Adófórum

Adózási és számviteli információk

Tehergépkocsi vásárlás autó besz.-al

Adatszolgáltatás

Tehergépkocsi vásárlás autó besz.-al

HozzászólásSzerző: Barbi251 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Cégünk teherautót vásárolt 7M Ft-ért, 2M Ft kp. kifizetésre került, de ez a 2 M Ft az ügyvezető teherautó beszámításával történt. Ez a teherautó nem volt benne a cégben. A pénztárból kiegyenlíthetem a 2 M Ft-ot?
Barbi251
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Tehergépkocsi vásárlás autó besz.-al

HozzászólásSzerző: mazsi5 » szomb. szept. 27, 2008 11:20 am

Szerintem ez így egy kicsit gázos... Hiszen, ha a cég adná azt az autót, amit az újnak a vásárlásakor beszámítanak x Ft értéken, akkor az a beszámításos összeg a gk.értékesítésének minősülne, ezzel szembe állna a vásárolt autó teljes vételárú számlája, s nyilván pénzügyileg a kettő különbözete rendeződik.  De itt az az autó valaki másé, a tgk-t pedig a cég vásárolja.. Ez majdnem olyan így, mintha a cég ingyenesen kapott volna egy autót...   amit beszámíttat a saját vásárlásakor, a gond csak az, hogy járműről van szó, ami közben minden bizonnyal nem lett átíratva (tulajdonos a cég..) .  Furcsának tartom, hogy egy olyan autót számított be a gépjármű kereskedő az új vételárába, ami gépjármű nem a vevő tulajdonát képezte.     Ez olyan mintha én elkötnék egy autót, aztán elmennék vásárolni és simán beszámíttathatnám azt amit loptam, s aminek forgalmija szerint sem én vagyok a tulajdonosa.. 

Az, hogy pénztárból kiegyenlíthetem-e a 2 millió forintot..  nem tudom kiadná a kifizetést igazoló pénztári bevételi nyugtát??  Üdv.

mazsi5
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Tehergépkocsi vásárlás autó besz.-al

HozzászólásSzerző: Barbi251 » szomb. szept. 27, 2008 1:31 pm

Kapott a cég bevételi pénztárbiz.-ot amin a cég neve szerpel, hogy 2M Ft kifizetésre került! Az autószalontól! E szerint nekem a pénztárból ki kell vennem ezt a 2 M Ft-ot, igen ám de ha nézem a szerződést ott benne van, hogy használt gépkocsi beszámítás! Cég név + az ügyvezető neve, de a cégnek nem volt autó! A másik amitől tartok az áfát is vissza igényeljük a teherautó után, és lehet, hogy ebbe az apeh is bele fog kötni?
Nem tudom, hogy kellene helyesen cselekedni!? Könyvelő hibája lesz ha most ebbe bele kötnek?
Szerintem nem lehet össze vonni az ügyvezető tulajdonát és a vállalkozásét, ezzel a szalonak nem kellene tisztába lenni!???? Most mit csináljak? Nem kis összegről van szó!

Barbi251
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Tehergépkocsi vásárlás autó besz.-al

HozzászólásSzerző: M.Éva » szomb. szept. 27, 2008 3:43 pm

Szia!

A szerződésnek úgy lehetne megfelelni, ha a tag eladná a cégnek a gépkocsiját, a cég pedig a szalonnak.

Mi is vettünk már kocsit beszámítással, de úgy történt, hogy a kialkudott besz. árral leszámláztuk a szalonnak (kp-s), ők kiadásba helyezték egyszer az összeget, majd bevételezték tőlünk, és így adtak nyugtát, ami a számlájuk résztörlesztése lett.A többit pedig utaltuk.

Mivel át kell adni a forgalmit,a törzskönyvet,számlát- mivel cégesnek hitték, bizony észre kellett volna venniük, hogy valami nem egyezik!

Ebbe biztosan bele lehet kötni!

Üdv:Éva

M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Tehergépkocsi vásárlás autó besz.-al

HozzászólásSzerző: pribi123 » szomb. szept. 27, 2008 8:20 pm

Szia !

A pénztárból csak úgy lehet kiadni 2 M Ft-ot,ha van benne . Én úgy csinálnám,hogy az ügyvezető ad a cégnek 2 M Ft kölcsönt és azt helyezném kiadásba . Talán ez a variáció áll legközelebb a valósághoz .

 (Az apeh újabban mindenbe beleköt , még formai hibába is .)

Üdv :pribi

pribi123
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Tehergépkocsi vásárlás autó besz.-al

HozzászólásSzerző: Barbi251 » vas. szept. 28, 2008 6:46 am

Köszönöm a válaszotokat Pripi válaszát tudnám a jelenlegi helyzetben megoldani, M.Éva válasza is jó ötlet de mivel már eladásra került az autó a forgalmi nem lett átírva cégre így szerintem ez már nem megoldható.
Számvitelileg ezt hogy oldjam meg,hogy az ügyvezető add kölcsönt a cégnek.
Könyveljem le 381-451 2M FT, de így is van a cégbe 8M Ft, ez ugye nem számít, akkor is be kell rakni 2M Ft-ot azzal a dátummal, ahogy eladásba került az autó! Utána kifizetem a pénztárból kiegyenlítéskor a 2M Ft-ot!
Barbi251
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Tehergépkocsi vásárlás autó besz.-al

HozzászólásSzerző: pribi123 » vas. szept. 28, 2008 9:29 am

Könyvelése :

1. 381 - 451 2 M  Ft , bizonylata a kölcsönszerződés

2. 4541 - 381 2 M Ft , szállítói szla részkiegyenlítése

3. 451 - 381 2 M Ft , kölcsön visszafizetése az ügyvezetőnek

Megjegyzem,hogy a 8 Milliós pénztáregyenleg nem " egészéges " ! :)

üdv:pribi

pribi123
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am


Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég