Adófórum

Adózási és számviteli információk

ingvállas táska termékdíja

Adatszolgáltatás

ingvállas táska termékdíja

HozzászólásSzerző: szekeresbea1 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Még nem találkoztam a környezetvédelmi termékdíjjal, ezért kérem a segítségeteket! Új ügyfelem kaptam, aki babaruhákat árul és az értékesítéskor "ingvállas táskába" csomagolja a terméket (vtsz 3924). Eddig nem fizetett környezetvédelmi termékdíjat. Az ingvállas táska beszerzése két helyről történik, az egyik cég feltünteti a számláján, hogy megfizette a környezetvédelmi termékdíjat, a másik azonban nem! Mi a teendő ilyenkor? Azoknak a táskáknak a tekintetében, amelyet az utóbbi cégtől vásárol fennáll a termékdíjfizetési kötelezettség? Vagy mindkét esetben fizetnie kellene? Van esetleg valamilyen mennyiségi határ, ami alatt mentesülni lehet a díjfizetés alól? Mintha azt olvastam volna valahol, hogy 3Ft/db a termékdíj mértéke! Ez azért furcsa, mert a táska ára 5Ft/db...

Köszönettel:Bea

 

szekeresbea1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

ingvállas táska termékdíja

HozzászólásSzerző: markne » szomb. okt. 11, 2008 6:05 pm

Kedves Bea!

Azok után a táskák után kell fizetnie, amelyeknek a termékdíját nem vállalta át a szállító. Csak nagyon meg kell nézni, hogy szóról-szóra az a szöveg legyen a számlán, amely a jogszabályban szerepel.

Azoknak a táskáknak a beszerzését és felhasználását kell nyilvántartásba venni, amelyikek után fizetnie kell.

Üdv.

 

 

markne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

ingvállas táska termékdíja

HozzászólásSzerző: markne » hétf. okt. 13, 2008 4:09 am

Folyatom. Alanyi mentességi határ nincs, mentességet kérni pedig az esetek többségében nem érdemes, mert az illeték általában többe kerül, mint a termékdíj. Nem beszélve az utánajárásról, és csak egy évre adják, a továbbiakat ismét kérni kell. Függ attól, hogy mennyi a fizetésre kötelezett táska db száma és díja.

A díjak: 3 liter-ig 3 Ft/db, 3-tól 20 l-ig 10 Ft/db, gondolom, húsz liter felettit meg nem használ, az pedig 25 Ft.

markne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

ingvállas táska termékdíja

HozzászólásSzerző: SZABOILDIKO » kedd okt. 14, 2008 4:01 am

Sziasztok  !  A fóliázott húscsomagoló papír környezetvédelmi díja után szeretnék érdeklődni.
SZABOILDIKO
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

ingvállas táska termékdíja

HozzászólásSzerző: markne » kedd okt. 14, 2008 4:58 am

Szia!

Aki fóliába csomagolja a húst, annak kell fizetnie súlyalapú, H díjtételű termékdíjat, a díj mértéke 36 Ft /kg.

Üdv.

markne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

ingvállas táska termékdíja

HozzászólásSzerző: markne » kedd okt. 14, 2008 5:13 am

Bocsánatot kérek, most értem, hogy olyan csomagolásról van szó, ahol a papírral együtt van a műanyag is. Ebben nem tudok segíteni. Mégegyszer elnézést kérek.
markne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

ingvállas táska termékdíja

HozzászólásSzerző: markne » kedd okt. 14, 2008 6:09 am

Talán mégis tudok valamilyen támpontot adni. utánanéztem.

Az 1995. évi LVI tv. ad eligazítást azokra a csomagolóanyagokra, amelyek többnemű anyagból állnak, és nem válaszhatók fizikailag szét.. A 12. §. szerint ha az összetevők valamelyike eléri a 90 %-ot, , akkor arra az összetevőre vonatkozó díjtételt kell fizetni, ha nincs olyan összetevő, amelyik a 90 %-ot eléri, akkor társított csomagolásként kell kezelni, ennek a díja 44 Ft/kg.

 

 

 

markne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

ingvállas táska termékdíja

HozzászólásSzerző: SZABOILDIKO » kedd okt. 14, 2008 7:38 am

Markne  !   Köszönöm szépen a segítségedet. Én is keresgéltem de nem találtam, még egyszer köszönöm üdv.Ildikó
SZABOILDIKO
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

ingvállas táska termékdíja

HozzászólásSzerző: porfing79 » pén. okt. 17, 2008 11:15 am

Sziasztok,

Azt már tudom, hogy a nylon bevásárló táska után 3Ft/db (3liteig) a termékdíj.

Lehetséges, hogy a papír bevásárló táska után kg alapon kell termékdíjat fizetni? 16Ft/kg áron?

 

Köszi

porfing79
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

ingvállas táska termékdíja

HozzászólásSzerző: markne » pén. okt. 17, 2008 11:46 am

Szia!

Igen, nagyon jól tudod, a papír már nem tartozik a 39-es VTSZ csoportba, a papírra vonatkozó termékdíjat kell megfizetni.

Üdv.

markne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Következő

Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég

cron