Adófórum

Adózási és számviteli információk

összerendezés

Adatszolgáltatás

összerendezés

HozzászólásSzerző: barczi1 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Azt szeretném megkérdezni a már eddig nekem segítőktől, hogy a 0684A és M bizonylatokat, miután kitöltöttem és mielőtt elektronikus úton elküldöm, van-e valamilyen teendőm? Pl. Összerendezés? Ha igen, azt hogyan kell csinálni?

Köszönöm

barczi1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

összerendezés

HozzászólásSzerző: vorosgem » szer. jan. 24, 2007 12:07 pm

Szia! Az ABEVben megnyitod a 06084A-t és az adatok fülben választod az összerendelést. Ott kiválasztod azokat a 06084M-es bevallást amit össze kell rendelni, és megnyomod a gombot. Ugyanitt csinálhatod vissza, ha valamit elrontottál.Ezekután  a kapcsolat az ügyfélkapu fülben kijelölöd küldésre. Még ezt is törölni lehet, ugyanitt. Ezek után a bevallást úgy találod meg, hogy a nyomtatvány megnyitása menüpontban a küldésre megjelölt, vagy az elküldött státuszt kell kiválasztani, alapállapotban a módosítható bevallásokat mutatja csak. Sajnos arra még nem jöttem rá, hogy egy feleslegesen elmentett bevallást hogyan lehet a rendszerből törölni, ilyenkor átírom az adózó nevét rosszra, hogy még véletlenül se azt küldjem el.Az összerendelés után a 0684A-t ellenőrizd le, mert nem autómatikus a kitöltés! 

vorosgem
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

összerendezés

HozzászólásSzerző: Pócsföldi » szer. jan. 24, 2007 12:53 pm

Sziasztok!

Ha a  0684A  össze is rendezi az M lapokat az adatokat neked kell az A lapon bevinned. Legalábbis nekem többszöri próbálkozásra sem vitte át az M lap adattartalmát. Vigyázni kell az adatok M-A megegyezőségére! Kerekítés miatt többször is át kellet néznem. A feleslegesen elmentett adatokat a fájlok törlésénél lehet megtenni. 

Pócsföldi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

összerendezés

HozzászólásSzerző: ketge » szer. jan. 24, 2007 12:53 pm

Sziasztok!

A felesleges nyomtatványt úgy tudod kitörölni, hogy megnyitod a Program Files-t, utánna az Abev2006-ot, majd adat. Itt megkeresed az elrontott nyomtatványt és kitörlöd. Először én is féltem hozzányúlni. De ha figyelmes vagy nem tudod elrontani.

Üdv ketge 

 

 

ketge
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

összerendezés

HozzászólásSzerző: T.né » szer. jan. 24, 2007 2:51 pm

Én úgy szoktam törölni, hogy  megnyitom az abev  2006- Adatok-Adatfile müveletek-Adatfile-ok törlése ezután megjelennek a kitöltött nyomtatványok, kétszer ráklikkelek a törlendő nyomtatványra, ekkor baloldalt mejelenik egy kis nyil és utána alul megnyomom a törlés gombot. Eddig nekem még igy sikerült törölnöm.

Üdv T.né

 

T.né
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

összerendezés

HozzászólásSzerző: Rozalinda » szer. jan. 24, 2007 3:24 pm

Megtanultam  tőletek.  Már  nekem  is  sikerült  törölnöm.   Kedves  kérdező  bátran  próbáld  meg. 
Rozalinda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

összerendezés

HozzászólásSzerző: Rozalinda » szer. jan. 24, 2007 3:26 pm

Próbáltad  már  archiválni  az  elrontottakat??  Az  is  megoldás,  hogy  még  véletlenül  se  küldd  el.
Rozalinda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

összerendezés

HozzászólásSzerző: ketge » szer. jan. 24, 2007 5:44 pm

Köszi, ez sokkal egyszerűbb mint ahogy én csináltam eddig.

Üdv, ketge 

ketge
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 20 vendég

cron