Adófórum

Adózási és számviteli információk

Ügyvezető nem hajlandó átvenni az irat anyagot

Adatszolgáltatás

Ügyvezető nem hajlandó átvenni az irat anyagot

HozzászólásSzerző: fjozsefne » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Szisztok!

Kérlek segítsetek, mit tehetek akkor ha az ügyvezető nem hajlandó átvenni az anyagát, mivel vissza akkarom adni neki a könyvelését!
Áprilisban felkereset ez a cég, hogy ő januárban alakult és elvállalnám-e könyvelésüket,de a hiányzó bevallásokat is el kell készíteni. El vállaltam, megcsináltam gyorsan a bejelentő lapokat, áfa bevallást, utána még egyszer találkoztam velük. A megbízási szerződés sem került aláírásra /kettőnk közt/.
Megbeszéltük vissza menőleg kifizetik a könyvelést, erre ők egy hónapot rendeztek, második negyedévre nem hoztak számlát, nullásan adtam be már az áfa bevallást . Telefont nem veszik fel, sms-t írtak egyszer azóta semmi, és már el telt áprilistól egy kis idő!
Nem vagyok hajlandó bevallásokat beadni nekik, és nem akarom az anyagukat is tárolni, mit tehetek ilyen esetbe, postán feladhatom nekik a nálam lévő anyagot? Vagy mit csináljak? Én meg próbáltam mindent, de lehet a postán fel adom nekik, azt se veszik át! Ilyen hozzá állást, nem nekem tesznek ezzel rosszat!
fjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Ügyvezető nem hajlandó átvenni az irat anyagot

HozzászólásSzerző: zspotorke » kedd szept. 16, 2008 5:43 am

Szia!

Hihetetlen, bár tudom, hogy van ilyen. Vagy postán tértivevénnyel vagy futárszolgálattal próbáld átadni az iratokat. Ha nem megy nézd meg, hogy "életben" van-e a cég? Az ügyvezető lakása s megoldás lehet. Neked legyen egy leltárad az átadott anyagról illetve egy igazolásod, hogy eljuttattad a céghez. Sajnos jobb ötletem nincs.

Üdv: P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Ügyvezető nem hajlandó átvenni az irat anyagot

HozzászólásSzerző: validitas » kedd szept. 16, 2008 7:46 am

Szia!

És minél előbb add be a 08T182-n, hogy nem te adod be a bevallásokat, ha a 08T180-on bejelentkeztél a cég elektronikus bevallásainak beküldésére. Mert amíg ezt vissza nem csinálod, te leszel a felelős a hiányzó bevallásokért.

Üdv: Böbe 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Ügyvezető nem hajlandó átvenni az irat anyagot

HozzászólásSzerző: nyár » kedd szept. 16, 2008 8:11 am

Szia!

Küldj az ügyvezető lakáscimére egy tértivevényes levelet,  vázold ismét a helyzetet,  az elmaradt bevallások miatti bírságalot írd meg.  Ez hatásos volt még idáig nálam. De azért a O-ás bevallásokat

add be.

Üdv.:  Ica

nyár
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Ügyvezető nem hajlandó átvenni az irat anyagot

HozzászólásSzerző: melcsi62 » kedd szept. 16, 2008 8:25 am

Nem ismételve az előttem szólókat, értesítsd hivatalosan (tértivevényes ajánlott levélben, hogy ekkortól és ekkortól semminemű kötelezettséget és felelősséget nem válalsz a társaság számviteli, stb. dolgaiért, az addig végzett munkádról a számlákat küld el és hivatkozd meg a levélben is, hogy szíveskedjenek kifizetni, továbbá leírod mi minden úton módon próbáltad velük felvenni a kapcsolatot eredménytelenül, mi az utolsó időpontú általuk átadott dokumentum anyag, s amennyiben a értesítés kézhezvételétől számított nyolc napon belül nem egyeztetnek időpontot az iratok visszavételére kénytelen leszel az APEH-kal felvenni a kapcsolatot, s esetleg nekik leadni a cég iratanyagait,.....  A meghatalmazottságodat sürgősen szüntesd meg az APEH-nál mely megszüntetésről szintén tájékoztasd a kedves ügyfelet, utalva az Art. szerinti következményekre is...   Azt, hogy a megállapodott díyjazásodat kiszámlázd, addig amig szolgáltatányújtást teljesítettél feléjük, azért írom, mert neked is ügyelned kell arra, hogy Te is megfelelj a szabályoknak  a számviteli szolgáltatás nyújtás vonatkozásában,akkor is ha azt feltételezed, hogy esetleg úgy sem fogják kifizetni a számlákat, akkor meg miért állíts ki számlát .... ugyanakkor a teljesített szolgáltatásról számla kiállítási kötelezettséged van a törvények értelmében.. Üdv.

 

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Ügyvezető nem hajlandó átvenni az irat anyagot

HozzászólásSzerző: zspotorke » kedd szept. 16, 2008 8:30 am

Szia Ica!

és meddig adja be? mert így az idők végezetéig is "eljátszhat"! Az írásos szerződés létre sem jött közöttük.

Szerintem ahogy Böbe is írta, okvetlen jelentkezzen ki, ha ő volt a regisztrált és a kijelentő lap másolatát, egy iratleltárt + a cégiratokat egy kísérő levéllel küldje el az ügyvezetőnek amelyben írja le, hogy nem kap több hónapja iratot, munkadijat, stb. ezért tájékoztatja ismételten arról, hogy....

 

Üdv.: P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Ügyvezető nem hajlandó átvenni az irat anyagot

HozzászólásSzerző: fjozsefne » kedd szept. 16, 2008 9:23 am

Köszönöm a válaszotokat! Én már mindent meg tettem, tényleg felhívtam a figyelmét, hogy milyen következmények lehetnek, ha nem add be egy bevallást, stb... Egyszrűen nem érdekli! 08T182-esen már kijelntettem magam. Én is arra gondoltam készítek egy jegyzőkönyvet /leltárosan/ tanúk jelenlétével, és tértivevényesen feladom nekik, de ettől eg kicsit tartottam ,hogy hivatalos iratokat nem lehet feladni!
Vagy még az apeh jutot eszembe,hogy leadom ott nekik az anyagot majd ott átveszik, de őket se akarom rossz helyzetbe sodorni, pedig meg érdemelnék.
fjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Ügyvezető nem hajlandó átvenni az irat anyagot

HozzászólásSzerző: mazsi5 » kedd szept. 16, 2008 10:08 am

A saját helyezetedet (felelősségi kérdés, szolgáltatás nyújtás-számla) is nézd.. ahogy Melcsi62 is utalt rá,   a Ptk alapján nem kötelező minden szerződéshez az írásbeliség, az más kérdés, hogy célszerű és vitás kérdéseknél nagy jelentősége is van/lehet  (pl. írásbeliséghez kötött a munkaszerződés, az ingatlanadásvétel..) tehát attól, hogy az írásos szerződés nincs megkötve, mivel az mindkét fél részéről nincs aláírva,  a ráutaló megatartás az megtörtént,  de küldtél bevallásokat,elfogadtad a meghatalmazottságot,  ők pediglen adtak át iratokat, valamint egy hónapot ki is fizettek... tehát az, hogy Te és az ügyfél vállalkozási szerződéses jogviszonyban álltatok egymással az mindenképpen megáll.. Az, hogyha Te telefonon figyelmeztetgeted őket, azt le lehet tagadni... tehát mindenképpen írásbelileg hozzájuk intézett levélben kerüljön leírásra történés, valamint az, hogy Te a korábbi szóbeli jelzésedinek megfelelően mikortól semmiféle szolgáltatásnyújtással és felelősséggel nem tartozol irányukba..

Én már két éve teljesen szabályosan felmondva az írásos szerződést,  - valamint átadás-átvételi jegyzőkönyvvel visszaadva minden részemre átadott papírt, valamint a szolgáltatásnyújtással kapcsolatosan kinyomtatott főkönyvi kivonat, főkönyvi karton, stb..  a jegyzőkönyvben rögzítetten is ......   amikor is idézést kaptam a bűnügyi nyomozó... tól tanumeghallgatásra,  ahová vittem magammal azoknak a leveleknek a másolatait, melyeket még a szerződéses időszakban az ügyfélnek átadtam, a szerződés megszüntetéséve kapcsolatos saját példányú irataimat is..  s hiába voltam EVÁ-s, s három havi könyvelési díjat ki sem fizettek részemre, az annak rendje módja szerint ki volt állítva és át volt adva időben ---, a kérdezősködés kapcsán ez is szóba került, -- lehet, hogy én is nehéz helyzetbe kerülhettem volna, ha nemügyelek arra, hogy a szolgáltatás nyújtás kapcsán a rám vonatkozó előírásoknak is megfeleljek, s itt nem csak a könyvelendő anyag sztv.szerinti könyvelésére és az adótörvények szerint való eljárásra gondolok az ügyfélet tekintve..   Tehát saját magad védelmére is gondolj, mert sose lehet tudni mikor lesz egy dologból ügy,  amikor jelentősége van az írásos papírnak/bizonyítéknak .. üdv.

mazsi5
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Ügyvezető nem hajlandó átvenni az irat anyagot

HozzászólásSzerző: mats » kedd szept. 16, 2008 3:02 pm

Kedves Fjozsefné!

Hihetetlen, de hasonló esetem van. Azzal a különbséggel, hogy egyéni vállalkozónak vállaltam el 2,5 évet visszamenőleg.Hetekig éjjel-nappal könyveltem, bevallást készítettem és egyeztettem a önkormányzattal , nyugdíjbiztosítóval, hogy ne büntessenek tovább, legyenek 1-2 hét türelemmel és pótolok minden elmaradást. A vállalkozó az élettársával küldte el az anyagot, szerződést nem volt hajlandó aláírni és nem is fizette ki a munkámat. A különbség, hogy a regisztrációt a saját nevére készítettem el, mert gyanús volt, hogy miért nincs könyvelve, amikor volt könyvelőjük (aki nem akart semmiféle felvilágosítást vagy segítséget adni). Lehet, hogy ott is az anyagiak jelentették a gondot? Nos, itt vagyok meglőve... mit tehetek... jószolgálati munkát végeztem, loptam az időmet a családomtól. Üdv. T. Kata

mats
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég