Adófórum

Adózási és számviteli információk

Üzlethelyiség és a termékdíj

Adatszolgáltatás

Üzlethelyiség és a termékdíj

HozzászólásSzerző: kohnmari » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

A termékdíj törvény az üzlethelyiség fogalmát illetően hivatkozik a kereskedelemről szóló 2005. évi CLXIV. törvény 2.§.(r) pontjára, mely szerint az üzlet "a szilárd térelemekkel körülhatárolt, talajjal egybeépített vagy ahhoz rögzített, tartós használatra készült, rendszeresen (állandóan, vagy ideiglenes jelleggel) nyitva tartó kis- és nagykereskedelmi, jármű- és üzemanyagkereskedelmi, vendéglátó, szálláshely-szolgáltató, idegenforgalmi, továbbá lakossági fogyasztási cikk javító-szolgáltató, értékesítő hely, ideértve a lakástól vagy lakóingatlantól műszakilag el nem különíthető, fogyasztási cikk javító-szolgáltató tevékenység céljára kialakított helyet, a raktározás, tárolás célját szolgáló nyitott értékesítést folytató helyet, valamint a különböző intézményekben, munkahelyeken üzemelő értékesítő helyeket."

Olyan véleménnyel találkoztam, hogy a 100, illetve 50 négyzetméter  meghatározásánál csak az eladóteret veszik számításba, de én úgy látom, hogy az eladótéren kívül a raktárakat, szociális helyiségeket is figyelembe kell venni.

Előre is köszönöm a segítséget: Mari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Üzlethelyiség és a termékdíj

HozzászólásSzerző: garbo50 » hétf. okt. 20, 2008 11:37 am

Szia Mari!

 

Jól látod,  beletartozik az eladótéren kívűl a raktár és egyéb helyiség is. Ezt erősítette meg számomra egy szakemberrel folytatott konzultáció is, mivel valóban vannak akik csak a szűk eladóteret veszik alapul, a dilemmám miatt kértem véleményt én is.

Üdv.

 

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Üzlethelyiség és a termékdíj

HozzászólásSzerző: markne » hétf. okt. 20, 2008 11:51 am

Szia!

A Vámhatósághoz e-mailben intézett kérdésemre az általad leírt tv-re hívatkoztak a válaszban, és mivel elég soká kaptam meg, még előtte telefonon is feltettem a kérdést, és szóban is úgy tájékoztattak, hogy beletartozik a tárolás céljáró szolgáló terület is.

Nekem konkrétan olyan kérdésem volt, hogy ha van pl. egy termelő cukrászüzem, hozzátartozik egy kis eladótér, ahol üdítőitalt is forgalmaznak, de olyan csekély mértékben, hogy erre külön tárolóhely nincs is, az összes többi hely a cukrásztermékeké, akkor mit kell figyelembe venni. Azt a választ kaptam, hogy ha a működési engedély együtt van, akkor az egészet, és ha így meghaladja a határt, akkor nincs mentesség. Persze csak az adminisztráció van meg vele, mert a fizetési kötelezettség soha nem éri el a havi 1000 Ft-ot.

Üdv. Rózsa

  

markne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Üzlethelyiség és a termékdíj

HozzászólásSzerző: kohnmari » hétf. okt. 20, 2008 1:51 pm

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat, a megerősítést. Elbizonytalanodik az ember, ha jön az ügyfél, hogy egy ismerősének azt mondta a könyvelője, hogy csak az eladótér tartozik bele..... Úgy néz ki, mintha én erőlködnék azon, hogy neki legyenek  ezzel kapcsolatosan kötelezettségei (az biztos, hogy ez az egész termékdíj nem az én világom).

Üdv. Mari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég