Adófórum

Adózási és számviteli információk

új teáor bejelentése

Adatszolgáltatás

új teáor bejelentése

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » pén. okt. 03, 2008 9:08 am

én ezt az egészet nem értem. Ha 2009. jan 1-től nem szerepel a cégnyilv. adatokban miért kell dec. 31-ig módosítani (vagy akár nov. 1-ig!)?
tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

új teáor bejelentése

HozzászólásSzerző: MonokiM » pén. okt. 03, 2008 10:08 am

Sziasztok!

Én meg azt nem értem, ha dec.31-ig kell módosítani, akkor miért elég az apeh-hoz 2009. május 31-ig benyújtandó adóbevallásban szerepeltetni? Mi már 2003-ban is és tavaly is jogkövető cégként módosítottuk a cégbíróságnál az ugyanazon tevékenységi kör ámde változó teáor számát. (Sőt, talán még 2001-ben is.) Eddig, ha jól emlékszem háromszor kellett, mint a Ludas Matyinál. Tele van a búrám az egésszel. Asszem nem csinálok semmit.

Üdv.: Margit

MonokiM
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

új teáor bejelentése

HozzászólásSzerző: peter.maria@axelero.hu » kedd dec. 09, 2008 3:44 pm

Sziasztok, én is ezen a témán bosszankodom, mert mi májusban a cégbírósághoz bejelentettük a TEAOR számaink módosítását a TEÁOR '08 szerinbt és töröltünk a tevékenységi körünkből is jó néhányat, de a törzsadat az APEH-nél még mindig nincs átvezetve. Felhívtam az APEH adóalany nyilvántartási osztályát és azt mondták, hogy a főtevékenységet jelentsem le a 201/8T nyomtatványon. De miértis???????

Úgy tudom, hogy a cégbíróságtól az APEH megkapja az adatokat. Korábban azt a felvilágosítást kaptam az APEH-nél, hogy a cégbíróságnál bejelentett tevékenységi körök változását a cégbíróságon keresztül lehet módosítani. Akkor most mi van ? Mondja már meg valaki, hogy mit kell tenni ? Remélem, hogy olvassák az illetékesek is ezt a fórumot. Meg lehet bolondulni ebben a káoszban.

Marcsi

peter.maria@axelero.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

új teáor bejelentése

HozzászólásSzerző: MonokiM » kedd dec. 09, 2008 4:06 pm

Szia Mária!

Szerintem a társasági adó bevallásra gyúrjál. Mi is jól megszívtuk az összes TEÁOR miatti társasági szerződés módosítást, mert aki nem módosított és ezzel párhuzamosan nem fizetett ügyvédi díjakat, ő a nyerő. Ugyanúgy, mint aki külföldre síbolta ki adózatlanul a pénzét, aztán meg most 10 % adót fizetve röhög a markába. Én meg többedszerre végiggondolom, hogy mi lenne, ha megszüntetnénk a céget, könyvelést, adófizetést és minden üzleti tevékenységünket csinálnánk úgy, mint eddig. Rengeteg bosszúságtól, idegeskedéstől, tanulástól, feneketlen zsákba való befizetéstől kímélnénk meg magunkat.

Üdv.: Margit

MonokiM
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

új teáor bejelentése

HozzászólásSzerző: gyorkosolga » kedd dec. 09, 2008 4:16 pm

.

gyorkosolga
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Előző

Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég

cron