV. rovatba kerül a könyvelő akinek ügyfélkapus regisztrációja van a céghez. Ezután kitöltöm, hogy a 2008-as évre kérem az e-nyenyit. A végén a meghatalmazó az ügyvezető és a meghatalmazott a könyvelő? És milyen meghatalmazás eredeti példányát kérnek belüldeni?

Egy kicsit összezavarodtam!

Köszönöm előre is a segítséget!

 

porfing79
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

E-Nyenyi regisztráció

HozzászólásSzerző: validitas » szer. okt. 22, 2008 7:56 am

Szia!

Én ilyet adtam be a 2007-eshez, elfogadták:

 

                                            MEGHATALMAZÁS

Alulírott

 

 

(név)

 

(anyja neve, szül.hely, idő)

 

(adóazonosító)

 

lakcíme

 

meghatalmazom

 

 

(név)

 

(anyja neve, szül.hely, idő)

 

(adóazonosító)                           

 

lakcíme

 

 

könyvelőt, hogy az Országos Nyugdíjbiztosítási Főigazgatóságnál az ………………….. Kft/Bt. (adószám: ………………, székhelye: ………………………..)  képviseletében helyettem teljes körűen eljárjon, helyettem aláírjon, az e-nyenyi adatszolgáltatást elvégezze.

 

 

Jelen meghatalmazás visszavonásig érvényes.

 

 

 

Budapest, 2008……………

 

 

 

 

……………………………………….                                 ……………………………………

            Meghatalmazó                                  Meghatalmazott                                                                                                                                                                                                                  

 

 

Előttünk, mint tanúk előtt.

 

……………………………………..                                    …………………………………..

 

……………………………………..                                    …………………………………..

 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

E-Nyenyi regisztráció

HozzászólásSzerző: validitas » szer. okt. 22, 2008 8:04 am

A meghatalmazó az ügyvezető, a meghatalmazott a könyvelő, és lekértem a www.e-cegjegyzek.hu-ról egy cégkivonatot a meghatalmazó vállalkozásét, amelyen látszódot, hogy valóban ő az ügyvezető, és azt is csatoltam nekik.

Még gondolkodtam, hogy fénymásolok személyit, mérlegképes reg.igazolványt, lakcímkártyát, adókártyát, bizonyítványt, meg még egy-két papírt, ha az nem elég nekik, hogy az ügyfélkapura regisztráltam, a T180-ason megbízott mindennel, és az összes bevallást, mérleget én adhatom be! Erre az ONYF-nek még mindenféle hülye külön bejelentés és meghatalmazás kell! Meg még ahány sóhivatal van, mindenhová!! Agyrém!

Üdv: Böbe 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

E-Nyenyi regisztráció

HozzászólásSzerző: porfing79 » szer. okt. 22, 2008 8:10 am

Köszönöm szépen, akkor kitöltöm a fentiek szerint küldök egy meghatalmazást és egy e-cegjegyzékes cégkivonatot, hátha elég lesz!
porfing79
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

E-Nyenyi regisztráció

HozzászólásSzerző: kaloczy » szer. okt. 22, 2008 8:10 am

Hehe.. ez jó, és nagyon igaz. Tavaly én is dühöngtem egy sort e miatt a hülye meghatalmazás miatt...

Zsuzsa

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

E-Nyenyi regisztráció

HozzászólásSzerző: porfing79 » szer. okt. 22, 2008 8:29 am

Majdnem elfelejtettem! Mi van akkor, ha a Kft. ügyvezetőjének van ügyfélkapus regisztrációja? Akkor az I. rovatot kell csak kitölteni? (az nem csak az egyéni vállalkozókra és természetes személyekre igaz) A meghatalmazó és a meghatalmazott ugyanaz a személy esetén?
porfing79
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

E-Nyenyi regisztráció

HozzászólásSzerző: validitas » szer. okt. 22, 2008 8:33 am

Akkor nem kell meghatalmazott, a IV.rovatot akkor nem kell sztem kitölteni (remélem a magasságos OEP is így gondolja). Esetleg közjegyzővel hitelesített nyilatkozatot kell csatolni, melyben kijelenti az ügyvezető 6 tanú jelenlétében, hogy tényleg és isten bizony megbízta saját magát a nyenyi beküldésével... :-)))
validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

E-Nyenyi regisztráció

HozzászólásSzerző: mátéedit » szer. okt. 22, 2008 9:43 am

Sziasztok!

Én már sok regisztrációt adtam be, eddig minden rendben volt. A II.rovat annak a cégnek az adatai, amelyről az adatszolgáltatást benyújtod, a III.rovat a könyvelő, aki az adatszolgáltatást elkészíti, az email címet nem szabad kihagyni, a IV.rovat szintén a könyvelő. A bejelentő laphoz mellékelni kell a meghatalmazást. Meghatalmazás nyomtatványt kaptam egyszer a Fiumei úton azóta ezt másolom. A meghatalmazó a II.rovatban szereplő cég ügyvezetője, a meghatalmazott a könyvelő. Ezen kívül semmilyen más iratot nem mellékeltem.

Postán adtam fel az onyf-nek, pár nap múlva kaptam emailt, hogy elvégezték a regisztrációt, ezután meg tudtam csinálni.

Edit

mátéedit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

E-Nyenyi regisztráció

HozzászólásSzerző: validitas » szer. okt. 22, 2008 10:02 am

Ha az ügyvez.regisztrált az ügyfélkapura, akkor nem kell a IV. rovatot kitölteni, II. rovat a cé, III.rovat az ügyvez. Ilyet már adtam be postán, rendben volt, de ehhez is csatoltam egy kinyomtatott cégkivonatot. Tényleg nagyon gyorsan visszajeleztek, hogy oké, és még meg is köszönték, hogy elektronikusan küldöm be a nyenyit.

Üdv: Böbe 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég