Adófórum

Adózási és számviteli információk

Ügyfélkapu megszüntetése

Adatszolgáltatás

Ügyfélkapu megszüntetése

HozzászólásSzerző: fjozsefne » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Segítségeteket kérém, egyik kft-ben üzletrész vásárlás történt /az egyik tag kilépet/ -akinek a nevén volt az ügyfélkapu, a kft-ét a nevéről le szeretném törölni,08T182-es nyomtatványon tudom ezt megcsinálni, de az adózó adatainál  pontba van a törvényes képviselő neve, most ide kit kell írni az új tulajt, vagy akinek a nevén volt az ügyfélkapu?
A másik problémám a B blokkban melyiket jelöljem? Én a 3 pontot választottam. Az jó? Kinek kell alá írni? Mert ha az új tulajnak az elég gond mivel haragba váltak el, nem igazán álnak egymással szóba!
fjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Ügyfélkapu megszüntetése

HozzászólásSzerző: nagyne_karola » kedd szept. 09, 2008 5:55 pm

Szia.

Az ügyfél kaput egy természetes személy nyithatja meg az okmányirodánál, az apeh bevallásokat, akkor tudod ezen keresztül küldeni, ha benyujtod a o8T18o-ast.

Mivel a kilépett tag nyitotta az ügyfélkaput, és ő nyujtotta be a 18o-as nyomtatványt, célszerü vele aláíratni a o8182-est, de aláírhatja a cég másik vezetője is ha az apehnál be van jelentve képviselőként.

Jó a 3-as pont is, ugyis be kellett nyujtani a változásbejelentő lapot is melyen törölni kellett a régi képviselőt. De jelölheted a 4 a pontot is.

Az új tulajdonos nyisson új ügyfélkaput az okmányirodánál, vagy mindezt csinálhatja a könyvelő is, és jelentsétek be az új adóbevallások stb. benyujtására jogosultat a -meghatalmazottat- a To818o-as nyomtatványon.

 

nagyne_karola
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Ügyfélkapu megszüntetése

HozzászólásSzerző: aniko.varga2006 » szer. szept. 10, 2008 4:29 am

Karola mindent elmondott, én csak az utolsó mondatodra reagálnék: az új tulaj magával szúr ki, ha ezt a nyomtatványt nem írja alá! Neki érdeke, hogy a tulajdonával kapcsolatos ügyintézéshez illetéktelen személy ne férjen hozzá.
aniko.varga2006
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég